Şimdi Ara

BIOS'ta yaptığım ayar Windows açıldığında iptal oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Benim bilgisayarım masaüstü bilgisayar. MSI Trident A 9SC-652eu. Anakartı B360 Trident A (MS-B926) olarak görünüyor. Sorunum şu: İşlemci fazla ısınıyor. İstirahat halinde bile 65 dereceler civarında. İşlemci Intel i7 9700F. İşlemci fanı içinden çıkan fan. Hiç açılmadı kasa. Fanın hızını artırayım dedim. BIOS'tan fan hızını biraz daha artırınca BIOS ekranı açıkken sıcaklık 50 derecenin altına düşüyor. (2000 civarı RPM'de). Hafif fan sesi geliyor ama rahatsız edici değil. Buraya kadar sıkıntı yok. Ayarları kaydedip BIOS'tan çıkıyorum yeniden başlatıyorum. Açılma esnasında da fan sesi geliyor aynı şekilde. Ne zaman ki Windows açılsa oturum açma ekranı geldiği anda fan yavaşlıyor. 600 RPM'lere düşüyor sıcaklık 70'lerde olduğu halde. Yani özetle BIOS'ta yaptığım fan ayarları hiçbir şekilde Windows açıldığında geçerli olmuyor. Makine kendi default ayarlarına dönüyor. Fanı BIOS'tan maksimum çalışma moduna alsam bile oturum açma ekranı gelir gelmez süpürge gibi çalışan fan birden yavaşlıyor. Bilgisayarın BIOS güncellemesine baktım maalesef güncelleme gelmemiş. https://www.msi.com/Desktop/support/Trident-A-9th sitede tek bir BIOS görünüyor. Bendekiyle aynı sürüm olmasına rağmen yine de bunu indirip tekrar yükledim yine düzelmedi. Bayağı araştırdım benzer sorun yaşayan kimseyi görmedim. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.