Şimdi Ara

BİOS güncelleme sonrası işlemcide aşırı ısınma sorunu YARDIM !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    iki gün öncesinde battlefield 5 oynarken disk c nin fazla dolu olması nedeniyle haritalardaki geç yüklenmeleri önlemek için sadece c diskine format attım
    daha sonrasında herzaman yaptığım işlemler olan driverleri yükledim ve windows güncellemelerini yaptım. Burada bir hata fark ettim bilgisayar açılırken searching and repairing yazısı çıktı bunun üzerine cmd komuttan driver check yaptım ve hd tune proğramından disklerin tamamını kontrol ettim herhangi bir problem yoktu daha sonrasında
    oyunları kayıt defterinden tanıtıp bf5 e girdiğimde anlık fps dropları yaşadım.
    bunun başta sürücüleri yanlış kurmam dan kaynaklandığını düşünüm sürücüleri tekrardan kurdum(ekran kartı işlemci yonga seti v.b...)
    fakat sonuç yine aynıydı herhangi bir işlem yaparken anlık ve düzensiz birer saniyelik fps dropları yaşadım. Aklıma direkmen searching repairing yazısı aklıma geldi ve windows u yanlış kurabileceğim aklıma geldi
    bunun üzerine tekrardan disk c ye format attım takrardan aynı şekilde driverları kurdum ve yine aynı proplemi yaşadım.
    bundan da sonra yine aynı proplemleri yaşayımca tam kapsamlı format attım ve tekrardan güncellemeleri kurdum ve yine aynı hatayı yaşadım.
    Format flash ımı biçimlendirdim ve yeni bir format flash ı oluşturdum ve bu flash ile toplamda 6 kez daha format attım ve aynı güncellemeleri yaptım
    herseferinde oyunları tekrardan yükledim ve en sonunda problemin donanımdan olabileceğini düşünüp(ki formattan donanıma nasıl bir zarar gelebilir hala anlamış değildim)after burnerde tam teşekkürlü test yaptığımda şu sonuçları gördümBİOS güncelleme sonrası işlemcide aşırı ısınma sorunu YARDIM !!!BİOS güncelleme sonrası işlemcide aşırı ısınma sorunu YARDIM !!!
    Bu değerleri görünce aklıma ilk attığım formattaki bios güncellemesi geldi çünkü normalde format attığımda BİOS güncel olarak görünüyordu bu formatımda ise bilgisayara bios güncelleme yazılımını çalıştırdığımda bilgisayar BİOS ekranında bazı yüklemeler yaptı internetten araştırdığımda BİOS güncellemelerinin hatalı olması durumunda işlemciyi aşırı ısıtacak sorunlar meydana getirdiğini öğrendim ve lenevonun sitesinden BİOS un yayın tarihinin 19 ocak 2019 olduğunu gördüm yani yeniydi(https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y520-15ikbn/downloads) buda şu anki yüklü olan sürümüm yani aynı sürümler BİOS güncelleme sonrası işlemcide aşırı ısınma sorunu YARDIM !!!
    eski BİOS sürümüne döndüğümde problemin çözülüp çözülmediğini görmek için eski BİOS sürümünü yüklemek istiyorum eski BİOS sürümünü nereden edinebilirim ve hangi koşullarda sağlıklı BİOS yüklemesi yapabilirim öğrenmek istiyorum(BOŞTA CPU DERECESİ 70-80 ARASI) FANLAR SAĞLIKLI

SİSTEM ÖZELLİKLERİ
    İ7 7700 HQ
    1050 Tİ
    16 GB RAM
    128 GB SSD
    1TB HDD
    LENOVO LEGİON Y520 15-IKBN

(BU KONUYU ARKADAŞIM ADINA AÇIYORUM) YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.