Şimdi Ara

Binding of Isaac: Rebirth-Afterbirth-Afterbirth† (Ana Konu)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
2
Favori
1.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu forumda elbet oynayan vardır. Ufak rehber tadında bir konu açılır diye düşündüm ama kimse elleşmeyince ben yapayım bari dedim zaten uzun süredir de aklımdaydı. Düzenlenecek o kadar çok şey var ki zaman zaman ilk mesaj güncellenecek. Oynayanlar ve bu konuyu görenler de arada uğrasınlar ne bileyim süper über seed'lerini paylaşabilirler yada şunu nasıl yapsam da alt etsem tarzı soru cevap şeklinde tartışmalar olsa fena olmaz. Çok rağbet göreceğini de düşünmüyorum gerçi ama olsun.

İlk oyun Binding of Isaac ile başlarsak, 28 Eylül 2011 yılında hayatımıza girdi Flash tabanlı olduğu için oyunda kasmalar mevcuttu ve mükemmel oyun komboları yapılması da bir hayli zordu (Rebirth'e göre) sonra Wrath of the Lamb DLC'si çıktı bu DLC oyuna daha fazla oynama seçeneği ekledi. Daha sonra ise Eternal Edition diye bir mod eklendi bu da oyunu zor modda oynamak isteyenlere özel bir moddu. Buraları biraz hızlı geçtim asıl anlatmak istediğim Rebirth.

Binding of Isaac: Rebirth 4 Kasım 2014 yılında küllerinden yeniden doğarak hayatımıza tekrardan girmeyi başardı minik Isaac. Gelelim Rebirth'ün faydalarına:

-Yeni oyun motoru ki bu da bize 7/24 60 fps ile oynama imkanı veriyordu. Yeni karakterler yeni özel kombolar yeni bir Seed diye tabir edilen sistem. Kısacası harika bir oyun olarak geri dönmüştü. Tabii ki yetmedi 30 Ekim 2015 yılında Afterbirth adında yeni bir DLC gelmişti ve oyunu adeta baştan aşağı değiştirmişti. Yeni eşyalar, yeni bir final son, yeni bir oyun, yeni challange'lar falan derken başarımlar da tabii fırlamıştı 276'ya kadar. Son olarak ise 3 Ocak 2017 yılında Afterbirth† geldi ve oyun tam anlamıyla zorlaştırılmıştı. Yeni bir son, yine düzinelerce başarımlar, eşyalar olsun eklenmişti. 5 yeni Challenge ve yeni bir modun zor hali eklendi. Günlük kapışmalar daha da sağlamlaştırıldı. Ayrıca günlük kapışa Afterbirth ile eklendi onu yazmayı unuttum. Ve başarımlar daha da zorlaştırıldı onlara da geleceğim zaten.

Şimdilik böyle kalsın ilerde detaylı olarak karakterleri de ekleyeceğim.

• Efsane oyundur kendisi.Ülkemizde değeri bilinmez lakin dünya çapında oldukça popüler rogue-like ' dir.Zevkle hala oynamaktayım.Saatlerce başına kitler her oturuşumda.Yıllardır hala ilk defa karşılaştığım kombinasyonlar gelmekte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 007ByLee -- 27 Eylül 2019; 11:46:11 >
  • Şu altta fotoğrafta olan bölümleri nasıl tamamladığım hakkında fikrim yok, her karakterde farklı. Bunları nasıl tamamlıyoruz bilen var mıdır. Misal ben burada eksik olan bölümü neye göre nasıl tamamlayacağım?

• esclamazione E kullanıcısına yanıt
    Boss rush. 20 dakika içinde ilk anne formunu öldürürsen açılıyor.

O değil de ben bu konuyu unutmuşum. İlgi çekmeyince devam etmemiştim.

Edi: sen yapılanları sormuşsun galiba,

Kalp: anne
    Haç: isaac
    Petrus hacı: şeytan
    İlk fotoğraf: blue baby
    İkinci fotoğraf: wrath (galiba adı buydu)
    Sol alttaki brimstone: mega şeytan (angel odasındaki melekleri bombayla patlatıp öldürdüğümüzde anahtar parçası veriyor. Blue baby veya wrath odasındaki altın kapıyı açıyor. Girmek zorunlu değil. Girersen oyun biter)
    Cent: greedier
    Surat ifadesi: hush (annenin son formunu 30 dk içinde öldürünce açılıyor.

Sende açılmayan sağ üstteki boss rush zaten üstte yazdım bir de, kağıt parçasının etrafı kanla kaplı oluyor o da Delirium, onun garanti çıkması Hush’ı öldürünce oluyor. 50% şans mega şeytan ile oluyor. Gerisini hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnny Silverhand -- 15 Kasım 2019; 8:21:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Johnny Silverhand kullanıcısına yanıt
    Eyvallah çok teşekkür ederim.

Cevap yazmadan önce 20 dakika içince anneyi öldüreyim dedim, anneyi geçtim 19 dakikada Satan'ı dahil öldürdüm oyun da bitti fakat oradaki boşluk hala devam ediyor.

Bir yanlışlık var sanırım bu işte :) Bu arada üstte resmini attığım görevler mi demeli onların tam olarak adı nedir acaba onlarla ilgili bir araştırma yapayım. Hatta varsa link çok sevinirim. bindingofisaacrebirth.gamepedia.com'da vardır fakat bulamadım :)
    Çözdüm nihayet! :)

20 dakika içinde anneyi yok ettikten sonra Boss Rush denilen anneyi temizlediğin odada açılan kapıdan habire bossların geldiği yeri tamamlamak gerekiyormuş.

Burada yazıyor:https://bindingofisaacrebirth.gamepedia.com/Boss_Rush

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esclamazione -- 16 Kasım 2019; 1:21:43 >

• daily'ler hariç tüm achievementları topladım
  • Harika! :)

Ben gerçekten çok fazla süre oynadım oyunu, toplam 1.731 saat oynamışım başarımların %70'ini toplamışım yani 403 başarımın 282'si alınmış.

Oyun benim için Freecell, Solitaire gibi oldu. Diğer ekrandan video açıp izler/dinlerken bir yandan da diğer ekranda da oyunu oynarım

Bu yukarıda bahsettiğim görevleri tamamlamak kafam takılmıştı arkadaşın yorumu üzerinden çözümü buldum. Bir ara da hani başarım nasıl tamamlanır ona bakacağım :)
    Anladığım kadarıyla siz pek achievement için uğraşmamışsınız. Bende de tüm eşyalar var ama booster pack 5 gelince achievement'lar kapalı kaldı 403 achievement'dan 381'i açık Forgotten hariç tüm karakterlerin her şeyini yaptım. Tüm challenge'lar bitti, daily görevlerin hepsini de yaptım. Oyun sürem daha 548 saat. Uzun bir süredir de oynamıyordum. Xbox gamepad alınca bir deneyim dedim daha rahat geldi oynanış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esclamazione

Harika! :)

Ben gerçekten çok fazla süre oynadım oyunu, toplam 1.731 saat oynamışım başarımların %70'ini toplamışım yani 403 başarımın 282'si alınmış.

Oyun benim için Freecell, Solitaire gibi oldu. Diğer ekrandan video açıp izler/dinlerken bir yandan da diğer ekranda da oyunu oynarım

Bu yukarıda bahsettiğim görevleri tamamlamak kafam takılmıştı arkadaşın yorumu üzerinden çözümü buldum. Bir ara da hani başarım nasıl tamamlanır ona bakacağım :)
    Ben de aynı yöntemle, sol tarafta video izleyerek oynadım tüm oyunu

Bende de "398 of 403 (99%) Başarım Kazanıldı::" diyor. Sadece 5 tane başarım var daha kazanamadığım, onları da bi ara hallederim

Ben de 265 saat oynamışım, sen bayağı aşmışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Silverhand

Anladığım kadarıyla siz pek achievement için uğraşmamışsınız. Bende de tüm eşyalar var ama booster pack 5 gelince achievement'lar kapalı kaldı 403 achievement'dan 381'i açık Forgotten hariç tüm karakterlerin her şeyini yaptım. Tüm challenge'lar bitti, daily görevlerin hepsini de yaptım. Oyun sürem daha 548 saat. Uzun bir süredir de oynamıyordum. Xbox gamepad alınca bir deneyim dedim daha rahat geldi oynanış.
    Sen de aşmışsın ya
  • Valla ben oyunu bitirdiğimde Afterbirth plus daha çıkmamıştı %100'lemiştim. Sonra Plus gelince maalesef gitti %100 Afterbirth öncesi Lost ile çok uğraştım ama başaramamıştım sonra Greed modda 879 coins tamamlayınca Lost da kolay gelmişti. 265 de maşallah yani.
  • 2014 zamani sadece rebirth'i almiştim o zamandan beri girmedim şimdi 1-2 tane dlc çıkmış hangilerini alayim
  • The Binding Of İsaac: Repentance çıktı ve bende Repentance versiyonunu oynuyorum ancak sorun şu eğer savelerimi silip silip sıfırdan başlamasam win streak -99 olacak hep ölüyorum önerileriniz varmı?

• Repentance ile zor olan oyunu neredeyse 2x daha zorlaştırmışlar. İçerikler aşırı fazla hakkını vermişler ancak zorluğu aşırı yüksek tutunca bi yerden sonra zevk vermemeye başlıyor. Toplamda 500 saatten fazla oynamışımdır hem PC de hem Xbox da bence bi oyun için kâfi 😀

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.