Şimdi Ara

Bill Gates: Mobil pazarda 400 milyar dolarlık hata yaptık (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
2.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yazık cidden önce bir okuma zahmetine girseydin keşke. Yazının sadece paylaşılmış bir içerik olduğunu ve sonunda kaynak verildiğini görebilirdin.

Bence önyargılarını kır. ekşi sözlük çoğu zaman sosyal medyanın gücünü gösteren ve adaletsizlik karşısında kamuoyunun gücünü gösterdiği bir platformdur. Her platformda olduğu gibi orada da kötü niyetli kişiler olabiliyor. Birçok kez tacizden tecavüzden serbest kalıp da gündemde tutularak kamuoyu vicdanı gücüyle adaletin işlemesine katkı sağladı. Kanser hastası olup da yardım isteyenlerin seslerini duyurabildiği sosyal bir platform. Kötü yanları her platformda olduğu gibi var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

bizi iq düşük dedi biri sıkıntı var dedi. karar verin sorun varsa garantiye götüreyim düşükse yapacak birşey yok
    Daha doğru düzgün yazı yazmaktan acizsin. Önce doğru yazmasını öğren. Noktalama kurallarını bile bilmiyorsun.

Okumadan yorum yaparsan böyle oluyor. Onedio senin için de bir konu açmalı bence. Gençlerin büyük kısmı bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 19 Ağustos 2019; 13:58:2 >
  • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    noktalama işaretlerine laf söylemene bir bakıma tamam derim ama yanlış kelimeye laf atman çok garip. birine laf atmak için üste çıkmak için boş bir uğraştır bu. neyse ben seni anladım, müzik hayatında da böyle değilsindir umarım!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    Ben kimseye laf atmıyorum. Nitekim ikinci paragrafta cevabımı da verdim. Okumadan yorum yapmaman gerektiği konusunda uyardım. Önce oku. Linki açıp da okumadığın nasıl da belli oluyor. Okumuş olsaydın orada kaynak görürdün ve bunun sözlükte yazılmamış olduğunu sadece paylaşılmış bir içerik olduğunu görürdün.

Önce okumasını öğren. Okumayınca böyle oluyor.

bu yeni birşey değil daha öncede yazıldı okudum, mantıksız geldi. zaten sen okuduğunu bana özetlemiş oldun aynı şeyleri gördüm. o entry i okumadığımıda anlamak için yüksek iq ya sahip olmayı gerektirmiyor. kabullenmeyide bilmelisin, sana bir örnek verdim şebnem ferah ile ilgili, anlaman için. bunlar genelde sözlüklerde olur, hit olmak için. uygun ilgi çekecek konu bulunur, bir kahraman ve onu yasal olmayan yollarla bitiren kötü insan. kötü insan çok ünlüdür ve kendinden daha ünlü olacak kişiyi bitirecek uzun yollu bir plan kurar. al bu kalıbı istediğini koy. bu siyaset müzik herşey olabilir.

ben yaşadığımı bilirim. belki senin gibi bu kadar konuya ilgisiz ve uzak olsaydım( hani iq ma ordan yorum yaptın ya bende yapayım ) yazıyı okur microsoft a küfür ederdim.

hala şahsımada yorum yapmaya devam ediyorsun. benim ilgi alanım wiki dir. sözlüğede bakarım ama genelde bir ürünün, kişinin hakkında yorumlardır sözlük veletlerle trollerle dolu bir yerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 19 Ağustos 2019; 15:1:33 >
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    Tabi canım kesinlikle okumuşsundur. Sözlükteki birinin yazısını okuyup fikrim değişmeyecek diyen kim? Ön yargını baştan belli ettiğin için okumadığın hemen anlaşılıyor. Bu yazıyı kaynak belirtilmesine rağmen sözlüğe ait zannederek yorum yapan ve kendini haklı gösterebilmek adına da sözlük troll, sözlük veletlerle dolu, x’in hikayesi vs diyerek aklınca üste çıkmaya çalışan birisin. Katılırsın katılmazsın. Bunu düzgünce söyleyebilirdin. Sözlüğün aynı zamanda hayat kurtardığını ve birçok kez adaletin yerini bulmasında faydası olduğunu da ben hatırlatırım.

Ayrıca Wiki’yi örnek vermen daha da komik. Oradaki bilgileri çoluk çocuk bile değiştiriyor. Forumda bir ara Ercan adında Hulk hayranı bir arkadaş vardı. Adam Wiki’ye bile dadanıp Wiki’de Hulk’un bilgilerini değiştirip “en güçlü süper kahraman” “Hulk ezer, Hulk yok eder” diye girdiler giren biriydi. Wiki’ye de çok güvenme. Orada her yazanı doğru sanma. Tıpkı sözlükteki her şeyi troll sanmaman gerektiği gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 19 Ağustos 2019; 18:29:58 >

ne komik adamsın yazımı bile okuyup anlamamışsın bana burda öğüt veriyorsun.

• sturmgewehr44 kullanıcısına yanıt
    Küfür, troll, alay ve siyasi yazı içermek bir sitenin yasaklanma sebebi olamaz. Avatarında Nazi svastikası olan birinin siyasi yazı içeren sitelerin kapatılmasını istemesi şaşırtıcı değil. Siyasi olmak ciddiye alınmama gerekçesiyse sizi de ciddiye almamalıyız. Üstelik nasyonel sosyalizm gibi radikal bir uca sempati duyan birini. Ama bu tavır da doğru değil.
    Sizin mantığınıza göre Vikipedi de bir kaynak olmamalı. Çünkü Vikipedi teröre destek veren içerikler sebebiyle yasaklandı. Ama siz hâlâ oranan güvenilir olduğunu söyleyebiliyorsunuz.
    Vikipedi kaynak veriyor ama verdiği kaynakların doğruluğuna dair bir güvence sunmuyor. Vikipedi, Sorumluluk Reddi kısmında diyor ki: “Lütfen burada yer alan hiçbir bilginin alanında uzman profesyoneller tarafından değerlendirilmediğini, içeriğin size tam, kesin ve güvenilir bir bilgi sunmadığını unutmayınız. Bilgiler imece usulü herkesin katkıları ile oluşturulur.” Ekşi Sözlük’teki kişi de entry’i yazmış ve kaynak vermiş. Vikipedi’den farklı değil.
    Hâlâ yazılan yazının içeriğine dair bir eleştiri göremedik; bu düşündürücü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: super-sleuth

Küfür, troll, alay ve siyasi yazı içermek bir sitenin yasaklanma sebebi olamaz. Avatarında Nazi svastikası olan birinin siyasi yazı içeren sitelerin kapatılmasını istemesi şaşırtıcı değil. Siyasi olmak ciddiye alınmama gerekçesiyse sizi de ciddiye almamalıyız. Üstelik nasyonel sosyalizm gibi radikal bir uca sempati duyan birini. Ama bu tavır da doğru değil.
    Sizin mantığınıza göre Vikipedi de bir kaynak olmamalı. Çünkü Vikipedi teröre destek veren içerikler sebebiyle yasaklandı. Ama siz hâlâ oranan güvenilir olduğunu söyleyebiliyorsunuz.
    Vikipedi kaynak veriyor ama verdiği kaynakların doğruluğuna dair bir güvence sunmuyor. Vikipedi, Sorumluluk Reddi kısmında diyor ki: “Lütfen burada yer alan hiçbir bilginin alanında uzman profesyoneller tarafından değerlendirilmediğini, içeriğin size tam, kesin ve güvenilir bir bilgi sunmadığını unutmayınız. Bilgiler imece usulü herkesin katkıları ile oluşturulur.” Ekşi Sözlük’teki kişi de entry’i yazmış ve kaynak vermiş. Vikipedi’den farklı değil.
    Hâlâ yazılan yazının içeriğine dair bir eleştiri göremedik; bu düşündürücü.
    wikipedia o yuzden yasaklanmadi iktidarin isine gelmeyen icerikler bulundurdugu icin yasaklandi terore destek veren yer ise malum sozluktur. sol guruplarin propagandasi ve ayrilikci kürtlerin sempatizanlariyla dolu biryerdir.

toplum huzurunu ve ahlakini korumak icin yasaklamalar ve sansur bana gore gereklidir. sinirsiz ozgurluk diye birsey yoktur

wikipedianin ciddiyetiyle ilgili sitenin durumunu karsilastirmak bile komik ve demagoji. eksi sozluk urban dictionary isimli eski bir yabanci sitenin kopyasi olmaktan oteye gecememis troll ve eglence amacli biryerdir. oradan link verilmesine karsi cikan sirf ben degilim burada cogu kisi eksinin kaynak gosterilmesini abes buluyor ve haklilar

nasyonal sosyalizm saf nefret ve insanlari sabun yapma ideolojisi degildir neo nazizm belki. en basitinden jesse owens roportajini ve siyah irktan olan afrikali alman askerlerini ornek gosterebilirim. bunlarin arasindaki farki arastirarak anlayabilirsiniz ben izah edemem konu disina cikmis oluruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sturmgewehr44 -- 19 Ağustos 2019; 22:30:55 >

• sturmgewehr44 kullanıcısına yanıt
    Ciddiye alıp son kez cevap vereceğim.

Vikipedi yasağı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından, anayasanın 5651 sayılı kanunun verdiği yetkiye dayanarak 29 Nisan 2017 tarihinde aldığı idari tedbir kararı sonucu meydana gelmiştir. "Türkiye'yi terör örgütleriyle aynı zeminde gösteren ifadelerin bulunması" engele gerekçe olarak gösterildi.

Toplum huzuru yasaklarla korunabiliyorsa kafatasçı nasyonel sosyalistlerin görüşler de yasaklansın. Sizin nasyonel sosyalizm anlayışınız daha ılımlı olsa da nasyonel sosyalizmin yakın geçmişte neden oldukları ortadadır.

Toplumun huzurunu korumak amaçlı yasaklanması gerektiğini düşündüğünüz şeylerin, hangi sınırı aşarak toplumun huzurunu bozduğunu ölçebilmenin bir yolu var mı? Yok. Yok ise eğer iktidar sahipleri keyfi bir biçimde “toplumun huzurunu bozuyor” gerekçesiyle istemedikleri şeyleri yasaklar.

Yasaklar çözüm değildir. Hollanda’da madde kullanımı belli ölçüde yasak değil. Hollanda’da bağımlı oranı neden madde kullanımı yasak olan Türkiye’den düşük?

Okuduğunuzu anlama konusunda sorun yaşadığınız açık. Vikipedi kendisi diyor biz güvenilir değiliz diye. Kaldı ki konu iki sitenin güvenilirliklerinin karşılaştırılması değil; bir yazının içeriğinin yanlış olduğuna dair hüküm verirken gerekçe olarak o sitenin güvenilirliğinin düşük olmasını göstermeniz. Ne demek istiyorum? X adlı kişi ateist olsun ve İslâm’la ilgili bir şey söylesin. Ve söylediği şeyin doğru olduğunu varsayalım. Siz çıkıp şunu diyemezsiniz: X’in söylediği yanlıştır, çünkü o bir ateist. Ateistler de İslâm’la ilgili doğru şeyler söyleyebilir. Bu sizin hoşunuza gitmeyebilir. Ama söylediğinin yanlış olduğu anlamına gelmez. Kategorik olarak ateistlerin İslâm hakkında söylediği her şey yanlıştır diyemezsiniz. Kategorik olarak Ekşi Sözlük’te yazan şeyler yanlıştır diyemeyeceğiniz gibi.

Bill Gates: Mobil pazarda 400 milyar dolarlık hata yaptık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi super-sleuth -- 20 Ağustos 2019; 0:16:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: super-sleuth

Ciddiye alıp son kez cevap vereceğim.

Vikipedi yasağı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından, anayasanın 5651 sayılı kanunun verdiği yetkiye dayanarak 29 Nisan 2017 tarihinde aldığı idari tedbir kararı sonucu meydana gelmiştir. "Türkiye'yi terör örgütleriyle aynı zeminde gösteren ifadelerin bulunması" engele gerekçe olarak gösterildi.

Toplum huzuru yasaklarla korunabiliyorsa kafatasçı nasyonel sosyalistlerin görüşler de yasaklansın. Sizin nasyonel sosyalizm anlayışınız daha ılımlı olsa da nasyonel sosyalizmin yakın geçmişte neden oldukları ortadadır.

Toplumun huzurunu korumak amaçlı yasaklanması gerektiğini düşündüğünüz şeylerin, hangi sınırı aşarak toplumun huzurunu bozduğunu ölçebilmenin bir yolu var mı? Yok. Yok ise eğer iktidar sahipleri keyfi bir biçimde “toplumun huzurunu bozuyor” gerekçesiyle istemedikleri şeyleri yasaklar.

Yasaklar çözüm değildir. Hollanda’da madde kullanımı belli ölçüde yasak değil. Hollanda’da bağımlı oranı neden madde kullanımı yasak olan Türkiye’den düşük?

Okuduğunuzu anlama konusunda sorun yaşadığınız açık. Vikipedi kendisi diyor biz güvenilir değiliz diye. Kaldı ki konu iki sitenin güvenilirliklerinin karşılaştırılması değil; bir yazının içeriğinin yanlış olduğuna dair hüküm verirken gerekçe olarak o sitenin güvenilirliğinin düşük olmasını göstermeniz. Ne demek istiyorum? X adlı kişi ateist olsun ve İslâm’la ilgili bir şey söylesin. Ve söylediği şeyin doğru olduğunu varsayalım. Siz çıkıp şunu diyemezsiniz: X’in söylediği yanlıştır, çünkü o bir ateist. Ateistler de İslâm’la ilgili doğru şeyler söyleyebilir. Bu sizin hoşunuza gitmeyebilir. Ama söylediğinin yanlış olduğu anlamına gelmez. Kategorik olarak ateistlerin İslâm hakkında söylediği her şey yanlıştır diyemezsiniz. Kategorik olarak Ekşi Sözlük’te yazan şeyler yanlıştır diyemeyeceğiniz gibi.

daha fazla muhatap alip cevap veremeyecegim. yazacaklarimi zaten yazdim ve bu seviyeye dusmek bize yakismaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Yazık cidden önce bir okuma zahmetine girseydin keşke. Yazının sadece paylaşılmış bir içerik olduğunu ve sonunda kaynak verildiğini görebilirdin.

Bence önyargılarını kır. ekşi sözlük çoğu zaman sosyal medyanın gücünü gösteren ve adaletsizlik karşısında kamuoyunun gücünü gösterdiği bir platformdur. Her platformda olduğu gibi orada da kötü niyetli kişiler olabiliyor. Birçok kez tacizden tecavüzden serbest kalıp da gündemde tutularak kamuoyu vicdanı gücüyle adaletin işlemesine katkı sağladı. Kanser hastası olup da yardım isteyenlerin seslerini duyurabildiği sosyal bir platform. Kötü yanları her platformda olduğu gibi var.
    gercekceye bak. adaletin saglanmasini eksi ve sosyal medya sagliyormus. sosyal medyanin adaleti sagladigi ulkede kanun ve adalet zaten yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

tukureyim oyle adalete

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.