Şimdi Ara

bilgisayarın kafasına göre kapanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam, öncelikle zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Bu sorun 2 yıldır falan var aslında ama artık adam akıllı kullanmak istiyorum bilgisayarı. ya da yeni pc toplamam lazım ve malum çok pahalı şu anda. bazen saatlerce kapanmıyor bazen de yarım saatte bir kapanıyor, mesela battlefield 1 gibi yüksek grafikli oyun oynarken kapanmıyor, ama apex legends gibi free to play düşük grafikli bir oyunda her seferinde kapanıyor, direct x le ilgili bir problemde olabilir bazı yerlerde okuduğuma göre. bir parçasında sorun var ama ekran kartı mı anakart mı ram mi işlemci mi çözemedim. Daha önce bir deneyimi olan veya fikri olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huoralcarin -- 2 Haziran 2020; 16:24:43 >

• Güç kaynağın kaç senelik?
  • Bazı oyunlarda ekran kartı %100 güçte çalışıyor böyle olunca da güç kaynağından yüksek enerji çekmesi gerekiyor. Güç kaynağı gerekli watt değerlerine sahip mi ?
  • rerererara R kullanıcısına yanıt
    5 senelik, ama dediğim gibi bunu 2 sene önce de yapıyordu.
  • berkay_53 kullanıcısına yanıt
    650W yetiyor diye düşünüyorum ama arıza olabilir tabi. ama boş dururkende kapanabiliyor. windows güncelleme yaparkende kapanabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: huoralcarin

650W yetiyor diye düşünüyorum ama arıza olabilir tabi. ama boş dururkende kapanabiliyor. windows güncelleme yaparkende kapanabiliyor
    Belli donanımsal bir sorun var yazılımsal olsa mavi ekran vs verirdi.
  • evde kullandığınız elektrik stabilmi?

yani fazla dalgalanma oluyorsa psu korumaya geçiyordur.
    kesin olmamakla birlikte bi tane ucuzundan ups alıp deneyebilirsin.
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    bu 2 sene içerisinde taşındımda, değişen birşey olmadı bu yüzden olduğunu sanmam
  • Sıcaklık değerlerinizi kontrol edin gerekiyorsa toz temizliği ve termal macun değişimi yapın,psu çıkışlarını ölçtürün, 650 watt olabilir fakat kanalları tam güç vermiyor da olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Prime95 işlemci testinde veya furmark veya ooct stres testlerinde işlemci ve gpu kullanımı yüzde yüz tam doğru şeklinde mi ilerliyor yoksa frekans sürekli düşüp çıkıp zikzaklı çizgi mi yapıyor?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.