Şimdi Ara

Bilgisayarıma bilmediğim birşey bulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
71
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bilgisayaarımda bir sorun var.

şöyleki USB ile başka bir bilgisayardan bir dosya, uygulama yada herhangi birşey transfer etmek istediğimde bu sorun ile karşılaşıyorum.

temiz bilgisayardan USB ile aldığım dosya sorunlu bilgisayarıma taktığımda dosyanın uzantısı değişiyor ve kullanılmaz hale geliyor. Aynı fidye yazılımları gibi. Fakat emsisoft da bu tip uzantu bulamadım. Şu şekilde değiştiriyor. Örneğin bir xls dosyası yaşıyacaksınız. Uzantıyı *.xls' (tırnak gibi havada duran bir nokta ekliyor.  kopyalayıp yapıştırınca işaret böyle görünüyor. Fakat dosya uzantısında uzantının sonunda havada duran bir nokta var).

AVG ve Kaspersk full paketleriyle taradım düzelmedi.

Yardımcı olabilirmisiniz.

• usbfix diğer programların çözemediği kısayol virüsünü temizlemişti.

bir bu programla tarama temizleme yapın.

• Malesef bulamadı USBfix.

• Merhaba forumdaş,

Autoruns uygulamasını yönetici modda çalıştır, tek tek ne çalışıyor dikkatle incele. Uygun olmayanları kapat. Özellikle Options > Scan Options > Check Virustotal ve Submit dersen dosyaları Virustotal'de de aratıyor:

Autoruns: https://portableapps.com/apps/utilities/autoruns-portable

Eğer böyle açılışta çalışan bir virüs değilse o zaman işletim sistemine bulaşmıştır. Komut satırını Yönetici modda çalıştır. Şunu çalıştır:

sfc /scannow

Scannow ile düzeltememişse o zaman sistemin içindeki yedek/koruma dosyaları da bozulmuş. Şunları da dene tek tek:

DISM /Online /Cleanup-image /StartComponentCleanup

DISM /Online /Cleanup-image /RestoreHealth

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.