Şimdi Ara

Bilgisayarım yavaşladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • son zamanlarda bilgisayarım yavaşladı, bugün amcam da internette bilgisayarı yavaşlatan belleği dolduran bir programdan bahsetti acaba o varsa nasıl bulup nasıl temizleyebilirim.. böyle güncel bir durumu teyit edebilecek kimse var mı?

• Gereksiz programları ve temp dosyalarını silerseniz bilgisayarınız rahatlıyacaktır.
  • her ne kadar bilgisayarı temizlemek hızı biraz arttırsada en temizi format derim..:)
  • ne sistem yükleme neden bi virüs programı en temizi sorunsuzu tekrardan format ve sistem yüklemen olacaktır kolay gelsinnn
  • arkadaslar tamam "format herseydir" buna bende katılıyorum ama ilk çözümde olmamalı bence..

arkadaşım önce bir spy programı kur bılgısayarına güncelle ve güvenli kipte açıp bir temzile daha sonrada eger varsa gereksiz altta çalışan küçük programları sil.. bunlar sistemini birazda olsa rahatlatır..
  • Arkadaşım Cyberlat Ram Cleaner diye bir program var. Cont+alt+f tuşuna basınca Rami optimize edip bilgisayarda epey bir rahatlama yapıyor. Tavsiye ederim. Otomatik hafıza temizleme özelliğide var. Kullandıklarım içinde en iyisi. Eskiden sitesinden download edebiliyodun ama heralde artık paralı olmuş. Eğer indiremezsen özelden mesaj at.

http://www.cyberlat.com/ramcleaner/

Yine eğer yavaşlamadan şikayet ediyorsanız bence her sistemde olması gereken bir program Ccleaner. Sisteme yük olan uninstall artıklarını, internet artıkları vs. temizleyerek sistemi rahatlatır. Şiddetle tavsiye ederim. Programı burdan indirebilir ve daha geniş açıklamasını okuyabilirsiniz.

http://www.inndir.com/program.php?id=23516

Tabiki registry temizlik programı. Ccleanerin bu özelliği var ama bir kaç tane kullanmakta fayda var. Ben Regvac kullanıyorum. Registry doctor da iyidir. Eğer registry den fazla anlamıyosuan Regvac ile tek tuşa basarak kendi işini kendi yapar. Hata yaparsa undo özelliğide vardır. Ben şimdiye kadar bir sorun yaşamadım.

Bütün bunları yaptıktan sonra en azından 20-30 günde disk birleşterme yaparsan sistemin üzerinden fil kalkmış gibi olduğunu göreceksin. Tabi iyi bir spy ve antivirüs programınıda unutmamak gerek.

Yani kısacası her yavaşlamada format atmaya gerek yok. Ben bu formülü kullandığımdan beri nerdeyse bir senedir format atmadım. Sistem ilk günkü gibi çalışıyor. Çok sakat bir virüs falan girmizse pek te niyetim yok doğrusu. Tüm olay iyi bakım yapmakta.

Saygılarımla

• Orjinalden alıntı: AcquaDi_Gio

http://www.cyberlat.com/ramcleaner/

Yine eğer yavaşlamadan şikayet ediyorsanız bence her sistemde olması gereken bir program Ccleaner. Sisteme yük olan uninstall artıklarını, internet artıkları vs. temizleyerek sistemi rahatlatır. Şiddetle tavsiye ederim. Programı burdan indirebilir ve daha geniş açıklamasını okuyabilirsiniz.

gerçekten işe yarıyor dene derim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.