Şimdi Ara

Bilgisayarım sürekli mavi ekran veriyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarım arada bir mavi ekran veriyordu ama bu kesildi, sonra torrentten birşey indirmeye başladım ve gene mavi ekran verdi. sonra yeniden başlattığımda skype-chrome ve torrent i açtığımda bir 10 dakika sonra yeniden mavi ekran verdi. Bunun çözümü varmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sikeryus

Merhaba DH,

Bilgisayarım arada bir mavi ekran veriyordu ama bu kesildi, sonra torrentten birşey indirmeye başladım ve gene mavi ekran verdi. sonra yeniden başlattığımda skype-chrome ve torrent i açtığımda bir 10 dakika sonra yeniden mavi ekran verdi. Bunun çözümü varmıdır?

mavi ekran yedikten sonra ilk açılışta alacağınız uyarı mesajını detayları ile alıntı yaparak yazınız..
    sisteminizi+sisteme yeni bir donanım takıp takmadığınızı+en songüncelleştirmeler ne zaman yapıldığınıda yazınız..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramazandeveli -- 14 Mayıs 2013; 23:13:42 >
  • bunu genelde demem, hatta hiç demem ama (çözüm 1)

çözüm 1:
    Format at

çözüm 2
    yok yapamam diyorsan. Sistemi güvenli modda açıp, sonradan yüklediğin programları kaldırman ne varsa. Sonra disk denetimi işlemlerini yapman C sürücüsünde. Sonra yeniden başlatman sorunu çözmesi gerek.
    daha sonra alakası olmasa da Combofix ile sistemi taratıp virüsleri temizlemen. Bir temizlik programıyla temizlik yapman. PC yi yeniden başlatıp istediğin gibi takılman en iyisidir.

ek yorum 1:
    mavi ekran vermesinin nedeni işlemcinin çok fazla ısınması da olabilir. Ama pek sanmıyorum şuanlık öyle bir şey olacağını. Es geçiyorum

ek yorum 2:
    formattan sonra belli olur heralde. açılışta bir hata verir sistemi yedekleyin falan diye. Anla ki o zaman Bad sector vardır. Harddiski bir an önce değişmen gerekir ;)
  • ramlerini kontrol et derim sık sık mavi ekran sebeplerinin başında oc ve ram problemi sıklıkla yaşanan sıkıntı diğerleri ise

1- işlemcide overclock varsa

2- Ramlerden birinde arıza varsa yada bozuk sector varsa

3- yazılımsal format atıp tekrar

4- Power supply kaldırmıyorsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sikeryus

Merhaba DH,

Torrent programında ben sürekli mavi ekran alıyordum indirmeden 10 dk da mavi ekran yiyordum sonrasında bitcomet 64 bit denedim.(benim pc 64 bit olduğu için senin ki 32 bit ise onu indir) denedim ve problemi çözdüm.(bilgisayarımda sağ tuş ile bit'ini öğrenebilirsin)
    Sonrasında Utorrentin son çıkanını indirdim doğru yükleniyordu oda sorun çıkartmadı.Başka torrent programı dene ben bu sorunu öyle çözdüm.

• Selam

Ekran Kartı Ve Ram lerden yapar başka yerde sorun arama
    (eğer onbord ekran kartın mevcutsa öle dene yazdığın kadarıyla ekran kartı çünkü)
  • Cevaplar için teşekkürler, aslında ben bu hatayı format attıktan hemen sonra almaya başlamıştım.
  • yanlış surucu olabilir herhangi bir virüs olabilir flash belleklerden bulasan donanım cakısması olabilir
  • Sorunuz fiziksel değilse çözüm zaten verilmiş ChuqLuck mesajında belirtmiş.
    sisteminiz 64 bit se ona göre yazılım kullanın sorun çözülür
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.