Şimdi Ara

Bilgisayarım 15 dk geç açılıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımın power düğmesine bastıktan 15 dk sora açılıyor.ramleri denedim.power ı değiştirdim.ancak sorun çözülmedi.sizce bunun nedeni ne olabilir?yardımlarınız için teşekkürler...

• işletim sistemini yeniden yüklemeyi denedin mi?
  • valla çok şeyden kaynaklanıyor olabilir ama bende bi servisleri kontrol et derim neler çalışıyor?bazen kablonetteki yavaşlıkda bilgisayarın açılışını yavaşlatabiliyor.varsa sende tabii yazmamışın konfigrasyon falan
  • 256 ddr ram var
    board asus p4 s533-x
    işlemci de p4... walla anlayamadım .başka fikri olan var mı?
  • işletim sisteminden kaynaklanıyor.
  • boot sirasinda sistemden tuhaf sekilde sesler (klik-klik, zirlama/cirlama falan) duyarsan Hard Disk gebermekte demektir
    genelde uzun suren boot sorunun kaynagi hard disk sorunlaridir.
  • olabilir.ama ben işletim sistemini değiştirdiğimde ne ses kaldı nede başka bişe.[bgdnc2]
  • İşte saçma cevap geliyor!
    3-4 ay önce aynı sorun bende de var dı bilgisayarın düğmesine bastıktan 4 dakka sonra ancak hoş geldini zyazısı çıkıyor masa üstünün açılması ise 10 ile 20 dakka arası tutuyordu ancak bilgisayarın güç ayarlarında hazırda beklet modunda kapanmasını sağlayınca açılış normale dönüyordu ben 15 gün falan böyle kullandım sonra bigün kapamam gerekti ve bilgisayar aslanlar gibi açıkdı bir daha da benzer bir sorun olmadı bu fazla türk usulü bir tamir yöntemi biliyorum ama bende işe yaradı paylaşmaktan da sorun gelmez herhalde!
    Gerçi herzaman en iyisi formattır ama vaktin yoksa yada back up olanağın yoksa bir dene derim!
    şimdiden kolay gelsin!
  • Format at çok uğraşma!!!
  • format attıktan sonra da aynı sorunu yaparsa kesin ram'dan .
  • donanımsal sorun olsa hiç açılmaz bilgisayar ya da hata werir kanımca.

öncelikle BIOS aarlarını "default" hale getir.eğer çözülmezse çok yüksek ihtimal işletim sistemindendir.(hele hele daha önce normal çalışıyordu da bir zaman sonra böyle olmaya başladı we bekleme işletim sisteminin yüklenmesi sırasında oluyorsa...)

ayrıca bir düşün bakalım eklediğin ya da değiştirdiğin bir donanım war mı bu sorundan önce.yani bir donanım değişikliğinden sonra mı bu sorun oldu?

yine ayrıca eğer bilgisayarına harici donanımlar takılı ise hepsini çıkar we dene.(scanner,dijital kamera,yazıcı vb...)
  • bence anakartın bozulma sinyalleri veriyor.
    yakında hiç açılmaz dım-dızlak kalırsın ortada.
  • Bendede aynı problem vardı tek çözüm:
    <h1>FORMAT</h1>
    Kolay gelsin...
  • Ağırlık sadece açılıştamı biraz daha bilgi versen yi olacak.
  • Windows 98'in acılma hızını arttırmak icin elinizde iyi bir secenek var. Bu püf noktamızı uygulayarak "Windows 98 baslıyor..." mesajından sonra gelen 2 saniye arayı kaldırabilirsiniz. Öncelikle C: klasörünü acın ve MsDOs.sYs dosyasını bulup "salt-okunur" özelligini kaldırın. Dosyayı Not Defteri ile acın [Options] bölümünde gidin ve BootDelay=0 satırını ekleyin. Bilgisayarınızı kapatyp actıgınızda Windows'a 2 saniye erken gireceksiniz
  • arkadas cok komıksın valla adam on bes dakıka dıyo sen 2 sanıyeden bahsettın :)
    [bgdnc2]
  • falscher sorun halloldu galiba kaç gündr sesin soluğun çıkmıyo yada bilgisayar sizlere ömür ? hangisi ? merak ettim yaw!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.