Şimdi Ara

bilgisayarı TV'ye kablosuz bağlamak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
99.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • samsung 40C650 LCD TV'im var. Samsung wireless adaptörüm var. kablosuz olarak nete bağlanabiliyorum.

peki kablosuz olarak asus marka notebook'um ile samsung LCD TV mi nasıl bağlantı kurabilirim.

ağ bağlantısı ayarları yapmak gerekiyorsa... resimli anlatım yapabilir misiniz? bir kaç deneme yaptım olmadı....
    birde samsung'un sitesinden SAMSUNG PC Share Manager isimli bir program indirdim. yine de olmadı....

şimdiden teşekkürler....
  • Ben kablosuz klavye fare ikilisi alıp bilgisayarı televizyona doğrudan kabloyla bağlayım diyorum. Öbür türlü Pardus'la zaten biraz zor bağlantı kurarım gibime geliyor. Deneyin bence hoşunuza gider.
  • samsunglara kablosuz klavye mouse baglanıyor mu kı ? siz denedınız mı ?
  • Laptop'da DLNA özelliği standart mı oluyor yoksa programla sonradan da eklenebiliyor mu?
    Benim tv'de DLNA var diyelim ama pc'de yok, şimdi pc'deki vidyoları kablosuz biçimde TV'de oynatabilir miyim yani?
  • http://www.shopping.hp.com/store/product/product_detail/WY555AA%2523ABC#defaultAnchor Süper cihaz ama Türkiye de satan var mı iş yerine almam lazım belki 3 tane bulursam alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonan61

Laptop'da DLNA özelliği standart mı oluyor yoksa programla sonradan da eklenebiliyor mu?
    Benim tv'de DLNA var diyelim ama pc'de yok, şimdi pc'deki vidyoları kablosuz biçimde TV'de oynatabilir miyim yani?

Bilgisayarda DLNA'yı Media player 11 veya üstü ile yapabilirsiniz. Fakat bu bilgisayar görüntüsünü tv ye aktarmaya değil, bilgisayarda ki bir medya dosyasını tvden izlemeye veya dinlemeye yarar. Dosya paylaşımı gibi. Ayrıca uygun telefonunuz varsa, telefondaki bir filmi, resimi veya müzik dosyasını bilgisayara kablosuz (wireless) olarak gönderebilirsiniz. Tabi Media Player 11 ve üstü olmak şartı ile.
  • DLNA programlarla sağlanıyor. Asıl konu aynı wifi bağlantısını kullanan bilgisayar, televizyon, telefon gibi dlna özelliğine sahip olanları birbirine bağlamak. Eski bilgisayarım var o da dlna ağına programla bağlanıyor. Ancak televizyon ve telefonda bu özelliğin olması gerekiyor sanırım. Yalnız dlna ekran görüntüsünü değil bir medyayı paylaşmak üzerine yapılandırılmış. Yani bir medyanızı, video, fotoğraf, müzik gibi, wifi bağlantınızı kullanarak televizyonda oynatabiliyorsunuz. 3b görüntülerü bile başarıyla telefondan televizyona aktardı. Telefonda her medya için bu özelliği doğrudan kullanabiliyorken bilgisayarıma Samsung televizyonumun kullandığı AllShare programını kullandım.
  • levent ve okanunal arkadaşlar; cevabınız için öncelikle teşekkür ederim :) Bir sorum daha olacak.
    DLNA'lı Vestel tv aldım. Servis bilgisiz olduğu için DLNA bağlantısını yapamadı. Bende anlamıyorum. Tv ve PC arasında bağlantıyı nasıl kuracam. TV'ye wifi adaptörü taktılar Nero MediaHome 4 diye bi yazılım da pc ye kuruldu bundan sonra neler yapmam gerekiyor?

Nasıl yaptım anlamadım ama yaptım.Çok kolaymış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonan61 -- 3 Mart 2012; 0:41:53 >
  • quote:

levent ve okanunal arkadaşlar; cevabınız için öncelikle teşekkür ederim :) Bir sorum daha olacak.
    DLNA'lı Vestel tv aldım. Servis bilgisiz olduğu için DLNA bağlantısını yapamadı. Bende anlamıyorum. Tv ve PC arasında bağlantıyı nasıl kuracam. TV'ye wifi adaptörü taktılar Nero MediaHome 4 diye bi yazılım da pc ye kuruldu bundan sonra neler yapmam gerekiyor?

vestel için ne kullandın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fleischman

quote:

levent ve okanunal arkadaşlar; cevabınız için öncelikle teşekkür ederim :) Bir sorum daha olacak.

vestel için ne kullandın ?

Neyi sordun anlamadım :(
  • kullandığınız programı sormuştum...wm11 den başka
  • nero media home, programını pcye kurdum. tv ile birlikte, CDsi veriliyor. TV'ye de Winstron DNUB 236 isimli kablosuz USB dongle denilen cihazı taktılar.
    sonrasında pcde wifi paylaşımını açtım, tv ağ aradı ve buldu ondan sonra da medya tarayıcıda pcdeki TVnin desteklediği dosyaları oynattı.
    WMP 11'in gerekli olduğunu sanmıyorum çünki kılavuzunda onla alakalı hiçbir şey yok. ben nette yazılanlardan dolayı ayar yapmıştım ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bonan61 -- 6 Mart 2012; 22:46:04 >
  • Arkadaslar benim farklı bir sorum olacak.

Yeni aldığım LG 32LV570S TV min wi-fi dahili yok. USB wi-fi adaptor henuz bulamadım. Kullanma kılavuzunda da uygun adaptor adı göremedim hangi model olacağı ve nerden bulacağım konusunda da yardımcı olan varsa memnun olurum.

Asıl konum TV LAN kablo ile internete giriyor ve sorun yok. Fakat şu an kullandığım yer modeme uzak kablo cekmek istemiyorum. wi-fi sebekeye laptop ile bağlansam TV ile laptopu LAN kablo ile bağladığımda TV internete girermi ayarları nasıl yapmam gerekir

Laptopun network ayarları ile cok ugrastım ama yapamadım.
    TV direkt LAN kablo ile modeme bağlayınca IP ve DNS ayarlarını otomatik secince sorunsuz bağlanıyor. Fakat Laptop üzerinden bağlanmak için manuel ayar girin diyor

TV nin sorduğu ayarlar:
    IP Address:?
    Subnet mask:?
    Gateway:?
    DNS Server:?

Simdiden yardımlarınız için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykanatali

Arkadaslar benim farklı bir sorum olacak.

Yeni aldığım LG 32LV570S TV min wi-fi dahili yok. USB wi-fi adaptor henuz bulamadım. Kullanma kılavuzunda da uygun adaptor adı göremedim hangi model olacağı ve nerden bulacağım konusunda da yardımcı olan varsa memnun olurum.

Asıl konum TV LAN kablo ile internete giriyor ve sorun yok. Fakat şu an kullandığım yer modeme uzak kablo cekmek istemiyorum. wi-fi sebekeye laptop ile bağlansam TV ile laptopu LAN kablo ile bağladığımda TV internete girermi ayarları nasıl yapmam gerekir

Laptopun network ayarları ile cok ugrastım ama yapamadım.
    TV direkt LAN kablo ile modeme bağlayınca IP ve DNS ayarlarını otomatik secince sorunsuz bağlanıyor. Fakat Laptop üzerinden bağlanmak için manuel ayar girin diyor

TV nin sorduğu ayarlar:
    IP Address:?
    Subnet mask:?
    Gateway:?
    DNS Server:?

Simdiden yardımlarınız için teşekkürler

O şekilde TV yi interenete bağlayıp Smart TV özelliğini kullanamazsın, direk modemden gelen ethernet / wireless TV ye gelmeli.
    LG AN-WF100 var Wifi alıcısı, bu uyuyordur büyük ihtimalle tüm LG TV lere.

• bu aletin adı nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: CagdasyavasTR1

bu aletin adı nedir

Wifi dongle diye geçiyor eğer bir önceki mesajdakini soruyorsan.
  • Arkadaşlar bende LG LW5500 televizyon var onu laptopuma bağlamak istiyordum televizyonun menüsünde biraz dolaşınca medya bağlantısı buldum. lg televizyonu olanlar plex diye bir program indirerek bağlayabilirler bilgisaayarı. şimdi ben de deneyeceğim RGB kablosu ile bağlıyordum yavaşlama oluyordu şimdi umarım daha verimli olur.
  • Arkadaşlar laptoptan skypedaki görüntüyü falan daha doğrusu monitörün goruntusunu televizyona yansıtmak gibi bir sistem var mı? Ne gibi program ve cihazlar gerekiyor acaba? Hp pavilion laptopum ve Vestel 3D 1080p yeni nesil bir tv var. Muhtemelen tv de bu gibi şeyler için gerekli özellikler vardır ama bilgi almak istiyorum. Kabloluda olabilir bu bağlantı yeterki olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nidoran -- 18 Ekim 2013; 22:39:54 >
  • Lcd eğer hd ise hdmi mecburdur
    (4 yıllık hort )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni bir lg led tv aldım. bilgisayardaki 3d filmleri kablosuz bağlantıyla tvde açamıyorum. sadece media playere attığım videolar çıkıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.