Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

BİLGİSAYARDAN 3D FİLM İZLEME REHBERİ (Resimli anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
107
Cevap
12
Favori
168.197
Tıklama
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> Tv Genel >> BİLGİSAYARDAN 3D FİLM İZLEME REHBERİ (Resimli anlatım)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      316 Mesaj
      18 Ocak 2013 03:41:10
      hocam sinemalarda verilen 2tl lik gözlükler için nasıl ayar yapabiliriz. uğraştım ama beceremedim.
      |
      |
      18 Ocak 2013 16:34:36
      Yazdığınız ayarlamaların hepsini yaptım, gözlükleri bekliyorum. Ayrıca bilgisayarda bi ayar yapmaya gerek var mı ? Ekran kartının 3d özelliğini falan etkinleştime gibi..
      |
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Ocak 2013 16:51:16
      TEŞEKKÜRLER.
      |
      |
      18 Ocak 2013 17:30:49
      quote:

Orijinalden alıntı: melihtr100

Bende de samsung 40d6000 3d ledtv var burda yazanları denedim aynen ne pc de oldu nede pc yi tv ye bağladım HD kablo ile nede tv de 3d görüntü alabildim gözlükde bu sinema da dagıtılan ucuz gözluklerden burda yazılanlarla 3d goruntu alamayız mı yoksa bu baska bişy anlatımı mı bi gözlüğe 200 300 vermiyelim dediydik :D

O gözlükler fpr olan lg philips gibi tvlerde işe yarar senin izleyebilmen için şarjlı gözlük alman gerek.Oda 100 tl civarında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      18 Ocak 2013 18:10:43
      quote:

Orijinalden alıntı: burakdemirci80

quote:

Orijinalden alıntı: melihtr100

Bende de samsung 40d6000 3d ledtv var burda yazanları denedim aynen ne pc de oldu nede pc yi tv ye bağladım HD kablo ile nede tv de 3d görüntü alabildim gözlükde bu sinema da dagıtılan ucuz gözluklerden burda yazılanlarla 3d goruntu alamayız mı yoksa bu baska bişy anlatımı mı bi gözlüğe 200 300 vermiyelim dediydik :D

O gözlükler fpr olan lg philips gibi tvlerde işe yarar senin izleyebilmen için şarjlı gözlük alman gerek.Oda 100 tl civarında.

Gözlüklerin hangi tvlerde çalışacağını nasıl öğrenebilirim.. Bende samsung D5000 led var mesela..
      |
      |

• Yüzbaşı
      451 Mesaj
      18 Ocak 2013 22:16:38
      Takip guzel anlatım ellinize saglık
      |
      |
      24 Ocak 2013 21:26:25
      emegi geçenlerin elerine yüreğine sağlık güzel anlatım ve paylaşım.DONANIM HABER FORUM süper bir site aydınlatma ve bilgilendirme
      yönünden bu ste çok hoşuma gidiyor. benim gücüm yetmiyor.yetse size bir çok konuda yardımcı olmak isterim. saygılarımla
      |
      |
      25 Ocak 2013 16:32:02
      gözlükle izlerken renklerin mat olması normal midir?
      bi de ,en iyi görüntü için ideal uzaklığı ?
      |
      |
    • Yarbay
      4292 Mesaj
      26 Ocak 2013 15:45:17
      Tabi bir de filmin 3d olması lazım. 3d kaç tane film var ki :D
      |
      |
      01 Şubat 2013 05:34:57
      Arkadaşlar şimdi benim lg 3d televizyonum var baya kaliteli. Birde lg monitörüm var pc için. LGNİN kasya takılan kablosu hdmi değil mi
      |
      |
      08 Şubat 2013 14:40:49
      söylediğiniz tarzda işlemleri tamamladım 3d görüntüde aldım fakat filmlerin renkleri çok mat ve donuk olarak geliyor yani ekteki gönderdiğim görüntüde yer alan ferrari örneğin 3d vestel tvm de ateş kırmızı görünürken pc de niyeyse gri ve bordo arası garip bir renk olarak görünüyor bunun bir ayarı vs... varmıdır arkadaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReCoVeRy -- 8 Şubat 2013; 14:41:08 >
      14 Şubat 2013 12:15:42 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ReCoVeRy

söylediğiniz tarzda işlemleri tamamladım 3d görüntüde aldım fakat filmlerin renkleri çok mat ve donuk olarak geliyor yani ekteki gönderdiğim görüntüde yer alan ferrari örneğin 3d vestel tvm de ateş kırmızı görünürken pc de niyeyse gri ve bordo arası garip bir renk olarak görünüyor bunun bir ayarı vs... varmıdır arkadaşlar ?

ekrandakı renklere baktıgımda mawı we kırmızı renklerı goruyorum senın gozlugunde mawı we kırmızı renkte olması lazımkı renklerı duzgun goresın ona gore gozlugunu sec derım
      |
      |

• Çavuş
      56 Mesaj
      14 Şubat 2013 23:42:36
      zaten kullandığım gözlük kırmızı mavi 3d gözlük yani gözlükle alakalı bir problem yoktur diye düşünüyorum. reklam amaçlı algılanmaz umuyorum ama aşağıdaki linkteki adreste yer alan gözlükleri kullanıyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu-sistemleri/3d-uc-boyutlu-3-adet-kalite-gozluk-75564238
      |
      |
      25 Şubat 2013 18:20:45
      Arkadaşlar merhaba,

Sorum çok basit gelebilir veya cevabı daha önce verilmiş olabilir kusuruma bakmayın..

LG LW5500 3D TV'm var, bunu aynı zamanda bilgisayarımın monitörü olarak ta kullanıyorum. 3D bir filmi (resident evil) indirdim, fakat bunu bir türlü bilgisayar üzerinden 3D olarak izleyemiyorum..SBS görüntü mevcut ama her nedense bunlar birleşmiyor. TV'nin kumandasından 3D tuşuna bastığımda sadece 2D'yi3D yapma opsiyonu aktif, SBS'yi birleştirme aktif değil...

Problemin çözümü var aslında, filmi bir harici veya usb belleğe taşıyıp TV'nin USB portuna taktığımda kumandadaki 3D tuşuna basıp SBS'lerin birleştiriyor ve 3D olarak izleyebiliyorum ama bunu sadece bilgisayardayken nasıl yapabilirim?

Yardımcı olabilecek var mı?
      Şimdiden teşekkürler
      |
      |

Serdar Altınbilek
    • Teğmen
      227 Mesaj
      25 Şubat 2013 18:27:10
      Sağol Dostum
      |
      |
    • 27 Şubat 2013 01:33:07
      Bu işlemleri yapınca ekran kartımız 3 D olmasada seyredebilecekmiyiz.İlla 3 D mi olması gerekiyor?
      |
      |
      27 Şubat 2013 13:59:20
      Hocam ben de seninle aynı şekilde kullanıyorum PC ve TV yi. Senin dediğin konuyu ben de çok araştırdım. Her çözünürlükte birleştirme aktif olmuyor. Ben bütün çözünürlükleri denemiştim bilgisayarın, belli çözünürlüklerde çok yaklaşmıştım olması gerekene ama hiçbir zaman televizyonun tek başına yaptığı kadar iyi olmadı. Hiç uğraşma derim.
      |
      |
      05 Mart 2013 14:40:00
      arkadaşlar merhaba,

bende bilgisayarda bulunan titnaic 3d bluray filmni tv de izlemek istiyorum. panasonıi 50GT50 tv var ama iso dosyasının desteklemiyor bilgisayardan tvye görüntü aktarırsam problem kalkacak ama bilgisayarda yürütemiyorum powerdvd 12 yi kurdum belirtilmemiş hata uyarısı veriyor.
      lütfen yardım
      |
      |
      05 Mart 2013 15:33:15
      Hdmi 1.3 ile 3D görünü kaybı oluyomu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      10 Mart 2013 12:28:21
      Arkadaşlar anlatımın altındaki resimleri bir tek ben mi göremiyorum? :D

Biri şu konuda yardımcı olabilir mi?

Sonraki adımda ses sisteminizi seçin ve kurulumu bitirin. Kurulumdan sonra Win7DSFilterTweaker porgramını açıp Tweak butonuna tıkladıktan sonra gelen pencereyi resimdeki gibi işaretleyin. Daha sonra Apply & Close diyerek programı kapatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleepless_darkpast -- 10 Mart 2013; 12:42:47 >
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Ankara Web Tasarım
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.