Şimdi Ara

Bilgisayardaki takılma?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
767
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam. hd5850 sahibiydim 3 haftaya kadar. Ama ekran kartı arıza yaptı vsvs 6950 aldım.
    Asıl konuya gelecek olursak..
    Eskidende vardı sımdı de var(5850 zamanı).
    BFBC2 de takılma yasıyorum. Oyuna girer girmez 2 snlık bı takılma yaşıyorum. Oyun sırasında arada bı takılma oluyor ve benı bu cok rahatsız edıyor.
    Bops oynarken arada bı 30 fpsye dusup sonra yıne 90 a cıkıyor. (tek mapte oluyor bu)
    Amd catalyst son surumunu yukledım dun. Ama motherboard cd'den yuklemıstım update hıc yapmadım.
    Oyunlar full acık 8x aa 16xaf

bilg özellikleri:
    p55 ud3r
    i7 860
    4gb low voltage team xtreme 1600mhz cl7
    hd 6950 sapphire
    1gb seagate barracuda
    600w(500w sureklı psu)

herşeyi yazayım dedim

İşlemcinin darboğaz yapma ihtimali var dediler bana acaba doğrumudur? bir bilginiz var mı?
    Ekran kartında değil problem sanırım neyden kaynaklanabılr?

Tşk ederim,
    not: 6950 flashlenmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sp250 -- 18 Şubat 2011; 18:41:26 >

• COD BO taki o sorun tüm sistemlerde var, oyundan kaynaklı. Bende test ettim. 90 larda giden fps birden 35-40 lara iniyor, sonra tekrar 90 larda devam. Onu takmayın kafaya. Yamalarını kurdum değişen bir şey yok.

BFBC2 içinde yamalarını yükleyin. Yine bu oyun içinde ATI kartlarda olan bir sorundan bahsediliyordu ama tam olarak sizin soruna uyan bir şeymiydi hatırlamıyorum.
  • Son dönemlerde BC2 de bende aynı sorunu yasıyorum Kafaya takmıyorum BC2 nede olsa sagı solu belli olmuyor cok sorunlu oyun.
  • Bo'da ki kasılmalar normaldir büyük ihtimal. BC2'de serverlara ilk girdigimde bende de çok kısa süreli bir kasma oluyor.Devamında bir sorun olmuyor ama.Müşavir'in dediği gibi driverdan dolayı olabilir.
  • 11.2 driveri yukledım 4 5 gun oluyor sorunlar devam etmekte. Bende anlamadım..
  • Evet i7 860 darboğaz yapabilir 980 extreme falan alın... Bu yorumu yapan arkadaşınızın ya işlemcinizden haberi yok yada donanım bilgisi oldukça zayıf...
  • quote:

Orijinalden alıntı: charcharodon carcharias

Evet i7 860 darboğaz yapabilir 980 extreme falan alın... Bu yorumu yapan arkadaşınızın ya işlemcinizden haberi yok yada donanım bilgisi oldukça zayıf...

Bende dusundum oyle tabı :D ama yinede sormak ıstedım o.c fln yapmak gerekırmı dıye :)
  • işlemciye ne kadar oc yaparsak iyidir, ekran kartına baya yarıyor. iyi bir dör çekirdekli işlemci default hızında darboğaz yapmasa da oc yapınca artısı oluyor emin olun, çarpanla oc yapmayın, fsb artırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

çarpanla oc yapmayın, fsb artırın.

Hem fsb artırarak hemde çarpan artırarak 3.2 ghz den 4 ghz hızaşırtma yaptım. Her ikisindede cinebench, winrar ve oyun testleri denedim. Arada en ufak bir fark olmadı. Hatta epey bir çalışma yaptım, eğer fark olsaydı forumda konu açacaktım. Ama iki durumda da aynı çıktı sonuç.
  • ben de i7 860'la yaptım abi, işlemci hızını artırmadım sadece QPI'ı 3.6'dan 3.8'e çıkardım cinebench'te fark etti. ismail'in anakart veya ekran kartı inceleme konularından birine ss ekledim oradan bakabilirsin.
  • i7 860 a oc yapmayı nerden ogrenebılırım? Sitede var mı acaba?
  • Darboğaz la ilgisi yok işin, Black ops da ani kasılmalar normal her türlü patchi deneyin belki çözersiniz ama ben çözemedim BC2 için patchler var yükleyin oyuna bir akıcılık getirilmiş,İ7 860 Ve darboğaz çok saçma olmuş cidden,ve o/c çekmeyi bilmiyosan bilen birinden öğrenmeyi dene daha verimli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sp250

i7 860 a oc yapmayı nerden ogrenebılırım? Sitede var mı acaba?

Overclock ince ayar bölümüne konu aç ordan yardımcı olurlar overclok üstadları orda
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.