Şimdi Ara

Bilgisayar ve göz yanması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evde kal sürecinde 1 aydır bilgisayar kitap arasında sürekli gittim geldim cumartesi sabah pc deyken gozlerim sulanma ve yanmaya başladı kalktım pc den gün boyu devam etti pazar günüde yanmaya devam etti pazartesi yasak bitince biraz yürüyüş yaptım iyi geldi dün akşam sağ omzumun üzerine yattım telefonu kurcalarken lamba ışığı sol gözüme vuruyodu sol gözde yanma tekrar başladı yanmada hani böyle gözlerini kırpmadan bi yere dalıp gidersinde gözlerin yanmaya başlar ya aynı öyle bişey

Yanma başladığı günden beri elime kitap pc almadım telefona bakincada basliyo yanma bu durum geçicimidir daha önce böyle bir problem yasayan oldu mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• PC'nin default ışığı uekrana uzun süre baktığında gözlerde kaşıntı, yanma, sulanma ve kızarıklık gibi şikâyetler doğurabilir. Ekran ışığınının dalga boyunu değiştirerek yakınmalarını azaltabilirsin.

PC'ye f.lux programını kurmayı dene ve ekran ışığının dalga boyunu geceye uygun olacak şekilde değiştir.

F.lux
  • Hocam öneri icin Teşekkür ediyorum dediginiz şekilde yapıcam şuan her öneriye açığım çünkü gözlerim çok saçma bi hal aldı sanki gözlerim ağırlaşmış ve surekli ruzgar vuruyo gibi hep kısma istegi değişik saçma tarifsiz kötü bisi oldu hastaneyede gitmek istiyorum ama coronadan dolayı açıkçası korkuyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim tam 1.5 aydan beri tamamen aynı şikayetlerden muzdaribim, şuan bu mesajı bile bin çile ile yazıyorum ki ben günde 16 saat pc,kitap başında bir insandım 1.5aydır hayatım zindan oldu. Gözde yanma ve batma üst düzey, doktorada gittim kirpik dibi iltihabı dendi pek çok uygulamayı suan yapıyorum biraz daha iyi olmakla birlikte hala %90lık sorun devam ediyor. Sen nasılsın, şuan iyileştin mi,hangi yolları izledin yardımcı olabilir misin?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.