Şimdi Ara

Bilgisayar Toplama Olayı Hakkında Bilgisi Olanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim şu anda dandik bir masaüstü sistemim var.Yani örneğin anca GTA San Andreas ı kaldırıyor.

Ben bu yaz ufaktan para kazanmaya başladım.Ayda 100-200 neyse kazanıyorum bir şeyler.

Ben bu kazandığım paraların bir miktarıyla yavaş yavaş masaüstü bilgisayarımın donanımlarını değiştirmek istiyorum.Mesala önce ekran kartını değiştirmek birkaç ay sonra para biriktirince anakartı değiştirmek gibi.

Ama bunu yaparken kazıklanmak yada birbiriyle uyumsuz olan donanımları alıpta sistemi bozup paramı boşa harcamak istemiyorum.

Bilgisayar toplama konusunda bilgim ve tecrübem yok.

Bu yüzden bu bilgisayar toplama işini bir bilgisayaherrcıya gidip her şeyi ona mı yaptırmalıyım.

Yoksa kendim mesela beğendiğim ekran kartını alıp gidip bilgisayarcıda monteleme işlemini mi yaptırmalıyım.

Bana bu konuda en ufak bir yardımı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• her ay bir parça almak mantıksız.Tüm paranı biriktir.Sonra burdan bir sistem tavsiyesi alıp PC'ciye gidip montajlatırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

her ay bir parça almak mantıksız.Tüm paranı biriktir.Sonra burdan bir sistem tavsiyesi alıp PC'ciye gidip montajlatırsın.

Hocam sistem tavsiyesini aldiktan sonra donanimlari kendim mi siparis etmeliyim yoksa pc ciye gidip orda istedigim donanimlari onlara soyleyerek ve montajini yaptirarak mi yapmaliyim?

• Anodora kullanıcısına yanıt
    Alacağın yere göre değişir.Bakkal gibi PC'ciden PC alınmaz.Büyük mağaza olursa o ayrı.Vatan,inventus vb gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyagı

1.ay:http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-f10-350w-usb-3-0-1x8cm-fan-siyah-kasa.html
    2.ay:http://www.vatanbilgisayar.com/wd-120gb-green-sata-3-0-ssd-540mb-okuma-430mb-yazma-.html
    3.ay:http://www.vatanbilgisayar.com/wd-35-1tb-caviar-blue-sata-30-5400rpm-64mb-cache-harddisk.html
    7.ay:http://www.vatanbilgisayar.com/gigabyte-h110m-s2v-intel-1151-ddr4-1600mhz-vga-anakart.html + http://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i3-6098p-soket-1151-3-6ghz-3mb-onbellek-14nm-islemci.html +http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-8gb-1x8gb-fortis-ddr4-2133mhz-cl15-1-2v-amd-ryzen-uyumlu-tek-modul-ram
    8.ay: gt1030
    9.ay: +8gb ram daha

tabi 9aya daha iyisi çıkar ama ilk 3ayı şimdiden uygulayabilirsin

Hocam anakart önermişsinizde bu anakart benim şu anki sistemime ya uymazsa?

Bide cahilliğimi mazur görün ama bende zaten kasa var 4 5 yıllık eski bir kasa bile olsa sağlam yani. O yüzden kasa almama gerek yok değilmi?

Ve son olarak neden kasa ssd hdd anakart.... Sıralamasını tercih ettiniz?

• Anodora kullanıcısına yanıt
    1.O anakart zaten şuanki sistemine uymaz o ay içinde o 3 parçayı alman gerektiğini belirtmek için + + diye 3 link attım

2.4-5yıllık kasa sağlam dersen ben ciddiye almam bana psu olarak zalman 500le serisi yada vs450 var kasamda bu yüzden devam edebilirim dersen daha doğru olur kime göre neye göre sağlam?(Güç kaynağı oradaki amaç kasa değil ama değişmişken kasayıda değişebilirsin işte)

3.sistemi ufaktan toplaman için ilk olarak hdd ssd ve kasa üçlüsünden başlangıç yapabilirsin sonrasında isteğe bağlı gt1030 alırsın ve en son eline fazla para geçince anakart+işlemci+ram üçlüsünü alman gerekir ki bu 3lüyü parça parça alamazsın zaten şuanki sistemine bu 3parçadan hiçbiri uymaz...
  • Şuanki sisteminin ne olduğunu yaz. Çok eski bir şeyse parça parça alarak olmaz o iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Şuanki sisteminin ne olduğunu yaz. Çok eski bir şeyse parça parça alarak olmaz o iş.

Gün içinde yazagim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anodora

quote:

Şuanki sisteminin ne olduğunu yaz. Çok eski bir şeyse parça parça alarak olmaz o iş.

Monitör çözünürlüğünü ve Psu'nun etiketindeki 12v 300-400-500w yazan yeri de foto olarak eklersen nokta atışı tavsiye vermemiz için yararlı olur.

Ayrıyetten sistemden beklentin nedir ne kadar bütçe ayırabilirsin tahmini onuda yazmalısın.

Eğer sistemin geliştirmeye müsaitse bilgisayardan beklentine göre 1 ayki paranla ram Harddisk vs alıp diğer ayki parayla ssd psu vs alabilirsin tabi ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qaanx -- 23 Temmuz 2017; 13:37:37 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qaanx

quote:

Orijinalden alıntı: Anodora

quote:

Monitör çözünürlüğünü ve Psu'nun etiketindeki 12v 300-400-500w yazan yeri de foto olarak eklersen nokta atışı tavsiye vermemiz için yararlı olur.

Ayrıyetten sistemden beklentin nedir ne kadar bütçe ayırabilirsin tahmini onuda yazmalısın.

Eğer sistemin geliştirmeye müsaitse bilgisayardan beklentine göre 1 ayki paranla ram Harddisk vs alıp diğer ayki parayla ssd psu vs alabilirsin tabi ki

System Information
    ------------------
    Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1
    System Manufacturer: BIOSTAR Group
    System Model: G31-M7 TE
    BIOS: Default System BIOS
    Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz (2 CPUs), ~2.9GHz
    Memory: 2048MB RAM
    Available OS Memory: 2048MB RAM
    Page File: 1066MB used, 3027MB available
    Windows Dir: C:\Windows
    DirectX Version: DirectX 11
    DX Setup Parameters: Not found
    User DPI Setting: Using System DPI
    System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
    DWM DPI Scaling: Disabled

---------------
    Display Devices
    ---------------
    Card name: Radeon X1650 Series (Microsoft Corporation - WDDM)
    Manufacturer: ATI Technologies Inc.
    Chip type:
    DAC type: Internal DAC(400MHz)
    Display Memory: 1278 MB
    Dedicated Memory: 511 MB
    Shared Memory: 767 MB
    Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (60Hz)
    Monitor Name: Genel PnP Olmayan Monitör
    Monitor Model: unknown

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anodora -- 23 Temmuz 2017; 23:23:13 >

• quote:

System Information

------------------

Operating System: Windows 7 Ultimate 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1

System Manufacturer: BIOSTAR Group

System Model: G31-M7 TE

BIOS: Default System BIOS

Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz (2 CPUs), ~2.9GHz

Memory: 2048MB RAM

Available OS Memory: 2048MB RAM

Page File: 1066MB used, 3027MB available

Windows Dir: C:\Windows

DirectX Version: DirectX 11

DX Setup Parameters: Not found

User DPI Setting: Using System DPI

System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

DWM DPI Scaling: Disabled

---------------

Display Devices

---------------

Card name: Radeon X1650 Series (Microsoft Corporation - WDDM)

Manufacturer: ATI Technologies Inc.

Chip type:

DAC type: Internal DAC(400MHz)

Display Memory: 1278 MB

Dedicated Memory: 511 MB

Shared Memory: 767 MB

Current Mode: 1024 x 768 (32 bit) (60Hz)

Monitor Name: Genel PnP Olmayan Monitör

Monitor Model: unknown

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.