Şimdi Ara

Bilgisayar mühendisliğiyle ilgili sorularınızı yanıtlıyorum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
2
Favori
2.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arada iki bin var gelme ihtimali epey yüksek sakarya üni gayet iyidir inşallah gelir
  • lepistes92 kullanıcısına yanıt
    Ben de devlet diye ytu istiyorum ama bilgisayar muh e biraz daha yakinim.Okuduktan sonra pc ye yonelme durumu oluyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lepistes92

Arada iki bin var gelme ihtimali epey yüksek sakarya üni gayet iyidir inşallah gelir

çok sağolun hocam inşallah gelir bir önceki sene 100.000 ile kapatmış.

Çoğu kişinin kafasında bir soru var teknoloji fakülteleri ve mühendislik fakülteleri diye ikiye ayırmışlar. Temel olarak fark biri teoriye yatkın biri iş sahasında çalışıyor tarzı yorumlar var siz en azından bilgisayar mühendisliği konusunda bir bilgi verebilir misiniz ? Bu iki fakülte arasında ki fark nedir emzun olunca ne gibi sorunlar çıkabilir ?
  • Benim sıralama mf4 66k. Sizce bu sene bilgisayar müh. tercih edeyimmi yoksa bir sene daha çalışıp iyi bir ünide bilgisayar müh. mi tercih edeyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BrKTrM

97 bin kötü bir sıralama değil bence. Yerinde olsam tercih yapardım.

hocam bana göre çok iyi çünkü ikinci senem geçen sene 150 binlerdeyken bu sene 97bin benim açımdan çok iyi. Zaten düz lise mezunuyum temel 2 senede anca bu kadar oldu bu sene tercih yapacağım inşallah.

Sizce Sakarya Makine Müh İÖ geçen sene 99500 ile almış ben 97.162 ile girebilir miyim bu bölüme ?
  • Sence hacettepe elektrik-elektroniği mi ytü bilgisayarı mı daha öne yazmalıyım? İki mesleği de severek yapabileceğimi düşünüyorum, merakım ve ilgim var ikisine de. Sıralamaları da aynı sayılır.
  • onurkose O kullanıcısına yanıt
    bu senin istemene bağlı gerçekten çok daha iyi yapabileceğine inanıyorsan çalışacağına inanıyorsan kal bi sene daha çalış
  • Uche-Högh U kullanıcısına yanıt
    Tabi mümkün bizim bölümün çoğu hocası elohab dan ee den gelme mesela
  • The Dayman kullanıcısına yanıt
    Yani bu tamamiyle sana kalmış ama şöyle diyeyim elektrik elektronik te daha stabil daha durgun bi hayatın olur bilgisayar mühendisliğinde sürekli kendini geliştirip sürekli okuyup araştırman öğrenmen gerekir ee tabi maaşında buna yönelik sürekli artar
  • hocam bilgisaya müh. mezun olduktan sonra bi yerde çalışırken giydiğiniz kıyafetler nasıl. yani gömlek kravat falan mı. kot tişört mü?
  • SirAlexFerguson S kullanıcısına yanıt
    Bence gelme ihtimali var.
  • SirAlexFerguson S kullanıcısına yanıt
    Genel bi fark yok kardeşim yasayla mevcut ikiside mühendis ünvanı oluyor teknoloji fakültesinde bir dönemi staja ayırıyorlar mesela ama buna bağlı olarak öğrenebileceğin teorik kısımlar azalmış oluyor yani ikisininde artıları eksileri mevcut ama mühendisliği mühendislik fakültesinde okumak gerek ama yinede puanın yetmiyorsa yaz elbetteki sana katacağı birçok artısı olacaktır
  • lepistes92 kullanıcısına yanıt
    Sizce osmangazi mi iyidir kocaeli mi iyidir. bu illerde bu bölüm okunur mu sizce . şimdiden teşekkürler

• iamnotroll İ kullanıcısına yanıt
    Ben şuan staj yapıyorum kapri tarzı şortlar ve tşört giyiyorum genel olarak bankalar hariç giyim ve sakal da problem yaratacak şirket çıkmaz
  • iamnotroll İ kullanıcısına yanıt
    business casual gömlek+pantalon hafif spor giyerler..
  • ali216218 kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk mesajda belirttim üniler konusunda pek bilgim yok ne desem yalan olur ama kocaeli hem şehir hem kampüs hemde eğitim olarak yeterli
  • Çocukluğumdan beri bilgisayar mühendisi olmak istiyorum.Ama puanım makine mühendisliğine de yetiyor ve herkes makine yazmamı istiyor.Ben bilgisayar mühendisliği seçersem büyük hata mı yapmış olurum yoksa sevdiğim işi seçerek daha mı mutlu olurum.Sen memnun musun bil. okumakatan?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurt gibi açım -- 28 Temmuz 2016; 14:45:05 >
  • Ben gayet memnunum hem çok güzel paralar kazanıyorlar hem iş şartları çok boğucu değil güzel kurumsal firmaya kapağı attın mı sırtın daha yere gelmez makina ile bilgisayar arasında kaldıysan eğer çok aşırı ilgin yoksa düşünmeden bilgisayar yaz

• Endüstri Mühendisliği ile çap yapmak bana yönetim kısmında bir şeyler kazandırır mı ? Mesela bir yazılım şirketi kurmayı düşünsem ? Ya da Bilgisayar Müh. ile çap yapabileceğim bir bölüm var mı ? Çap dışında MBA yapmak kişiye ne gibi özellikler kazandırır ? İngilizce dışında bir dil öğrenmek bana bu bölümde bir artı kazandırır mı ? ( Fransızca / Almanca )
  • Ankara üni bil. Müh. Nasıldır kendini heliştirdiğinde iş sıkıntısı çıkar mı bir de yurtdışı imkanlarıyla bilgi verirmisn

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.