Şimdi Ara

Bilgisayar konusunda destek rica ediyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ev kullanımı için masaüstü bilgisayar alacağım, fakat bu konuda fazla bilgisizim yani anlamıyorum Bana yardımcı olabilir misiniz?

1500TL'ye kadar bütçem var ve sıfır alırsam iyi özelliklerde birşey alamıyorum,

2 düşüncem var,
    https://cesurbilisim.com.tr/intel-i5-346-ghz-8-gb-ram-500-hdd-4-gb-asus-oyun-bilgisayari Bunlar niye bu kadar ucuz arkadaşlar anlayabilmiş değilim, nedeni nedir?

Letgo üzerinden ikinci el bilgisayar baktım aşağıdaki sistemi 1000 lira veriyor, alınabilir mi?

Dediğim gibi bilgisizim bu konuda o yüzden toplama olayına hiç girmiyorum, detaylı yardımcı olabilecek arkadaşa cüzi bir miktar ücret de gönderebilirim.

• Mesaj düzenleme alanı nerede yahu bir türlü bulamadım

Letgo'daki sistemin fotoğrafı.

• Intel Core i3 7100 3.9 Ghz 3 MB 1151
    MSI H110M Pro-Vd Plus 2133 Mhz 1151p mATX
    Kingston 8GB HyperX Fury DDR4 2133Mhz CL14
    Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200rpm (ST1000DM010)
    Zalman ZM-T1 Plus ATX Kasa/Siyah
    High Power ECO 400W Aktif PFC Güç Kaynağı

1.500TL nin biraz altında bu sistemi toplayabilirsiniz. Dahili grafik işlemcisi, ev kullanımı için yeterlidir. Kısıtlı şartlarda oyun imkanı da sunar. Sonradan ekran kartı ilave edebilirsiniz. İncelediğiniz sistemlerdeki işlemciler 7-8 yıl önce piyasaya çıkmış. 2. sistem performans olarak fena değil ama ne kadar süre kullanabileceğinizi bilemezsiniz. Riskli bir yatırım ve o kadar para etmez. 2. el sistem düşünüyorsanız daha güncel ürünlere yönelmeniz uygun olur.
  • 2. El parçalardan bir bilgisayar toplamaya çalışın bilginiz var ise, yok ise danışabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dezak

Mesaj düzenleme alanı nerede yahu bir türlü bulamadım

Letgo'daki sistemin fotoğrafı.

Gta5 ultrada 50 fps hem de gtx 460 ile

Yalanın böylesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O sistemleri almayın.

Elinizde herhangi bir bileşen var mı? Monitör vs? Ev kullanımı derken ufak tefek oyunlar, film, müzik, video vs sanırım?

Bu arada, kimseye ücret falan vermeyin. Zaten buradaki kişiler sizden herhangi bir ücret talep etmez. Burada karşılıksız olarak bilgilerimiz dahilinde ve araştırarak kişilere yardımcı olmaya çalışırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 16 Ekim 2017; 17:31:33 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 01 - Ekran Kartı ; dahili
    02 - İşlemci ; Intel Pentium G4600
    03 - Anakart ; ASUS H110M-K INTEL H110, DDR4, LGA1151, SATA6Gb/s, USB3.0, D-SUB, DVI microATX
    04 - Bellek ; GSKILL 8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Single Ram . veya . 2x4GB=8GB dual modül (çift kanal) bellek

05 - SabitDisk ; 3.5" 1TB 7200rpm . HDD yerine 240GB SSD alibilirsiniz
    06 - Güç kaynaklı Kasa ; 350 veya 400W PSU'lu kasa

AMD
    01 - Ekran Kartı ; dahili
    02 - İşlemci : A8-9600
    03 - Anakart : ASUS PRIME B350M-A AMD B350 AM4 Ryzen™ DDR4 3200+(O.C.) MHz USB 3.1
    04 - Bellek : GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 1.35V Ram
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
  • İ5 i7 diye koydukları işlemciler sultan palamut zamanından kalma göz boyama amaçlı konulmuş dandik miladı dolmuş üretimi durmuş işlemciler.

1500 tl çok az ya bütçeyi arttırın ya da 2. Elden bir pc toplayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.