Şimdi Ara

Bilgisayar Isınıp kapandı bir daha açılmadı Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
58
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Masaüstü bilgisayarım da işlem yaparken kullandığım programdan dolayı çok kastı makina ve direk elektriği keserek kendini resetledi ilk başta anlam veremedim elektrik gitti sandım sonra açılınca devam ettim ardından 5 dk sonra yine aynı sorunu yaptı ve makina bu sefer kilitlendi.Anakart kendini kilitledi sanırım 2-3 saat soğumasını bekledim bu sürede ne kadar açma tuşuna bassam da fanlar 2 sn ye dönüp sonra durdu bilgisayar açılmadı.

2-3 saat soğuttuktan sonra bastım açıldı bilgisayar.sonra kapayım bakalım tekrar açma tuşuna basınca açılacak mı diye yine açılmadı.1 saat sonra tekrar denedim açıldı yine aç kapa yapayım dedim açılmadı. En son sabah işe giderken bastım açıldı ekran kartı güncellemesini vs yaptım msı programından fan speed hızını yükselttim ve öyle kapatıp işe geldim.

Sizlere sorum bu sorunum neyden kaynaklıdır acaba sürekli bu şekilde mi devam eder bundan sonra müdahale etmem gereken bir şey var mıdır.

Sistem bilgileri;

i7 6700 4,0 ghz işlemci
    msı gtx 970 4 gb ekran kartı
    asus a170 pro gaming ana kart

psu 850 silver + olması gerekiyor tam hatırlayamadım onu

• islemcinin termal macununda sorun olabilir reset atmasının nedeni hangi program ? madencilik yapmaya falan mi çalıştınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wowplayer

islemcinin termal macununda sorun olabilir reset atmasının nedeni hangi program ? madencilik yapmaya falan mi çalıştınız ?
    Yok hayır madencilik değil 3dmax programında render alıyordum. Sorun yine devam ediyor akşam açtım sorun yoktu iftardan sonra tekrar açayım dedim açılmadı sonra prizden çekip 10 dk bekledim tekrar deneyeyim dedim açıldı artık keyfe keder açılıyor neden yapıyor anlamadım bir türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabadabadufirarda

Yok hayır madencilik değil 3dmax programında render alıyordum. Sorun yine devam ediyor akşam açtım sorun yoktu iftardan sonra tekrar açayım dedim açılmadı sonra prizden çekip 10 dk bekledim tekrar deneyeyim dedim açıldı artık keyfe keder açılıyor neden yapıyor anlamadım bir türlü

Alıntıları Göster
    en basitinden bi deneme yaparak ve işlemcindeki oc yi kaldırarak işe başlayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

en basitinden bi deneme yaparak ve işlemcindeki oc yi kaldırarak işe başlayabilirsin.

Alıntıları Göster
    oc hiç yapmadım aldığım günden beri sadece ramlerin frekansını arttırmıştım.Anlamadığım şey bir açılıp bir açılmama durumu keyfe keder gibi takılıyor masaüstü :) ben ne zaman istersem o zaman açılırım der gibi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabadabadufirarda

oc hiç yapmadım aldığım günden beri sadece ramlerin frekansını arttırmıştım.Anlamadığım şey bir açılıp bir açılmama durumu keyfe keder gibi takılıyor masaüstü :) ben ne zaman istersem o zaman açılırım der gibi :)

Alıntıları Göster
    işlemcin 4 ghz demişsin.
    senin işlemcinin orjinal hızı 3.4 ghz.
    ramlerinin artırırken sanırım anakartın işlemciyede oc vermiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

işlemcin 4 ghz demişsin.
    senin işlemcinin orjinal hızı 3.4 ghz.
    ramlerinin artırırken sanırım anakartın işlemciyede oc vermiş.

Alıntıları Göster
    Haklı olabilirsiniz ama 2 yıldır bu şekilde kullanıyordum bir sorun olmuyordu şimdi keyfe keder açılıp açılmamasını anlamış değilim bir şey bozulmuş olsa hiç açılmaz diye düşünüyorum
  • keyfe keder değil de bende de buna benzer bir sorun olmustu windows 10 san 7 ye düşürdüm sorun düzeldi işletim sistemini de değiştirip deneyin bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Wowplayer

keyfe keder değil de bende de buna benzer bir sorun olmustu windows 10 san 7 ye düşürdüm sorun düzeldi işletim sistemini de değiştirip deneyin bence
    Teknik servise götürdüm bakalım inceleyecek sonucu yazarım buraya büyük ihtimal psu dan kaynaklıdır diyor.
  • PSU kaynaklı büyük ihtimalle. Belli bir süreden sonra üzerindeki yazan W'yi veremiyor PSU'lar. O yüzden 2 sene sonra bilgisayarınızı kaldıramaz hâle gelmiş. Zamanında ekran kartına 350W PSU ile OC yapmıştım 2 sene sonra OC'yi kaldırsam bile sürekli atma problemi yaşadım.

Diğer bi ihtimal termal, fan, soğutma sıkıntısı. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karanlık Ülke -- 20 Haziran 2018; 8:42:2 >
  • Sonuç nedir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.