Şimdi Ara

Bilgisayar Elektrikler Kesilmiş Gibi Kapanıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eletkrikler kesilmiş gibi kapanıyor. Kasanın elektriğini kesip biraz bekleyip elektrik vermeden açılmıyor. Daha önceden güç kaynağından yanık plastik kokusu gelmişti. Bu durumdan sonra güç kaynağına ellediğimde bayağa sıcak olduğunu farkettim. Eğer sorun güç kaynağındaysa garantiye vereceğim. Sorun sizce nereden kaynaklanıyor ?

• Güç kaynağından kaynaklıyor.Gibi ama bir süre bekliyorum diyosun işlemci fanınıda kontrol et ısınıyorsa ondan da kapanabilir.
  • güç kaynağında da olabilir ya da işlemci ekran kartı ankart 3lüsünden biri çok ısınıyor da olabilir
    everestle sıcaklık değerlerine bi gözat istersen
  • Kasa tamamen kapanıyor yani çalışan bir parça kalmıyor ise %90 güç kaynağındandır.Yada düşük bi ihtimal pc sen kommut vermeden kapanıyorda olabilir,bi ara bununla ilgili bi trojan görmüştüm internet sitesinde bi kaç şikaet vardı buna benzer bi tarama yaparsan belki işe yarar
  • Büyük İhtimaL Güc Kaynagı. Ama iŞlemci Isınıorsa Otomatik Kapama Yapar İstersen Biosdan Kontrol Et Cpu Isısını.. Kolay Gelsin..
  • 1-güç kaynağı içindeki emniyet devresi aşırı sıcaklık nedeniyle kapatabilir...
    2-bios üzerinde işlemci sıcaklığı falanca dereceye geldiğinde bilgisayarı kapat ayarı, devrede olabilir...
  • Bu Sorun bendede var Ama sonradan şu kanıya vardım

Elektronik bir filtre devresi yüksek akım veya alcak akım geldiğinde geçirmiyor geçirmediği için kapanıyo ben böyle düşünüyorum
  • sıcaklıktan olabilir işlemci fanını kontrol et temizle gerekiyor ise
  • Ben de ya güç kaynağı ya çok ısınan işlemci diyecektim aynı fikirdeyim
  • İşlemci yük altında 55 Dereceyi geçmiyor. Windows daha açılmadan da bilgisayar kapandı bundan dolayı trojan oldugunu düşünmüyorum. Yardımlar için teşekkürler.

Düzenleme: Boştayken mavi ekran gördük hadi hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DoNotClick -- 9 Kasım 2009; 17:34:06 >
  • muhtemelen psudan dostum.Deneme imkanın varsa başka bi psu ile dene yoksa garanti varsa bi gönder bence.
  • PSU Fanı sıkışmıştır, hatta hiç dönmüyor olabilir. PSU nun aşırı ısınması

normal değil. Soğutma yapmıyordur
  • PSU Da sorun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.