Şimdi Ara

Bilgisayar bilginleri yardım sistem toplucam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın dh üyeleri bilgisayarım vefat etti. Yeni kasa toplucam fakat bilgisayar bileşenlerinden pek anlamam yardımlarınıza ihtiyacım var bütçe kısıtlı 2500-3000 arası. AMD mi intel mi SSD şart mi? kasaların neden bu kadar hem pahalı hem çok seçeneği var. her yerde gtx 1050ti görüyom çok mu iyi çok mu abartılıyor

• Sadece oyun amaçlı mı kullacaksınız?
  • IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    Evet genel amacım o
  • 1050ti'ın popüler olma nedeni fiyat/performans ürünü olmasıdır.
    Eğer hızlı bir pc kullanımı isitoyrsanız ssd şart.
    İntel oyunlarda önde,amd çoklu çekirdek performasnı olarak daha tatmin eder.
    Öncelikle kesin bir bütçe ve oynanılan oyunları yazarsanız ona göre bir şey yazalım.
  • KASAP1910 kullanıcısına yanıt
    Bütçe 2750. Oyun olarak PUBG daha oynamak nasip olmadi bu sistemle oynamayı istiyorum. Hani grafik ayarları low mode olsa da olur. sonra bf1, gta5 var multiplayer birde bir kaç yıla çıkacak oyunlardan geri kalmak istemiyorum
  • Joker-Batman kullanıcısına yanıt
    Monitörsüz şöyle bi sistem olabilir daha sonrasında yükseltebilmen içinde,şimdi 6 ya da 7.nesil önersem ömürleri bitti yükseltme şansın yok yeni anakart modeline geçtiler,ryzenda anakart soketi olan am4 2020'ye kadar devam edecek ondan yükseltme şansın var.
    Benim önereceğim sisteme gelecek olursak ;
    Ryzen 1400 ya da 1500x
    B350 anakart
    8GB DDR4 Ram
    1050Ti ekran kartı
    120gb ssd
    Burası yaklaşık 2400-2500 lira yapar.
    Eksik kalanlar kasa psu ve hdd.
    İlk etapta 120 gb ssd yeter sana hddyi sonradan eklersin sisteme. Kasa ve psu için 300 lira civarı paran kalıyor. Zevkine uygun bir kasa ve 450W 80+ bir psu işini görecektir.
    Her şey içinde olsun diyorsanız bazı sitelerde hazır kasalar oluyor 2200 liraya falan onlara bakabilirsiniz. Genelde ryzen 1200+1050ti lı sistemler oluyor. Psuları dandik ve ssdleri yok içinde. Ama fiyat olarak uyguna geliyor. Onlara da bakabilirsiniz.
    Yukarıda yazdığım sistem pubgyi rahat oynatır yüksek ayarlarda. GTA5 falan söylemiyorum bile zaten BF1'de intel performansı daha iyi ama dediğim gibi sizin bütçede bi intel önersem daha sonraki senelerde o işlemciyi güncelleme şansınız olmayacak. Yeni işlemci alırken bir de anakart almak zorunda kalacaksınız. Aslında i5 8400 önerecektim BF1 performansı ve diğer oyun performasnı çok üstün ama o da yeni seri olduğu için sadece tek tip anakartı var en ucuz anakartı da 500-550 tl civarında,bu da sadece işlemci+anakart=1300-1400tl civarı yapıyor.
    Öyle de bi sistem yapalım yeni nesil olsun aklınızda dursun;
    i5 8400 ya da i3 8100
    Z370 Anakart(en ucuzundan)
    8gb ddr4 ram
    1050Ti ekran kartı
    120 ssd
    Bu şekilde aynen üstteki gibi kasa psu ve hdd hariç i3 8100 ile 2600 civarı, i5 8400 ile 2900 civarına gelir.
    Bana sorarsanız bu yazdığım intel sistemi alın. Para yetiyorsa 8400,bütçe darsa 8100. Oyun için ryzendan çok daha iyidir.

Çok teşekkür ederim biraz fiyat araştırması yapiyim. İntel aslında kafama yatti sonuçta bi kasa toplayıp 4-5 yıl rahat kullanmak isterim açıkçası ama fiyatlarda el yakıyor
    Fiyatlar inanılmaz yükseldi son 3-4 ayda. Şu ara sistem toplamak ateş pahası ama yarında ne olacağı belli olmaz,belki yarında bugünkü fiyatlara "o zamanlar ucuzdu" diyeceğiz. Bilemiyor insan.
    Bence bütçenizi 3200 civarına çekin,imkanları zorlayın,tertemiz i5 8400'lü sistem kurun. Sizi çok uzun süre rahat idare edecektir. Bu aralar bir de bu yeni nesil işlemciler için yeni anakartlar piyasaya çıkabilir,aceleniz yoksa 1-2 ay daha durup bunları bekleyebilirsiniz. 8.nesil intelin tek sıkıntısı anakart fiyatları şu an.. 550'den 300-350 civarına düşerse tadından yenmez
  • quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

Fiyatlar inanılmaz yükseldi son 3-4 ayda. Şu ara sistem toplamak ateş pahası ama yarında ne olacağı belli olmaz,belki yarında bugünkü fiyatlara "o zamanlar ucuzdu" diyeceğiz. Bilemiyor insan.
    Bence bütçenizi 3200 civarına çekin,imkanları zorlayın,tertemiz i5 8400'lü sistem kurun. Sizi çok uzun süre rahat idare edecektir. Bu aralar bir de bu yeni nesil işlemciler için yeni anakartlar piyasaya çıkabilir,aceleniz yoksa 1-2 ay daha durup bunları bekleyebilirsiniz. 8.nesil intelin tek sıkıntısı anakart fiyatları şu an.. 550'den 300-350 civarına düşerse tadından yenmez

Hocam çok teşekkür ederim de ben şimdi bi siteden topladim 3900 ü buldu 3200e nasıl toplarim varsa öyle bişi düşünürüm kesinlikle

her parçaya tek siteden bakma,tüm sitelerden en ucuz parçaları al ,öyle öyle 300-400 belki daha çok kara geçersin. Sinerji,nanokatalog,inventus,vatan,hepsiburada vs vs vs tüm siteleri incele alacağın ürünün en ucuzu neredeyse oradan al.
  • Hocam bu arada tekrar inceledim 8100 ya da 8400 ile toplarsan dediklerimin 3900 tl etme imkanı yok,işlemci olarak 8600k eklemiş olma sepete
  • Bazı bütçeler vardır. F/P yakanması için ya indirilmesi ya da çıkartılması gerekir. Sizin bütçenizde öyle bir bütçe ya bin tl yukarı çıkarılıcak ya da 2800 TL lerde kalıcak.

Bilgisayar bilginleri yardım sistem toplucam

Geleceğe dönük bir sistem olduğu için 8gb lık ram i farklı bir siteden 3000 mhz almanızı öneririm. Amacı oyun olan kişilere bu bütçelere ssd olmaz. Hatta bin tl yukarsınada olmaz iki bin tl yukarısınada olmaz.

• Herkes iyi güzel hoş demiş ama bf1 için ram şart multi oynuyorsan 16gb ram şart

Güncel oyunlar içinde artık 16 şart oldu diyebiliriz

Oc dan anlıyorsan

Ssd alma 1tb hdd alarak bi sistem kur

R3 1200 b350m anakart 1050ti 16gb ram 500watt kasa psu
    Valla ben de anlamadım bu ekran kartı ram kasa psu markaları çok fark ediyor mu arada bazen baya fiyat farki oluyor
  • Dangerwrestling D kullanıcısına yanıt
    2800lerde kalsa çok iyi olur işimi görecekse. lükse kaçan fazlasını isteyen biri değilim ama günümüz oyunlarından da geri kalmak istemiyorum
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Ram i şimdi 8 yapıp sonra 16 ya çıkarırız hocam
    Fazlasiyla isini gorur. Ayni bilesenleri baska sitelerden daha uyguna bulursan daha da dusucektir. Sinerji de tek 8 gb 3000 mhz ram olmadigi icin koyamadim. Ram in frekans degeri suan bu sistemde sizi cok etkilemesede ileride yukseltme yaptiginiz da ne demek istedigimi daha iyi anliyacaksiniz.
  • Dangerwrestling D kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim hocam
  • 1050Ti çok görme sebebin, fiyat/performans ürünü olmasından çok, günümüz kurlarından dolayı orta seviye sistem toplamak bile çok para istediğinden, ister istemez çoğu kişi 1050Ti alıyor.
  • hanıncipsi kullanıcısına yanıt
    o kullanıcı kervanına ben de katılacam gibi gözüküyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.