Şimdi Ara

Bilgisayar Alacağım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle iyi günler nette gördüğüm bir bilgisayar var almayı düşünüyorum da fikirlerinizi alabilirmiyim.

ÖZELLİKLERİ :

İŞLEMCİ:AMD Fx8320-Eight Core 3,50Ghz (8 çekirdekli işlemci)
    RAM: 8GB DDR3 803MHZ TEK SLOT KİNGSTON
    ANAKART:970A-D3 GİGABYTE
    HARD DİSK:2000GB SEAGATE
    EKRAN KARTI:AMD RADEON HD 6850 1GB 256BİT DİRECTX VERSİON 11.2
    DWD WRİTER:ASUS
    HOPARLÖR:LOGİTECH 2+1 GÜÇLÜ BASS
    MOUSE:A4TECH X7 GAMİNG MOUSE
    POWER SUPPLY:600W 80 PLUS NAGAS MARKA
    İŞLEMCİ SOĞUTUCUSU:ZALMAN ÇİFT FANLI ALİMİNYÜM
    İŞLETİM SİSTEMİ: WİNDOWS 8.1 PRO 64 BİT

• ekran kartı vs. iyi değil dostum.Bütçe söylersen yardımcı olurlar.
  • exclbr kullanıcısına yanıt
    Bütçem 1000 tl nette bu özellikleriniyazdığım bilgisayarıda 1100 tl satıyor. 1000 tl ye oyun bilgisayarı toplayabilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackal_mete

Bütçem 1000 tl nette bu özellikleriniyazdığım bilgisayarıda 1100 tl satıyor. 1000 tl ye oyun bilgisayarı toplayabilirmiyim.

o fiyata işlemci vs. iyi ama ekran kartı oyun oynarsanız sıkıntı.
  • Zaten oyun için alıyorum ama ekran kartı önemli 1000 tl ye de zaten topluyamam herhalde
  • Bir ekran kartı daha alıp crossfire yapılabilirmi
  • jackal_mete J kullanıcısına yanıt
    ANAKART:GİGABYTE GA-X58-USB3
    İŞLEMCİ:İ7-950 8M Cache, 3.06 GHz
    RAM:8GB(4+4) DDR3 1333MHZ
    EKRAN KARTI:ATİ RADEON HD6790 1GB GDDR5 256BİT DX11
    HDD:1TB SEAGATE
    KASA:THERMALTAKE 600W
    DVD ROM:LG
    SES KARTI:CREATİVE SOUND BLASTER 5.1 VX

Bu bilgisayar için ne dersiniz
  • 1000 liraya yazdığınız bu sistemler 0 değildir herhaldeBunun dışında AMD ve İntel olarak yazdığınız sistemler iyi sayılır.Tek soru işaretleri ekran kartları ki yeni nesil olan AMD R serisi ya da Nvidia GTX serisinden tercihte bulunmanız daha doğru olur.
  • berkcombil B kullanıcısına yanıt
    Yok sıfır değiller 2. ci el ama bütçe bu kadar oldugu için 2 ci el almaya razı oldum sizce oyun için hangisini alayım (son cıkan call of advanced oyanayabilirmiyim) 1 yıl kadar idare ederse ilerde ekran kartını değiştiririm.
  • Amd işlemcisi i7'ye göre yaklaşık 1,5 kat daha güçlü.Ayrıca ekran kartıda biraz daha iyi.Bu şartlarda eğer aynı paraysa AMD'li olanı tercih etmelisiniz.Grafik kartlarının genel güçlerine de değinecek olursak R7 250 ile R7 260 arasında bir güce sahipler.Yani oyunları FullHD altı bir çözünürlükte yüksek detaylarda size oynatabilirler.Tek handikapları 1 GB'lık olmaları ve DX12 nimetinden faydalanacak olmamaları.
  • AMD bilgisayar 1100 tl civarıydı pazarlık sonucu 800 tl ye satmayı kabul etti. Sizede bilgileriniz için tşk ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.