Şimdi Ara

BİLGİSAYAR AÇILMIYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayar yılbaşından 1-2 gün önceden beri, sorunlu .

Bilgisayarı açtığımda kasa çalışır halde ekrana görüntü gelmiyor , 3-4 defa reset attıktan sonra ancak açılıyor ne gibi bi sorun olabilir acaba ?

Bu sorunu çözmek için önerilerinizi bekliyorum, şimdiden hepinize teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenkizilay -- 28 Ocak 2012; 16:32:53 >

• monıtorunu kablolarını kontrol et sonra ekran kartını sok tak belkı yerınden cıkmısdır ..ekran kartına taktıgın kabloyu kontrol et .. monıtorunu baska pc de calısıp calsımadıgını kontrol et .. monıtor ekran kartı ılk akla gelenler
  • eğer farklı bir bağlantı kablosu varsa onla dene olmassa aldığın yere götür bilgisayarı
  • Ramleri çıkar beş dakika bekle tekrar tak;slotlarını değiştir..
  • başka bi kaç yerdede aradım da , acaba güç kaynağından kaynaklanmış olabilir mi ?

Baktığım yerlerde oradada bi problem olabileceğini söylemişler ? ?
  • sorun psuda
  • PSUda da olabilir sorun ama olmayadabilir. İlk akla gelenler üst taraftaki arkadaşın dediği gibi monitör ve ekran kartı. 3-4 defa reset attıktan sonra açılması garip. Kablolarla ilgili temassızlık olabilir. Kabloları çok bükmüş olabilirsin.
  • sorun %70 psuda
  • Peki çözüm psu'yu değiştirmek midir ? Temizlesek falan ??
  • temizle dene eğer düzelmesse farklı bir psu ile dene yeni psu almadan önce
  • çok sağolun arkadaşlar, yarın deneyeceğim, düzelmezse gözlemlerimi tekrar görüşlerinize sunacağım, yorumlarınız için hepinize teşekkürler .
  • Arkadaşlar daha temizlemedim fakat, açtım içini aşırı derecede toz vardı.

Aslında pc bana ait değil dayımın, içini açtım aşırı toz vardı ve ekran kartı yok anakarta entegre ekran kartı var, temizledikten sonra tekrar yazacağım sorun oluşursa, ilgilendiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum hepinize
  • %90 düzelecektir
  • %10 bana denk geldi :D düzelmedi hala resetlerle başbaşayım arkadaşlar
  • ramleri filan sök ekran kartını filan yeniden tak dene kablolar rahat dursun ve kabloları doğru taktığından emin ol
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.