Şimdi Ara

Bilgisayar açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aslında açılıyor ama hani ilk açıldıgında siyah bir ekran cıkar ya ondan sonra mediashield ROM BIOS 6.87 Detecting array... yazıyor.Orda da öylece kalıyor.Nasıl hallederim bu sorunu

• Kardeş biosa ide ayarlarına gir orada mode raid seçili ise onu ide yap f10 ile kaydedip çık.Eğer açılmadıysa 2.çözüm olarak bios pilini çıkarıp 10 - 15 saniye bekle daha sonra tekrar tak.Bilgisayarı yeniden başlat olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdinç Çelik -- 24 Eylül 2011; 10:45:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdinç Çelik

Kardeş biosa ide ayarlarına gir orada mode raid seçili ise onu ide yap f10 ile kaydedip çık.Eğer açılmadıysa 2.çözüm olarak bios pilini çıkarıp 10 - 15 saniye bekle daha sonra tekrar tak.Bilgisayarı yeniden başlat olur.

hocam baktım ama mode raid dediğin yeri bulamadım raid config falan buldum
  • IDE configuration bölümünü biostan buldun mu ? Onun içerisinde raid seçilyise IDE olması lazım.Yoksa dediğim 2.çözüm işe yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdinç Çelik

IDE configuration bölümünü biostan buldun mu ? Onun içerisinde raid seçilyise IDE olması lazım.Yoksa dediğim 2.çözüm işe yarar.

hocam tek tek baktım ide config i bulamadım bios u da cıkardım taktım bana mısın demedi...
  • O zaman bios ayarlarını sıfırlayalım.Pc'deki tüm kabloları çıkar.Bios pilini çıkar 10-15 saniye bekle daha sonra tekrar tak.Pc'yi başlat biosa gir load defaults ayarlarından bios ayarlarını sıfırla daha sonra pc yi yeniden başlat bir daha öyle bak.
  • yok hocam buda yemedi şu yapamadığım ide ayarı işe yarar mıydı acaba?
  • arkadaşlar yok mu yardımcı olabilicek biri?
  • sıradan deterjan kullanıcısına yanıt
    saatlerdir bende deniyorum hiç bi işlem olmuyor herhangi bi başka Çözümü war mı ?
  • bios ayarlarını sıfırlayıp denermisiniz bi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.