Şimdi Ara

Bilgisayar 4x USB 3.0 portlu dahili PCI kartı görmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarda "DARK USB 3.0 PCI -Express Card" takılı, fakat Dark'ın resmi sitesindeki sürücülerle bilgisayar bu kartı görmüyor (Aygıt Yöneticisi'nde sarı üçgen var). Dark'ın resmi sitesindeki model adı "Dark U3P Dört USB 3.0 Portlu Pci Ekspres x1 Kart (DK-AC-U3P4)", sürücü versiyonu da "VIA_XHCI_Driver_V4.00B_WithAp". Bu sürücü çalışmayınca kaldırıp yerine VIA'nın resmi sitesinden "VIA_XHCI_Driver_V5.60B_AP" indirip kurdum, bununla da bilgisayar bu kartı görmedi. Yardım lütfen.

EDIT:Donanım sitede bahsedilenden eski olduğundan VIA yerine Renesas chipset kullanıyormuş, o sürücüyü bulup kurduğumda çalıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 21 Nisan 2018; 12:8:10 >

• Hocam ben de aynı kart, aynı sorunla karşılaşıyorum. Şu an sistem kartı görmüyor. Renesas chipset için hangi sürücüyü indirdiniz; linkini paylaşabilir misiniz acaba?
  • myanik M kullanıcısına yanıt
    6 ay önce yeni bilgisayar aldım, yeni bilgisayarı ilk kurduğumda Windows 10 Dark 4lü USB kartını otomatik olarak gördü diye hatırlıyorum. Eski bilgisayarda Windows 7 kuruluydu, o kartı direkt görmüyordu. Sizin işletim sisteminiz nedir?

Şu dosyayı bir deneyin:https://www.mediafire.com/file/j9c42zrcjjeactq/RENESAS-USB3-Host-Driver-21360.zip/file

(Bu sürücü elimdeki en eski versiyon, çünkü bu kartı alalı en az 6-7 sene olmuştur. Şu anda piyasada satılan Dark 4lü USB kartı benimkinden farklı, dolayısıyla farklı sürücü gerektiriyor.)

Şu siteye de bir bakıverin:https://plugable.com/drivers/renesas/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 16 Mayıs 2020; 15:55:51 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.