Şimdi Ara

Bi xenon modifikasyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Kendi aracıma Bi xenon mercek yaptım.İlgilenenler yaptırmak isteyenler iletişime geçebilir.

Neden Xenon ?

Yolu daha iyi aydınlatma,karşıdan gelen araç şöförlerinin gözünü almaz,yol kenarlarını daha etkin şekilde aydınlatma gibi faydaları vardır.

önceki hali.

Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

merceksiz far aydınlatması

Bi xenon modifikasyonu

mercekli far aydınlatması.

Bi xenon modifikasyonu

kesme biçme

Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

kısa farın aydınlatma gücü. yolun genişliği en az 20 30 m uzaktaki binalarla aram en az 100 m

Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

Kendi aracımın videosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Loveparade -- 17 Ocak 2014; 4:22:13 >

• portakal ağaçları ve akdeniz harika..
  • bu arada çalışma güzel olmuş elinize sağlık. kesilme çizgisi süper..
  • Güzel olmuş, aydınlatma açısından çok fark etmiştir.

Ortalama maliyet nedir ?
  • Su alma olayını kestiyseniz harika olmuş.
  • poyraz5561 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim aslında Türkiyede genellikle bosch valeo hella mercekler var.Bunların dışında honda accordlardan cıkan txr gibi birşey sanırım emin değilim adından morimoto var bunların kesilme çizgileri çok iyi ama dayanıklılığı az diye duydum.Türkiyede olmamasından dolayı yurt dışından almak lazım çok pahalıya satıyorlar 150$ civarındalar.
  • Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    Fara silikon olarak birşey sürmedim zaten farın üstünde gelen silikonu yeterince kuvvetliydi soğuk halde bile denemek için kapattığımızda bile açarken zorlandık.Su almadı ama farı yaptıktan sonra istanbula gelmek zorunda kaldım.Antalyaya dönünce iyi bir teste giricek ve gündüz ledleri yapmayı düşünüyorum.Yapınca onlarıda koyarım.
  • ART Concept kullanıcısına yanıt
    Ben kendim yaptığım için işçilik vermedim.Başka forumlarda bir kişiye sormuştum 350 tl (montaj+ mercek ) demişti.Ben yedek far alarak yaptığım için sadece 200 tl farlarıma verdim.onun haricindeki masraflarım sanırım 250 300 tl arasında.Xenon kitim vardı onuda eklersek yedek far + masraflar 600 700 civarını bulur.Ama emin olun bu verdiğiniz fiyata değer.Ben şimdi bmw audi gibi arabalardan çıkan xenon kitlerinden almayı planlıyorum.
  •  Bi xenon modifikasyonu
    ford fusion

Bi xenon modifikasyonu
    ford fiesta ( 2002 2008 )
  • Eline sağlık güzel olmuş.
  • bi-xenonla selektör yapınca yıldırım gibi çakıyo ya işte o çok hoş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykpnrgz -- 16 Ocak 2014; 20:10:18 >
  • merhaba
    bende duz merceklı xenon araca sahbım istanbuda şirinevlerde bir yer buldum fiyat olarak 450 tl no name malzeme kullanarak uygulamayı yaparım dedi
    ama ben valeo yada hella mercek kalıtelı bır ampul ıstıyorum

aracım 2000 model e39
    yardımınızı beklıyorum nereden baslamamız lazım
  • up
  • arabamızın son hali.
     Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

Bi xenon modifikasyonu

• güle güle kullanın güzel olmuş şu saygısızların çakma xenon merakından vazgeçerek bu işe yani bi-xenona yönelmeleri gerek.
  • extrem_015 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler.Ben de zamanında o şekilde kullanıyordum.Hatta dünden önceki gün mecbur kaldım ve 2 far arasındaki farkı çok rahat gördüm.H4 ampullerde uzun yaptığımda uzaklık olarak yaklaşık 100 150 m gösterirken mercekli farlarımda sadece kısa farlarım bu kadar aydınlatıyor.Uzunlar rahatlıkla 300 m ye yakın ışık veriyordur.Herkese öneririm keyfi bir başka araba sürme zevkiniz geri gelecektir.Dışarı çıkmak için bir bahane arayacaksınız. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loveparade

teşekkürler.Ben de zamanında o şekilde kullanıyordum.Hatta dünden önceki gün mecbur kaldım ve 2 far arasındaki farkı çok rahat gördüm.H4 ampullerde uzun yaptığımda uzaklık olarak yaklaşık 100 150 m gösterirken mercekli farlarımda sadece kısa farlarım bu kadar aydınlatıyor.Uzunlar rahatlıkla 300 m ye yakın ışık veriyordur.Herkese öneririm keyfi bir başka araba sürme zevkiniz geri gelecektir.Dışarı çıkmak için bir bahane arayacaksınız. :)

doğru yolu bulmanız çok iyi merceksiz far dediğiniz gibi hem yolu yeterince aydınlatmıyor hemde karşıdakinlere resmen saygıszılık oluyor. çevrenizdede akrabanız dostunuz vs. çakma xenon kullananlara bu yaptıklarınız anlatın onlarıda yola getirmeye çalışın bilinçli olalım..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.