Şimdi Ara

beyaz eşya seti için tavsiyelerinizi rica ederim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

son 2 haftadır az çok araştırmalarım ile aşağıda belirttiğim 3 parça eşyayı almayı düşündüm

Siemens sn25m831tr Bulaşık makinesi

bosch kgn57a01ne buz dolabı

veya

liebherr cp 4613 (2200 TL)

veya

Electrolux enb 44693 x

Hoover 9 kh yıkama 6 kg kurutmalı çamaşır mak.

veya

LG F1481 normal çamaşır mak. 8 kg

Siemens bulaşık makinesinin ihtiyaçları kolaylıkla karşılayacağını düşünüyorum. 3 sepetli olması, kısa zamanlı programlama yapılması gibi güzel özellikleri var ve fiyatı abartılı değil.

Buzdolabı konusunda kararsız kaldım." Samsung larda uzak dur" diyen satıcılara karşın soğudum markadan ne alaka ise. henüz bir modelini kestiremedim gözüme. Ama liebherr marka buz dolabı çok sade ve çok kaliteli bunu biliyorum. Sadece soğutma bölmesinin no frost olmaması düşündürdü. Bir taraftan da no frsot olan dolaplardan gelen buz çatlaması vs. sesleri no frost almak zorunda olmadığımı söylüyor gibi.

çamaşır makinesinde ise kurutma vs özelliklerine kıyasla hoover çok uygun fiyat gibi duruyor ve bildiğim kadarı ile iyi bir marka. yakın fiyatta da LG nin normal 8 kg makinesi var. ancak bu çamaşır makinesi işinde kesinlikle tavsiyelerinize açığım.

Malum gelecek bahar ayları gibi evleneceğim bu nedenle ilk aradan çıkarmak istediğim bu beyaz eşya konusu. Fikirleriniz ile bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Teşekkürler

beyaz eşya seti için tavsiyelerinizi rica ederim

• bulaşık makinesi tercihiniz çok isabetli....hiç kafanızı karıştırmayın.

LG F1481
    A dan % 30 enerji verimliliği. A+++
    35 cm daha geniş kapak.
    1400 devir, kurutma makinesi için çok gerekli,; yüksek devirde yıkanıp sıkılan çamaşır, kurutma makinesinde daha kısa sürede ve daha az elektrik tüketerek kurutma yapacaktır.
    10 yıl garantili ,sessiz, fırçasız tip , drekt drive motor.
    BENİM TAVSİYEM. inverter motorlu AEG alamıyorsam , lg f1481 tercih ederdim.
    .....................
    AEG 84950 SİLENCE.
    8 kg . 1400 devir. inverter sessiz motor. Art yıkama sistemi.
    Su Tüketimi (60°C yıkama) (lt) : 57
    Enerji Tüketimi (kWh) : 1,03
    Enerji Sınıfı : A-%30 . A+++
    ........................
    AEG 87480 PROTEX PLUS.
    8 kg . 1400 devir. inverter sessiz motor. New jet yıkama teknolojisi.
    Su Tüketimi (60°C yıkama) (lt) : 57
    Enerji Tüketimi (kWh) : 0,88
    Enerji Sınıfı : A- %40 . A++++
    .........................
    AEG 75270 FL PROTEX (990-1250tl)
    7 kg, 1200 dev./dak.,inverter motor. Eco valve yıkama sistemi
    Su Tüketimi (60°C yıkama) (lt) : 49
    Enerji Tüketimi (kWh) : 0,91
    Enerji Sınıfı : A-%30.
    ........................
    kurutmalı çamaşır makinelerine pek sıcak bakmasamda HEM YIKAMASI HEMDE KURUTMASI Asınıfı olduğu için inverter motorlu HOOVER de tercih edilebilir. forumda bahsi geçen problemleri göz önünde bulundurmak kaydıyla...
    öncelikle benim şahsi görüşüm çamaşır makinesinin ve kurutma makinesinin ayrı ayrı olması.
    AEG 1200-1400 devir çamaşır makinesi +
    BOSCH SİEMENS 7-8 kg kurutma makinesi...(A sınıfı)bosch 86561 kullanıcısıyım, çok memnunum.. 1.35 kw.
    Genel olarak çamaşırlar çamaşır makinesinde nekadar yüksek devirde sıkılırsa ,çamaşırlar kurutulurken o derece verim olındığı bir gerçektir. bahsettiğim kurutmalı çamaşır makinesinde ise çamaşırlar 1400 devirde sıkıldığı için kuruturken problem yaşanacağını sanmıyorum.
    ÖRNEĞİN, 600 devirde yıkanmış ve ütü kuruluğunda kurutulmuş 6 kg çamaşırla , 1400 devirde yıkanmış ve hiç kurutulmamış 6 kg çamaşır aşağı yukarı aynı nemlilikte olacaktır.

elektrolux 168540 modelini düşünmezmisiniz.?elektrik sarfiyatı: 5.44 kw ( bosch 28420: 5.70 kw)
    (8kg yıkama ,6kg kurutma) zaten genelde 6kg çamaşır yıkanır, tek seferde de kurutursunuz.
    ...........
    LİEBHER çok iyidir. fakat zannedersem derinliği çok yetersizdir. NOFROST dan şaşmayın. buzdolabında bosch pek tavsiye edilmiyor diye biliyorum, buz kırma sesi vs. yeriniz müsaitse arçelik bekonun A+ , 84cm buzdolapları iyidir. veya samsung un 81.7 cm buzdolapları: rl62zbpn. veya RF67VBPN.
    saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 22 Kasım 2011; 16:04:38 >

• Lordford tavsiyeler için teşekkürler

Bence de hem kurutma hem yıkama yapan çamaşır makinesi çok mantıklı değil. Ancak hoover ın fiyatı düşük geldiği için dikkatimi çekti. max 1500 TL bütçe ayırmayı düşündüm çamaşır makinesi için, AEG ler biraz tuzlu sanırım.

Buz dolabı içinde derinliği 70-75 cm olan aynı şekilde genişliği de 75 cm olan bir kombi buz dolabı işimi muhtemelen görecektir. Eski binalarda oturacağımdan muhtemelen 80 cm ve üstü buzdolabını koyacak yer bulamama ihtimalim yüksek.
  • Hoover'i kesinlikle tavsiye etmem. Tambur kaynak yeri hatalı, vuruntu ve çamaşır taşırarak lastiğe sürtüp yırtma sorunu olan problemli bir cihaz. Genel kalitesi de düşük zaten.

Buzdolabında da Bosch'un sözkonusu modelindense Low Frost özellikli KGE58AL30N veya KGE58AW30N modellerini öneririm. Bunlar no frost değil, ancak low frost az buz yapma özellikli ve oldukça kullanışlı. Elektrik sarfiyatı çok düşük.

Çamaşır makinesinde seçtiğiniz LG gayet iyi.
  • böylece sadece buzdolabına karar vermem gerekiyor sanırım.

Saturnde bir çalışan samsung markası hakkında kötü yorumlar yapınca (buzdolabı), bosch markasının da forumda kötü örneklerini görünce daralnmıştım biraz.

Bahsettiğiniz modelleri de gidip kontrol edeceğim. Çok teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.