Şimdi Ara

Besin Takviyesi Fırsatları Ve Sohbetleri (636. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: xImR0 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.014
Cevap
663
Favori
2.292.183
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Creatine vücutta su tutar ve antremanda kullanmak için saklar sizin ya antremanınız yeterli değil yada çok yükleme ve OFF haftası yapmıyorsunuzdur büyük ihtimal ilk söylediğim gerçekleştiği için vücut antremanda kullanamadığını idrar yolu ile atıyordur faydasını göremeyenler genelde yüklemeyi yanlış yapıyorlar ve yüklemede yanlış varsa fayda etmez zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hknaltdes kullanıcısına yanıt
    hocam skt si yakın ürünle normal bir ürünün fiyatını karşılaştırman mantıksız. aynı şekilde kampanyalı optimum ile indirimsiz nutrich'i karşılaştırmakta. skt si yakın ve kampanyalı ürünler senin benim için. diğerleri normal insanlar için. şu an bende alacak olsam stacker alırdım. sonuçta yerli mallar da indirime girer o zaman alınabilir. yine ben tercih etmem ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhatTheF5

Sen sadece yaptigin antrenmandan sonra iciyosan baska tabi ben sabah aksam iciyorum 7 gun 30 35 gunde bitiyor nutrick aldim 151 e denemek icin bakalim ama benim icin 50 lira ayda az degil ki bunun icinde kreatin ve bcaa sida var ekstra masraftan kacabilirim etkisine bakarak karar verecegim
    Ölçek olarak bakmamak lazım bu tür ürünlere. Protein oranı daha önemli. Nutrich de 33 gr lık ölçekde 23 gr protein var bunun 2 gr ı Creatine, onu da çıkarsak 21 gr...Optimum da net 30 gr ölçekde 24 gr protein var. Yani Optimum Gold 1 ölçek protein oranı 24/30=%80 iken Nutrich de 21/33=%63 protein oranı var iken 159 a bile uygun olmuyor aslında.Aradaki kalite farkını söylemiyorum bile...

• Arkadaşlar carnitine alacağım sıcakta denk gelen ya da önerdiğiniz var mı?

• skt ye bakmamıştım haklısın...aslında bahsetmek istediğim yerli ürünün fiyat politikası...
    asağıda ki resimler de yanlışım varsa düzeltebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: hknaltdes

skt ye bakmamıştım haklısın...aslında bahsetmek istediğim yerli ürünün fiyat politikası...
    asağıda ki resimler de yanlışım varsa düzeltebilirsiniz...

• freefalcon kullanıcısına yanıt
    Evet hammadde kalitesi ve yuzde olarak haklisiniz bende yeni urun deneyimlemek icin aldim daha kullanmaya baslamadim daha sonra tekrar yorum yapacagim urun hakkinda

• quote:

Orijinalden alıntı: freefalcon

Ölçek olarak bakmamak lazım bu tür ürünlere. Protein oranı daha önemli. Nutrich de 33 gr lık ölçekde 23 gr protein var bunun 2 gr ı Creatine, onu da çıkarsak 21 gr...Optimum da net 30 gr ölçekde 24 gr protein var. Yani Optimum Gold 1 ölçek protein oranı 24/30=%80 iken Nutrich de 21/33=%63 protein oranı var iken 159 a bile uygun olmuyor aslında.Aradaki kalite farkını söylemiyorum bile...

Alıntıları Göster
    Yanlışım varsa düzeltin.

Nutrich Prorich Whey Protein 2310 Gr 70 Porsiyon. Protein oranı: 21/33 yani %63,6
    Optimum Nutrition Gold Standard 2273 gr 73 Porsiyon Protein oranı: 24/31 yani %77,4

Ayrıca önemli olan oranı mıdır yoksa vücuda giren protein miktarı mıdır? Nutrich gramaj olarak daha fazla.

Protein gram fiyatını hesaplayalım.

Nutrich'i 149 TL' ye havale ile aldım. 2310 gramın %63,6'sı protein. Yani 1469,16 gr 149 TL ye bölüm gram maliyetine bakalım: 1 gr Protein: 0,1014 TL

Aynı hesabı Optimum için yapalım. 2273'ün 77,4'ü 1759 gr. 204 TL ye bölüp gram maliyetine bakalım: 1 gr Protein: 0,1159 TL

Protein tozu falan kullanmadım hiç. İlk 1 ay kullanıp sağlıklı beslenerek spor yapmayı düşünüyorum. Bu yüzden ürün kaliteleri hakkında bir şey söyleyemem ama şunu söyleyeyim:

Matematik yalan söylemez...

Ekleme: 2 gr kreatin denip kreatin hiç edilmiş. Bildiğim kadarıyla sadece kreatin alıp kullananlar var... Ayrıntılı bilgi sahibi olmadığım için detaya girmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prestiggge -- 4 Mayıs 2018; 13:24:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

Arkadaşlar carnitine alacağım sıcakta denk gelen ya da önerdiğiniz var mı?
    aloproteinde nutrich vardi indirimde

• prestiggge P kullanıcısına yanıt
    İçinde kreatin olan proteinlerden uzak durmak gerek hocam kaliteli yabancı markalara bakarsanız hiç birinde kreatin yok. Gel gelelim yerli markalara her yerli markada 2-3-5 gram kreatine rastlamak mümkün bu kreatinin bir olayı var hile hurda protein oranını yüksek gösteriyor
  • protein34 diye bir site keşfettim, PRTN34 koduyla %10 indirim sağlıyor ayrıca adamlar çok ilgili çıktılar sms ile bile geri dönüş sağladılır bende gold whey almayı düşünüyorum.
  • DoubleJift kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum. Bir ara muscletech nitrotech de böyle kreatin içeriyordu 1800gr falandı kutusu hatta ama millet ayıla bayıla onu alıyordu şimdi böyle mi oldu

Bence nutrich markasına milli ruha hitaben bu kadar yüklenilmemeli. Gelişmesi ve ülkemizde üretim tesisi kurup, kurdurtup üretim yapması için ciddi bir meblağ gerekmektedir illa ki bizim gibi insanların desteğiyle bu mümkün. Bu sebeple ben şahsım adına sonraki protein tozunu bu markadan alacağım.

• HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Kimse Türk malı bu hadi buna yüklenelim diyerek yüklenmiyordur. Herkesin mantıklı bir sebebi var. Mercedes ve tofaş araba üretse tofaş 15bin mercedes 20 bin olsa 5 bin daha vereyim içim rahat etsin diyip almaz mısınız ?
  • DoubleJift kullanıcısına yanıt
    Elbette öyle ama bir şeylerin gelişmesi için her zaman bir emekleme dönemi olur ve marka bu döneminde şu anda. Toplumun ekonomik durumu iyi değil haliyle bu da alışverişe yansıyor ancak markayı da vura vura öldürmeye gerek yok.

Çok fazla üstüne gidildiğini düşündüm ve kreatin üzerinden siz de yazınca ben de muscletech in ürününe benzettim bu nutrich i. İsterseniz siz de bir göz atın ikisine de.

Tofaş ve mercedes gibi bir uçurum asla yok tabii ki. Abartmaya gerek yok, sakin olun

• Benim aklımın ucundan geçmiyordu supplement almak. Tavuğun fiyatı artmış 150yi görünce en kötü ne olabilir diye aldım alanların çoğunun benim gibi olduğunu düşünüyorum planlı almak istesem optimum varmış kuponla vs 200e
  • Hayvan eti Yiyen kullanıcısına yanıt
    İyimiş baya fiyat sağol hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rastaman77

Benim aklımın ucundan geçmiyordu supplement almak. Tavuğun fiyatı artmış 150yi görünce en kötü ne olabilir diye aldım alanların çoğunun benim gibi olduğunu düşünüyorum planlı almak istesem optimum varmış kuponla vs 200e
    Merhaba arkadaşlar

Foruma yeni katıldım

https://www.aloprotein.com/frey-nutrition/frey-nutrition-triple-whey-2300-gr

https://www.aloprotein.com/weider/weider-premium-whey-protein-tozu-2300-gr

İki ürün arasından hangisini almalıyım ve neden?

• warriorzone W kullanıcısına yanıt
    Bcaa oranı, glutamin ve b6 içeriği ile weider önde duruyor. Ancak frey in hammadde kalitesi de gayet iyiymiş ilk defa gördüm.

• warriorzone W kullanıcısına yanıt
    2 ürün de iyi olsa da gereksiz pahalı...

protein7 den rica et bu fiyata versin WEİDER PREMİUM WHEY PROTEİN TOZU 2.3KG MUZ AROMALI ✔ SİZE ÖZEL FIRSAT ÜRÜNÜHavale Fiyatı 236,55 TL

eğer vermezlerse yine protein7 de WEİDER PREMİUM WHEY PROTEİN TOZU 2.3KG MUZ AROMALIHavale Fiyatı255,55 TL

ek olarak buraya da bakabilirsinhttps://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/132634266

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hknaltdes -- 4 Mayıs 2018; 16:58:54 >
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Hammadde kalitesi iyiymiş derken neye göre hocam ?
  • 
Sayfa: önceki 634635636637638
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.