Şimdi Ara

Beşiktaş'tan TFF'ye şok başvuru! Derbinin tekrarını istediler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
1
Favori
3.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yahu halen Gol mü atacaktınız diye olayı kapatmaya çalışıyorsunuz. Tamam sizin gibi yorumlayalım.
    Emenike'nin rahat 3 sarı kart görmesi göreken pozisyonda atıldığını düşünelim.
    10 kişi kalan ve sinirleri iyice gerilmiş bir Fenerbahçe'ye karşı avantajlı duruma geçmeyecekmidir Beşiktaş ?
    O zaman Emre'ye de ceza verilmesin, sadece küfretti. Bilic'e yumruk falan atmadı.
    Caner'in kırmızısınada itiraz etmeyelim zaten maçın kaderine etki etmiyordu.
  • Kırarım Boynuzunu İblis kullanıcısına yanıt
    Necipin pozisyonu da penaltı olarak değerlendirilebilecek pozisyon o zaman ben de diyeyim onu çalsalardi maç değişirdi(Pozisyonun penaltı olduğunu düşünmüyorum ama çalsa da abartı kötü karar olmazdı)

Ayrıca hala Emenike kırmızı diyorsunuz yuh arkadaş Gerçekten Brugge yenilgisi ve Fener yenilgisi psikolojinizi etkilemiş ama bunda hatalar sizin teknik heyet ve takimdaydi iki maçı da kazanacak olumlu sonuç alacak noktadaydiniz.Bu hataları saga sola yıkarak gitmez bu iş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O zaman tüm hakem hataları kural hatası olarak geçsin. Ligde tekrarı istenmeyen maç kalmaz.

• Bütün fenerlilerde neden bu algı var anlamadım. Yenilmişizde itiraz etmişiz. Canım kardeşim Emineke'nin yaptığı ile Necip penaltı pozisyonunu nasıl bir tutuyorsun anlamıyorum. Birisinde bariz Kural hatası var. Diğerini hakem istese görmedim diye bile geçiştirir ki ne pozisyonlar bunca sene görmedim diye geçiştirildi. Ki Emenike'nin pozisyonunada görmedim demiş. Düşün yani. Evet Necip'in pozisyonuna penaltı verilse maç değişirdi. Burda yenilen siz olsanız maç sonunda Necip'in penaltısı verilmedi diye 1 hafta ağlar sızlardınız.
  •  Beşiktaş'tan TFF'ye şok başvuru! Derbinin tekrarını istediler

Kullansınlar haklarını, sonuca razı gelirler mi bilmiyorum. TFF'ye forumdaki bakış açısı olumlu değilken, alacakları olumsuz karar, başvurudan çok ses getirir.
  • Ne yapacaklarını şaşırdılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

Orijinalden alıntı: EneRGy.

quote:

Orijinalden alıntı: -Razumihin-

Kural hatası olan nedir

Sabah gazetesi yazarı ve eski hakem Ahmet Çakar'a göre maçta kural hatası var. yine Çakar'a göre, şayet kural uygulanmış olsaydı Fenerbahçe daha ilk yarıda 10 kişi kalacaktı. Pek tabii ki bu kural hatası da maçın tekrarını gerektirir. İşte Çakar'ın bugünkü yazısından ilgili bölüm: "Türk hakemlerini anlayabilmek mümkün değil. Tıpkı dün akşam Fırat Aydınus'u anlayamadığımız gibi. Hakemliğe yeni girmiş ve amatör maçları henüz yönetmeye başlamış bir hakeme ilk ders olarak şunu söylerler: "Gol sevinci ya da protesto için formasını çıkartan oyuncu sarı kart görür." Daha sonra da şu kuralı öğretirler: "Bir oyuncu hakemden izinsiz sahadan çıkamaz." Daha sonra da şu kuralla devam ederler: "Bir oyuncu sebebi ne olursa olsun saha dışındaysa hakemin izni olmaksızın sahaya giremez." Şimdi ben Fırat'a soruyorum! Seyirciyi protesto etmek amacıyla formasını çıkartan Emenike'ye kart verdin mi? İkinci soruyla devam ediyorum… Hakemden izinsiz sahadan çıkan Emenike'ye başka bir sarı kart verdin mi? Üçüncü sorumu da yönelteyim. İsmail Kartal'ın kenarda ikna ettiği Emenike kafasına göre sahaya girdiğinde bu izinsiz girişten sarı kart gösterdin mi? Bütün bu olaylar 1-2 dakika içinde gerçekleşti ama Fırat'tan 'tık' yok. Sarının S'si kartın K'si yok! Bu kartların hiçbirisi yoruma açık değil. Oyun kuralları kitabında 10 yıllardır bulunan emirler ve amatör hakemlere bile ilk olarak öğretilen bu kurallar dün akşam Fırat tarafından uygulanmadı. Bu açık bir kural hatasıdır. Şayet kural uygulanmış olsaydı Fenerbahçe daha ilk yarıda 10 kişi kalacaktı. Pek tabii ki bu kural hatası da maçın tekrarını gerektirir. "

Saçma sapan yanlışlık videoları atacağına yazdıklarımızı oku! Bize ne o maçta hakem kuralı uygulamamışsa. Çıkıp itiraz etseydin! Utanmadan yanlışlığı doğru gibi önümüze koyuyorsun, bu kafa aynı kafa işte Türkiye'yi yok eden kafa!

Ukrayna liginde sarı kartı olan futbolcu oyundan kurallara uygun bir şekilde alınmış, sahayı terk ederken formasını çıkarttı diye 2. sarı kartı görmüş ve oyundan çıkamadan kırmızı kartla takımını 10 kişi bırakmış. Madem bu maçta kural hatası yok, O oyuncunun ve takımının suçu neydi peki?

https://www.youtube.com/watch?v=sPywTSZxulk

Böyle bir kural yoksa bu hakem bu işi nasıl yapmış? Varsa neden Fırat uygulamamış?

• Farketmez bizim için
  • Cahiller ordusu yeminle bu rakipler...
  • beşiktaş'ın bu lig için fazla şerefli olmaya başlamasının ilk adımlarıdır. şampiyonluk elden gidince sığınılacak ilk bahanesi bu olcak sanirim.

• Ortada kural hatasi yokki hakem hatasi var mac basi serdara mottaya sari vermedi arkadan cekme net sari karttir o zaman budami kural hatasi

• Hakem formayı çıkarttığını görmedim derse hakem hatası, formayı çıkarttığını gördüm ancak kuralı uygulamadım derse kural hatası olur. Bu pozisyonda görmedim demesi kabul edilebilir gibi görünmüyor.

Sahadan çıkma olayı ise daha karışık, saha çizgilerinin sınır kabul edildiğini görmedim. Burada sarı kart var demek bence yanlış olur. Ancak soyunma odası veya koridora gidip dönseydi sarı kart gerekirdi. Bunun benzeri İngilterede yaşanmıştı.
  • tristran kullanıcısına yanıt
    Hakemin takdir hakkı olan bir kararda dediğiniz doğru, ancak forma çıkarma takdir kullanılacak bir şey değil. Formayı izinsiz çıkardı mı? Evet. Bunun takdir hakkı olacak bir durumu yok. Cezası ne ise verecek, vermez ise kuralı yazan şekilde uygulamadığı için kural hatası olur. Burada tek şansı görmedim demesi, gördüm vermedim derse kural hatası olur.
  • volkanda milli maçtan kaçınca sahte sakatlık raporu hazırlayıp ceza almamasını sağlamışlardı.bu maç içinde sahte rapor filan hazırlarlar sonuçta yd denilen adam sahte evrakla bjk ye ceza yediren birisi
  • Kırarım Boynuzunu İblis kullanıcısına yanıt
    Kuralsa o da kural neden aynı tutmayayim? El açık penaltı.

Yenilmedigimize göre sorun yok paralel evrencilik oynamanın anlamı yok şunu diyeyim yine de Gs ile Arena'da oynayıp 2 1 yenildiğimiz maçta Emenikenin 1 2 tartışmalı pozisyonu olmuştu ama sizin kadar dile getirmedik bunları ki onlar bariz gol şansı ya da faul olarak nitelendirilebilecek forma çıkarttı saha çizgisi dışına çıktı gibi antin kuntin şeyler değil skora etkisi daha net olabilecek şeylerdi.

• Bence bjk yenene kadar tekrar edılsın.

• Bu başvuruyu yapmak rezilliktir, bizi küçük düşürüyor Fikret Orman resmen. Bunlarla uğraşacağına gitsin Bilici sorgulasın neden bu kadar korkak oynatıyorsun diye, 7 derbide 0 çekmiş Bilic, bunları sorgulasın!

• Kural hatası var Fb 12 kişi oynadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: SultanApex

Hakemin takdir hakkı olan bir kararda dediğiniz doğru, ancak forma çıkarma takdir kullanılacak bir şey değil. Formayı izinsiz çıkardı mı? Evet. Bunun takdir hakkı olacak bir durumu yok. Cezası ne ise verecek, vermez ise kuralı yazan şekilde uygulamadığı için kural hatası olur. Burada tek şansı görmedim demesi, gördüm vermedim derse kural hatası olur.

Bilmiyorum bana hala sacma geliuor mesela bor oyuncuya 2 sari cikatip lormizi vermemis olaa victoria olayindaki gibi kural hatasi ve mac tekrari olabilir lakin bir sari kart vermedi diye mac tekrari sacma geliyor.bu arada emenike oyundan cikmis girmis bunlar tamamen abarti oyun orda durmus oyun durdigunda td den direktif alan oyuncularda kart almali o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: -Razumihin-

Kuralsa o da kural neden aynı tutmayayim? El açık penaltı.

Yenilmedigimize göre sorun yok paralel evrencilik oynamanın anlamı yok şunu diyeyim yine de Gs ile Arena'da oynayıp 2 1 yenildiğimiz maçta Emenikenin 1 2 tartışmalı pozisyonu olmuştu ama sizin kadar dile getirmedik bunları ki onlar bariz gol şansı ya da faul olarak nitelendirilebilecek forma çıkarttı saha çizgisi dışına çıktı gibi antin kuntin şeyler değil skora etkisi daha net olabilecek şeylerdi.

Senin antin kuntin dediğin şey yüzünden Ali Aydın hakemliği bıraktı. Bak kural hatası diyoruz. Necipe penaltı verilmedi diye tabiki itiraz verilmez. Hakem hatası çünkü bu. Emenikeninki kesinlikle kural hatasıdır. Buna hakem hatası diyenler anca kendisini kandırır.

+o zamanki hata için gazete arşivlerine bak bakalım Fb kıyametleri koparmışmı koparmamışmı ?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.