Şimdi Ara

Beşiktaş Kombine ve Bilet Devretme [Ana Konu] (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.020
Cevap
242
Favori
384.139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada şunu da söylemeden geçemeyeceğim.
    Geçen sene külüp şampiyonluğa giderken bir derbi maça gitmeyip altı üstü 50₺ fazlasına bileti devretmeye çalışmaktan beni şikayet edip forumda ceza verenler size söylüyorum. Bizim kombinemiz var iyi günde kötü günde alıyoruz parayı veriyoruz. Şimdi burda ucuza bilet arayan çakallar türemiş yine. Yok bütçem şu kadar öğrenciyim ayağı. Gişe fiyatı altına satmayın külübe devredin külüp satsın. Para külübe kalsın. 50₺ ye bilet satan arkadaşlar yapmayın. Gişe fiyatına verebiliyorsanız verin yoksa külübe devredin. Külübe faydanız olsun. Tavsiyem bu dur.
    Zaten gidemiyorum en azından 3-5 kuruş koparayım mantığında olmayın. Bu doğru olsa külüp maç saati yaklaşınca kendi indirir fiyatları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyati gebertmeye calisanlara karsi soyledigine katilmakla beraber kulube devretmenin de asiri sacma oldugunu dusunuyorum, sadece bjk degil, bu sistemi uygulayan Gs de bence haksizlik ediyor seyircisine

-47% oduyor bir kere , 100 liralik bilete karsilik 47 lira
    -Once kendi biletlerini satiyor, seninkine sira gelene kadar bitmezse biletin yaniyor
    - satilsa bile o zaten kusa cevirdigi 47% yi para degil puan olarak iade ediyor
    - ve o puanlarla bilet bile aldirmiyor, mutlaka bir sene sonra kim ole kim kala, kombine yenilersen indirim olarak veriyor

Bu sartlar altinda ,100 liralik bileti birak 50 ye, 30 liraya bile satan kisi hesabina gecen nakit sebebiyle avantajlidir kulubun sacma ve adaletsiz sistemine gore

O yuzden bir tavsiye verirken insanlara akil ogretirken biraz da mantik cercevesinde inceleyip konusun

Bir haksiz davranis olmasa da, fiyatlar ucuzlasin da ogrenciyiz paramiz yok diyenlere ise asla bilet verilmemesini savunuyorum , orada haklisin, yol yapiyorlar, cogu gitmiyor tekrar satiyor

Ben gise veya biraz alti fiyata satilmadi mi tanidiga devrederim, veya gitmeyeceksem de kendim giderim, son ihtimal yakarim

Son olarak, 50 lira da olsa forumda karaborsa yasak, bu sebeple ceza verildi ise dogru verilmis, kulup kazansin diye fikir veren kisinin kendisinin gise+kar olarak bilet satmaya calismis olmasinin cezalandirilmasini elestirmesi de manidar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 16 Mart 2019; 18:48:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jujuuu

Fiyati gebertmeye calisanlara karsi soyledigine katilmakla beraber kulube devretmenin de asiri sacma oldugunu dusunuyorum, sadece bjk degil, bu sistemi uygulayan Gs de bence haksizlik ediyor seyircisine

-47% oduyor bir kere , 100 liralik bilete karsilik 47 lira
    -Once kendi biletlerini satiyor, seninkine sira gelene kadar bitmezse biletin yaniyor
    - satilsa bile o zaten kusa cevirdigi 47% yi para degil puan olarak iade ediyor
    - ve o puanlarla bilet bile aldirmiyor, mutlaka bir sene sonra kim ole kim kala, kombine yenilersen indirim olarak veriyor

Bu sartlar altinda ,100 liralik bileti birak 50 ye, 30 liraya bile satan kisi hesabina gecen nakit sebebiyle avantajlidir kulubun sacma ve adaletsiz sistemine gore

O yuzden bir tavsiye verirken insanlara akil ogretirken biraz da mantik cercevesinde inceleyip konusun

Bir haksiz davranis olmasa da, fiyatlar ucuzlasin da ogrenciyiz paramiz yok diyenlere ise asla bilet verilmemesini savunuyorum , orada haklisin, yol yapiyorlar, cogu gitmiyor tekrar satiyor

Ben gise veya biraz alti fiyata satilmadi mi tanidiga devrederim, veya gitmeyeceksem de kendim giderim, son ihtimal yakarim

Son olarak, 50 lira da olsa forumda karaborsa yasak, bu sebeple ceza verildi ise dogru verilmis, kulup kazansin diye fikir veren kisinin kendisinin gise+kar olarak bilet satmaya calismis olmasinin cezalandirilmasini elestirmesi de manidar
    Söylediklerinizin çoğuna katılmakla beraber şunu ifade etmeliyim ki ;
    1: Şu anda külübün uyguladığı sistem bu ve buna uymak zorundayız. Külübe devrediyorum külüp düşünsün. Külübün daha aşağıya satmadığı bileti ben niye daha aşağıya satayım.
    2: Eğer senin dediğin gibi bileti gişe fiyatı altına satabiliyorsam daha yukarısı üstüne de satabilmeliyim.
    3: Bunu karaborsa olarak değerlendirme de şöyle değerlendir mesela;
    Ben sezon başı dünya para vermiş kombine almış biri olarak seneye de külüp kazansın kombine alayım diye o kadar önemli bir derbi maçına gitmeyip o kadar eğlenceden fedakarlık edip az biraz fiyat farkı koyup bileti satmış olmam ve sene de bir kez bu kadar önemli bir maça hayatında ilk kez belki de bir kere bu zevki tadacak olan birinin benim yerime ki ben bütün bunlardan feragat edeceğim o kişi bunun bedeli ni ödemesin mi? Neyse ben bunun derdin de değilim.
    Sonuç satılacak sa ne gişe fiyatı üstünde ne de altında satılsın. Külüp kazansın derdindeyim.
    Sen eğer külübün belirlediği fiyatın altında satarsan ( külübün standartlarını çinersen ) millette üstünde satma hakkı görür kendinde.
    O yüzden şartlar bu. Gişe fiyatından satılsın biletler. Yoksa bu biletleri çakallar alıyor. Ya başkasına satıyor yada sizin hakkınız olan Mükemmel bir gün yaşıyorlar.
    Burada anladım ki kimse külübü düşünmüyor. Herkes kendi cebini düşünüyor. Bu arada mantık olarak düşünürsek kimse yasalardan koyulmuş kurallardan üstün değil. Kimse mantık olarak şöyle böyle demesin benim mantıcım da böyle işler yoksa. Külübün kuralları bu buna göre düşünelim. Eğer bu kurallarda sorun varsa bunları değiştirmeye çalışalım.
    Külübün satmadığı fiyattan kimse bilet satmasın ve haksız kazanç elde etmesin. Tabi tanıdıklara devredilen biletlere sözüm yok.

• Kulup de bir biletten iki kez para kazanmak istiyorsa, sartlari biletlerini kendisine devredeni cezalandirir gibi duzenlemesin. Bu sekilde devirden hic para kazanamadiklarina eminim

Burada en onemli kriter biletlerin bitmiyor olmasi, birinci sebep bu. Yani evet 47% az , evet para degil puan olmasi da kotu ama esas sebep senin kulube devrettigin bilete sira gelmemesi

Hem o koltuk bos kaliyor, hem kulup de kazanamiyor, hem elinde kalip maca giden de paraya cevirememis oluyor , yani kazan kazanin tam tersi oluyor herkes kaybediyor

Gise fiyatinda satin diyorsun, onu herkes ister ama talep yok fiyat kiriyorsun caresiz. Eger kulup sen ona bileti devrettiginde satis sarti koymadan iade alsa belli bir yuzdede ve riski seninle paylassa neyse, ama o da yok , kendi sattiklari bitmedigi gibi devirlere sira bile gelmiyor

E insanlar da 100 liraya karsilik 47 lira puan almak yerine, 50 liraya satiyor talep edene, bir de alan acisindan dusun, kulupten devir edilen biletleri de alsa gise fiyatina alabilecekse aliyor, e adam zaten gise fiyati odemeye istekli degil ki, neden kulupten son dk ayni fiyata alsin, ucuzsa alir giderim diyor

Kulube devredilen her bilet sadece maddi kayip degil, 90% o koltugun bos kalmasi demektir, hem seyirci sayisi olarak zarar, hem de ekonomiye katilmiyor o koltuk

Kombineye gelince . Kombine risktir. Her maca tek tek bilet almaya gore ucuzdur ama iddia dusunce ya da bjk gibi avrupa erken olup tr kupasi hic yoksa kulliyen zarardir , ben bjk li degilim ama bu boyle her zaman, bir de bjk nin kombineleri biraz pahali sanirim

Aza satabiliyorsam fazlaya da satabilirim konusu dogru degil, birinde parasini onceden odedigin bir mali, bugunku alinabilecek fiyattan ucuza satarak kar elde etmemis oluyorsun, digerinde ise kombineden sagladigin indirim avantajina ek olarak, talep yogunlugundan istifade tek biletten ek kazanc demektir , ucuza satmakla ayni kefeye koyman beni sasirtti

Ayrica karaborsa satman forumda yasak oldugu icin ceza aldin, birine whatsapptan yazip iki katina da satsan kimse bir sey yapamaz. Forumda bu yasak denmisse kurala uyman gerekiyor

Kombine biletlerin gise fiyatina hatta ucuzuna satilmasi kombine fiyatina gore halen avantajli da olabilir, bu durumda da gizli karaborsa gibi oluyor ama genel gecer olcut o macin gise fiyati neyse en fazla o kadara satistir, uzeri karaborsadir, forumda da yasaktir, gozden kacanlar oluyor ama cogu ceza alan da oldu

• Bu konuyu bu platformda seviyeli bir şekilde tartışalım. Bence çok olumlu olacak.
    Koltuk boş kalmasın mantığını anlamıyorum bu arada. O mantık doğru olsa bunu külüp düşünür. Külüp neden satamadığı biletleri son 2-3 saat kala yarı fiyatına vermiyor. Bari tribünler boş kalmasın ne satarsam kardır demiyor da biz böyle diyoruz. Sonra ne mi oluyor çakallar türüyor şu kadar bütçem var diyor stadın kenarından foruma girip bilet arıyor ucuz yollu.
    Külüp satmıyorsa düşüşe bizde satmayalım.

Bu arada sizinle şöyle bir beyin jimnastiği yapmak istiyorum.

Mesela kombineniz var sezonun son haftası ve şampiyonluk maçı. Yenerseniz şampiyon olacaksınız. Heyecan seviyesi son derece yüksek ve siz heyecanla bu maçı bekliyorsunuz sezon başından beri. Siz sezon başı kar yağmur çamur demeden her maça gelip külübü en zor zamanlarda desteklemişsiniz. Sezon başı çocuğunuzun rızkından kesip külübe hersene olduğu gibi yardımcı olmak için kombine almışsınız.
    Bu beklediğiniz ve heyecan seviyesi anlatılmaz maçı gişe fiyatından ( ki bütün sene maça gelmemiş gel birader maça gidelim dediğiniz de boşver yağmur yağıyor kim gidecek yada sezon başı hadi kombine alalım hem külübe katkımız olur hem destekleriz dediğiniz de boşver ne gerek var ) diyen kişiye GİŞE fiyatından bilet satar mısınız?

• Neden satayim kendim giderim. Acikcasi soru bana soruldugu icin cevaplayim, maddi anlamda gise+kar dusunecek biri degilim, burada da "biz ugrasamayiz bunlarla satiyorsan sat, iki yemek ismarlarsin ..." diyen arkadaslarin biletlerini ucuza satiyorum

Sattigim biletler 225 lira oluyor genelde gisede ama 17 lig 6 avrupa , 23 maca vurursan (daha ucuza ve pahaliya olanlari olmustur ama daha pahalilarina da gidiyor sahipleri) hala kombineye anca yetisiyor , 4700-5000 arasinda bir paraya yenilediler

E simdi kimse b36 torsavn macina , cuma-pzt maclarina, goztepe macina 250 lira filan vermez, biz de 100 e 125 e filan veriyoruz ,bazen 2 bilet bazen 4-5 bilet

Kulup son dk fiyat kirip onceden satin alanlara sadakatsizlik doguracak bir hamle yapamaz ama bizim bir B planimiz yok . Ya alan olmayacak (ister elde kalarak ister kulube devrederek) ya da daha ucuza verecegiz

Ama o imkani olup da komik fiyatlar teklif edenlere asla vermiyorum, bedava isteyenleri soylemiyorum bile , o hususta hak verdigimi soyledim zaten

Kulupler para odemese bile biriken puanla en azindan kendi ic saha maclarina bilet aliminda kullandirabilirler ama bu ancak talep yuksek maclarda kulube devredenlere avantaj olur , dedigim gibi esas sorun bu devredilen biletlerin kulubun kendi sattiklarinin arkasinda siralanmasi ve 90% ihtimalle sira gelmemesi

Bir de kale arkasi ust biletin varsa durum farkli kategori 1-2 ise farkli cunku fiyat baremi arttikca oralara talep dusuyor forumda vs ve oransal daha cok indirim yapiyorsun el mahkum

50 liralik bileti 35 e 40 a verirsin , ama 600 liralik bileti 450 ye veremez cekersin 300-350 ye

• adamlar kulubun kasasini bosaltmis surdaki muhabbet komik yok 50 tl yok 100 tl yok 500 tl 1000 tllik kombineden senede 5000 tl kar elde etse nolcak taraftar devede kulak bile degil ulkede serbest piyasa ekonomi kurallari gecerli karaborsa yasal mevzuatta suc degil 20.000 tlye kadar devlet vergisiz kazanca dokunmuyor kulube devrettiğinde kulubun kazandigini zannetmek suc Beşiktaşta su an maas odeme problemi var halihazırda uefadan gelen parayla 2 3 sene maas sıkıntısı cekmemesi lazımdı ulkenin heryerinde max 100 milyona yapilan stad 500 milyona mal oluyorsa burda gecen muhabbetler komik kuluptekiler adil olucak ki kombinelilerde adil olsun. yani burda beyin fırtınası yapılacağına kulupte neler dönüyor biraz oralara kafa yorun.tektsilcinin kac tane genc transferi engellediğini bir sorgulayin

• modmar kullanıcısına yanıt
    Dogrular da var yanlislar da bu mesajda, oncelikle ulkede serbest piyasa ekonomisi var demek bireylerin istediklerini istedigi gibi satmasi, elden kayitdisi alisveris yapmasi demek degil. Karaborsa denen islemin suc olup olmadigina iliskin yorumlari burada karsilikli yapmak yerine internette ilgili duzenleme ve mevzuatlari incelerseniz dogrusu nedir siz de gorursunuz

Ikinci konu, karaborsanin suc olup olmamasi forumda buna musade edilip edilmemesini etkilemez, insanlarin bu firsatciliktan rahatsiz olmasi sebebiyle hemen tum forumlarda acikca fiyatindan yuksek bilet satis ilani acmak yasaklanmistir, ozel mesajla yapilip yakalanirsa da uyelikler iptal edilebilir, daha ileri safhada teknik takip amaciyla emniyet birimlerine bu kisilerin bilgileri aktarilabilir. O yuzden de forumu buna aracilik ettirmeyin diye uyarilar yayinlanir

Kuluplerin icinin bosaltildigi konusuna katiliyorum ayrica kullanilamayacak kombinelerin kulube devrinde ,devreden kisinin de hic bir avantaji olmadigi gibi, alan kisi de kulubun normal fiyatindan alacagi icin onun acisindan da bir yarari yok, tamamen sakat dogmus bir sistem acikcasi fakat biz burada besiktasi degil karaborsa mevzusunu veya bilet transferi konusunu konusuyoruz, ben bjk li de degilim, genel olarak bir fikrim var ve mesajinla ortusuyor ama dedigim gibi konumuz baska su an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jujuuu -- 17 Mart 2019; 9:19:2 >

• hocam ben yazimda karaborsaya tesvik etmiyorum dedigim su ki milyonlar gidiyor x kisi kombineden 5 misli para kazansa ne olacak yani insanlar yukarıya hic bakmıyor bugun kartalyuvasinda en adi tshirt 50 60 tlye satiliyor. kombinede kisinin kendi tasarrufunda 10 tlye bile satabilir. 6222de e biletle ilgili bir duzenleme yok.

• Kombine yenileme dönemi ne zaman başlayacak acaba? Duyumu olan var mı?
  • başakşehir maçına kombinesini gişe altına devretmek isteyen olursa talibim.
    özellikler 7. kategori 121. blok olur.
    50 TL
  • Beşiktaş - Başakşehir maçı için 7. Kategori 120. Blok 20. sırada bulunan kombinemi gişe fiyatından devredeceğim. İlgilenen arkadaşlar Whatsapp'dan iletişime geçebilir 0533 960 11 47
  • 70 TL den devredilir.
    Beşiktaş Kombine ve Bilet Devretme [Ana Konu]

SATILDI!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkEAGLE7 -- 10 Nisan 2019; 11:14:26 >
  • (DEVREDİLDİ)Başakşehir maçına 3. kategori blok 124 de. Orta çizgiye yakın tarafta, görüş açısı mükemmel locaların hemen altında, gişe fiyatının altında cazip rakama bırakıcam. İlgilenen mesaj atabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tvdelisi -- 10 Nisan 2019; 15:9:17 >
  • Başakşehir maçına numaralı alt şeref bey tribünü 103 blok 24. sıra kombinemi gişe fiyatından devredeceğim, alt tribünün en üst sırası loca önü, seyir zevki yüksek. vip tarafıdaki blok, turnikede sıra olmuyor, son dakika yetişseniz bile premier ligdeki gibi rahatça girip yerinizden izleyebilirsiniz, ilgilenenler mesajla ulaşabilir.
  • Bjk - Bşk maçı 428. Blok Numaralı Tribün biletimi, gişe fiyatı altına 120 liradan devrediyorum

-Devredildi-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solingen -- 10 Nisan 2019; 14:10:32 >
  • GÜNEY ÜST kombine bJK - BAŞAKŞEHİR 100 TL İLETİŞİM: 5377210274
  • YENİ AÇIK ÜST 1 ADET BİLET VARDIR FİYAT:70 ₺

İletişim:05365440253 WP

• Başakşehir maçı için 1 adet kombine bilet 80TL'den (gişe fiyatı 100 TL) devredilecektir. Bilet bilgileri aşağıdadır. 0505 454 6477 numaralı telefondan Whatsapp üzerinden ya da sms atarak iletişime geçebilirsiniz.

DENIZBANK (GUNEY ALT) TRIBUN
    KATEGORİ : 7
    BLOK: 121
    SIRA: 12
    KOLTUK: 30

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seronimo -- 11 Nisan 2019; 20:13:18 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2 adet yanyana kale arkası lazım, ilgilenenler pm.
  • 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.