Şimdi Ara

⚫⚪ Beşiktaş 2020 / 2021 Sezonu (ANA KONU) ŞAMPİYONLUK BİZİM KUPA BİZİM 🏆🏆 (1027. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
76.392
Cevap
83
Favori
2.125.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
122 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lawagolem

ya daha 19 yaşında zaten iyi olucak da bence. ben hatırlamıyorum 3 büyüklerin kalesinde en son 19 yaşında bu kadar maça çıkan bi kaleci olduğunu. ersin ile rıdvan'ın yaptığı iş çok önemli aslında.

yalnız işte biz şampiyonluğu sonuna kadar kovalarsak ve ersin'in tecrübesizliğinden yaptığı bikaç hatadan dolayı yara alırsak hem çocuğa hem takıma çok yazık olur. inşallah olmaz tabi öyle bir şey.

Alıntıları Göster

Ersin'in 19 yaşında olduğuna inanmıyorum. 1 Ocak 2001 doğumlu. 1 Ocak doğumlu futbolcuların çoğunun doğum tarihi sahte oluyor. Altyapılarda bilerek yapıyorlar bunu futbolcuları daha genç takımlarla oynatmak için.

• Lawagolem kullanıcısına yanıt

Esas çekişme 6.lık ve 7.lik için olur, malum arkadaşlar arasında  

• Yani bir hata da olmus olsa, Sivasspor sosyal medya da cok abartmadi mi mevzuyu? Aslanim Hakan vs diye aciklama yapmislar en son. Iyi kardesim boyle devam her haksizliga ugradigini dusunen oyuncu yaksin kendini sahanin ortasinda o zaman.

Dunden beri twitter da kufur kiyamet, ben de Sivas liyim diyip lafa girdim yok sen Besiktaslisin vs, ya dedim kutuk Sivas iki takimi da tutuyorum tabi ki Besiktas ondedir benim icin, Rapid Bukresi de tutuyorum ne yapayim memleket takimlari da desteklenir yani. En son birine kutugumu attim kimlikteki inandi sileyim bari twitter a kimlik fotosu atilir mi o kadar kufur fln ediyorum.  

• Bu hafta içi de maç yapıyoruz sanıyordum ama Kayseri maçı Pazar günüymüş. Pazar - Çarşamba - Pazar sırasıyla Kayseri (D) - Rize - Hatay (D) maçlarımız var. Buradan da 9 puan çıkartırsak şahane olacak.

Gidip şu Hatay'ın 6 attığı Antalya'ya ve ligin en zayıf 4-5 takımından biri olan G.Birliği'ne kendi sahamızda 5 puan bırakmasaydık keşke. Yine de önümüzdeki 3 maçı kazanırsak 2.15 gibi iyi bir puan ortalamasına ulaşacağız.  

• Caner'in gelmesini hiç istemiyordum ama iyi ki almışız. Rıdvan'ın önü açıldı bu sayede. Gelişimini sürdürüp milli takımın sol bek sorununu çözecek inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ben açıkcası tolga ve karius'ta duyduğum endişeyi her ikisinde de duymuyorum maçlar başlarken.

Alıntıları Göster
    Peki Tolga mı Karius mu desem
    Ben Tolga derdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Caner'in gelmesini hiç istemiyordum ama iyi ki almışız. Rıdvan'ın önü açıldı bu sayede. Gelişimini sürdürüp milli takımın sol bek sorununu çözecek inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: rizelli1903

Peki Tolga mı Karius mu desem
    Ben Tolga derdim

Alıntıları Göster

valla al birini vur ötekine   ben de yerli olması, daha az maaş alması ve takım için iletişime katkısı olması gibi sebeplerden tolga diyeyim bari. saha içi bi sebep yok  

• Kalecilerimizin ayaklarını görünce cordoba geliyor aklıma. Adam asist yapıyordu o derece

• Başkanın covid testi pozitif çıktı deniliyor. Haber doğruysa ikinci kez yakalanmış olacak.

Geçmiş olsun inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10 Numara -- 30 Aralık 2020; 13:25:36 >
  • dexterr kullanıcısına yanıt

Cordoba,Chilavert,Higuita gibi fenomen ve iyi bir kalecimizin olmasını çok isterim.Chilavertin düşün ki frikik golleri bile var.Bize de anca Hakan Arıkan,Tolga, Karius gibi kovalar geliyor.Benim için efsane kaleci sıralamam:

1-Cordoba

2-Fabri

3-Bako

4-Mrmiç

5-Fevzi (Beğenmeyen olsa da bazen saçmalasa da bize maç ve kupa kazandırmışlığı var bknz. 1997-1998 Türkiye kupası finali Galatasaray ve Fatih Terime karşı)

Kova 5 lim ise

1-Karius

2-Hakan Arıkan

3-Tolga

4-Peter Kjaer

5-Zalad

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Caner'in gelmesini hiç istemiyordum ama iyi ki almışız. Rıdvan'ın önü açıldı bu sayede. Gelişimini sürdürüp milli takımın sol bek sorununu çözecek inşallah.

+1

• Spider-Man S kullanıcısına yanıt

Caner bizim takımda şu an olsa yine Rıdvan oynardı .Nitekim geçen sezon 2.devre çoğu zaman Rıdvan oynadı.Mevkisiz futbolcu her zaman sorundur.Caner bek oyuncusuna göre defansı kötü sadece orta açmaklada olmaz bu işler.

• quote:

valla al birini vur ötekine   ben de yerli olması, daha az maaş alması ve takım için iletişime katkısı olması gibi sebeplerden tolga diyeyim bari. saha içi bi sebep yok  

Alıntıları Göster
    O saydıklarının yanında tolganın leipzig maçı da vardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rizelli1903 -- 30 Aralık 2020; 13:55:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: samuel20

Cordoba,Chilavert,Higuita gibi fenomen ve iyi bir kalecimizin olmasını çok isterim.Chilavertin düşün ki frikik golleri bile var.Bize de anca Hakan Arıkan,Tolga, Karius gibi kovalar geliyor.Benim için efsane kaleci sıralamam:

1-Cordoba

2-Fabri

3-Bako

4-Mrmiç

5-Fevzi (Beğenmeyen olsa da bazen saçmalasa da bize maç ve kupa kazandırmışlığı var bknz. 1997-1998 Türkiye kupası finali Galatasaray ve Fatih Terime karşı)

Kova 5 lim ise

1-Karius

2-Hakan Arıkan

3-Tolga

4-Peter Kjaer

5-Zalad

Asper? Runye? MC gregor?

• rizelli1903 R kullanıcısına yanıt

Asper bizim takımda çok oynamadı.Runje ise tribünlerin hiç sevmediği bir kaleciydi.McGregor ise iyi bir kalecide olsa takıma çokta uymadı.Söylediğin isimler yarım devre veya 1 sezon sonra ayrılan isimler.

• Başkanımız Ahmet Nur Çebi’nin Sağlık Durumu Hakkında Bilgilendirme

Daha önce Covid-19 teşhisiyle tedavi gören ve sağlığına kavuşan Başkanımız Ahmet Nur Çebi’ye bu sabah rutin kontroller gereği hastanede Covid-19 PCR testi yapılmıştır.

Uygulanan Covid-19 PCR testinin sonucu beklenmekle birlikte, Başkanımızın sağlık durumuna ilişkin yapılan diğer kontrollerde endişe verici herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK

• Sene başından beri söylüyorum, bizim iki tane sorunumuz var.

1) Sezon başından beri basit ve amatörce goller yiyoruz. Ts-Antep-Konya-Denizli-Alanya maçları bunun en güzel örnekleri.

2) Rakipler Abuş-Raşit-Rosier'i kitlediğinde rakip kaleye gitmekte zorlanıyoruz. Alanya maçı bunun en güzel örneği.

İlk maddeyi son 3 maçta yapmıyoruz. Pozisyon vermiyor muyuz? Veriyoruz, onlar gol olsa içimiz yanmaz. Mesela A.Gücü ve Sivas'ın ilk yakaladıkları pozisyonlar gol olma ihtimali yüksek pozisyonlardı. Gol yiyeceksek o tip goller yiyelim. Kalkıp Ts maçında veya Denizli maçındaki gibi goller yemeyelim.

İkinci madde de ise nitelikli hücum oyuncuların az olması. Raşit-Rosier dışında ince iş anlamında katkı veren oyuncu yok gibi. Larin tamamlayıcı oyuncu, Abuş ise toplu topsuz oyunda olan bir isim. Raşit-Rosier-Abuş'u kitlediler mi pozisyon zor üretiyoruz.

Mensah iyi güzel oyuncu ama ince iş yapmaktan çok sprinter oyuncu. Topu alıp direk gitmek istiyor. Ara pası atayım, oynun yönünü hızlı değişitrim ve takım arkadaşlarına alan açayım gibi meziyetleri çok az. Kapalı savunma yapan veya komple basan takımlara karşı işlevsel özellikleri geçersiz kalabiliyor.

Set hücumu oynadığımız için Mensah bu tip oyunda yapacakalrı sınırlı kalıyor. Mesela Raşit kapalı savunmayı açmada çok daha etkin. Çünkü ma içinde yaptıkları ve meziyetleri çok farklı.

Bunun dışında boş alan bulduğunda, rakip açıldığında, rakibi eksik yakaladığı anlarda çok hızlı kaleye iniyor. Skora doğrudan katkı verdiği maçlar; K.paşa-Başakşehir-Erzurum maçları. Hepsinin ortak özelliği rakibin boş alan bıraktığı anda Mensah'ın bunları güzel değerlendirmesi.

• rizelli1903 R kullanıcısına yanıt
    Karius kaleci değil ki ;)
  • Bizim gibi liginin önde gelen bir takımının son 20 yıldır kalesine gelen en iyi kalecinin Cordoba olması ve ondan sonra da elle tutulur adam gibi bir kaleciye sahip olamaması gerçekten ayıp. Bir takımın son 20 yılında sadece 1 tane mi adam gibi kalecisi olur. Galatasaray'ın son 20 yılda sahip olduğu kötü kaleci sayısı 2-3 tane bile yoktur. Zapata ve şimdi Muslera sakatlandıktan sonra oynayan işe yaramazlar dışında adamların kalesini, Taffarel, Mondragon, Muslera gibi hep fark yaratan kaleciler korumuş.

Cordoba bile takımın iyi dönemimde oynadı. Yani o dönemde oynadığımız takımda kalede Karius olsa, yine şampiyon olurduk zaten. Tamam iyi kaleciydi ama başarılarımızda fark yaratan bir etkisi yoktur Cordoba'nın.

Üzücü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roberto Baggio -- 30 Aralık 2020; 15:9:33 >
  • 
Sayfa: önceki 10251026102710281029
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.