Şimdi Ara

Beşiktaş 2014/2015 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.551
Cevap
57
Favori
287.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dewe34

açıkçası bence olcayı kesip sosayı orada oynatmayı düşünüyordum ama birde şöyle birşey var takım iyi oynayıp iyi pas yaparsa olcay hep yararlı olmuştur o yüzden genel olarak şu diziliş bizim için çok daha doğru olacaktır

------------Atiba----Oğuzhan-------
    ---Töre---------Sosa-------Olcay--
    ------------------Ba-----------------

bu takım gol sıkıntısı çekmez

defansta ise tek defansif isime düşmemiz nedeniyle illaki bazı sıkıntılar oalcaktır ama bunlar çözülmeyecek veya çok büyük problemler çıkaracak sorunlar olmayacaktır bence

aynen benim kafamdaki de tam olarak bu... sag bekte de serdar'i gorelim devre arasina kadar ne olursa olsun. ayip bu kadar gozden cikarmak... veysel'den, trabzonun beki zeki yavru'dan eksigi yok serdar'in. hem bu kadroda ofansif bekden cok defansif anlamda acik kapaticak bek lazim oldugundan serdar mantikli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: o2bucak

Bence takımdan Motta'da bir süre kesilmesi son maçlarda çok faul yapıyor. gereksiz kart gördüğünü düşünüyorum İsmail daha iyi oynar.
    4-5-1 yerine 4-4-2 daha uygun olur Mustafa yerine Cenk tercih edilebilir.

Cenk
    Necip-Pedro-Ersan-İsmail
    Töre-Atiba-Sosa-Kerim
    Ba-Cenk (Mustafa)

Mustafa kreatif bir oyuncu, Cenk daha düz, onun için Mustafa sağlamsa Mustafa oynamalı. 4-4-2 çok fazla makine düzeni isteyen bir sistem, henüz onu oynayabilecek kadar takımın geliştiğini düşünmüyorum. Takim için 4-5-1 çok daha oynaması kolay bir sistem. Motta konusunda haklısınız ama onun sahada olması her ne yaparsa yapsın diğer arkadaşlarını ateşliyor, takımda en az 1 tane böyle adam lazım...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

quote:

açıkçası bence olcayı kesip sosayı orada oynatmayı düşünüyordum ama birde şöyle birşey var takım iyi oynayıp iyi pas yaparsa olcay hep yararlı olmuştur o yüzden genel olarak şu diziliş bizim için çok daha doğru olacaktır

defansta ise tek defansif isime düşmemiz nedeniyle illaki bazı sıkıntılar oalcaktır ama bunlar çözülmeyecek veya çok büyük problemler çıkaracak sorunlar olmayacaktır bence

aynen benim kafamdaki de tam olarak bu... sag bekte de serdar'i gorelim devre arasina kadar ne olursa olsun. ayip bu kadar gozden cikarmak... veysel'den, trabzonun beki zeki yavru'dan eksigi yok serdar'in. hem bu kadroda ofansif bekden cok defansif anlamda acik kapaticak bek lazim oldugundan serdar mantikli...

katılıyorum ne kadar dört dörtlük olmasada serdar bu takımın sağ beki devre arasına kadar serdar oynamalı ama hoca serdarı düşünmüyor belliki ismail-necip değişmeli oynatacak

• quote:

quote:

Serdar'dan bek olmaz ama gözden çıkarılmama konusunda hem fikirim, bence orta sahada kullanmalıyız Serdar'ı... Senelerdir bu tip arkasında adam olmayan pozisyonlarda oynayamayan oyunculardan çok çektik. Serdar'ın da arkasında birisi olmalı pozisyonuna göre, o zaman Serdar daha iyi onayacaktır. Misal Toraman, senelerdir bu adamdan stoper olmaz, arkasında kimse olmayan pozisyonlarda oynayamaz dedim, derbiler dahil en iyi maçlarını on libero oynarken çıkarttı. Sivok ve Serdar için de aynı şeyi savunuyorum, bu adamları oynatacaksan ortada oynat, yoksa gönder, faydasından çok zararı olur...

• quote:

Orijinalden alıntı: quanch

quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Su Tolga ve Olcay'i kes artik hoca, adamlarin faydasindan cok zarari oluyor. Ustune bir de Sivok kazmasi eklenince 3 puan alman imkansizlasiyor. Turkiye'de Veli'ye gerek yok, tek on libero yeter...

Su 18 kisilik kadroyla cik, 3 puan garanti: (Parantez içindekiler yedek...)

Cenk (Tolga)

Necip
    Ersan (Atınç)
    Pedro
    Motta (İsmail)

Töre
    Atiba (Veli)
    Oğuzhan
    Sosa (Kerim)
    Pektemek (Olcay)

Ba (Tosun)

Tolga mi? Nesi var Tolganin?

Tolga bu takımın kalecisi değil, hatta hic bir buyuk takimin kalecisi değil. Koy kucuk takima yildizlassin. Ben hayatimda 1.90'in üzerinde bir çizgi kalecisi görmedim, o boya rağmen yan topa cikamayan tek kalecidir dünyada kendisi yüksek ihtimal... Buyuk takimda kalende 2-3 pozisyon olur, onlari da kurtaracaksin arkadaş, kaleye gelen her top gol oluyorsa o kaleci seçiminde bir hata vardir. Hep savunduğum birsey, kaleciler de kesinlikle takimin oyun tarzına gore seçilmelidir, Onur, Tolga gibi sadece refleksleri iyi olan adamları maçlarını genelde önde oynayan ve kalelerinde nadir pozisyon veren takımlarda oynatırzanız hezimet olur, ki oluyor da...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: quanch

quote:

Su Tolga ve Olcay'i kes artik hoca, adamlarin faydasindan cok zarari oluyor. Ustune bir de Sivok kazmasi eklenince 3 puan alman imkansizlasiyor. Turkiye'de Veli'ye gerek yok, tek on libero yeter...

Su 18 kisilik kadroyla cik, 3 puan garanti: (Parantez içindekiler yedek...)

Cenk (Tolga)

Necip
    Ersan (Atınç)
    Pedro
    Motta (İsmail)

Töre
    Atiba (Veli)
    Oğuzhan
    Sosa (Kerim)
    Pektemek (Olcay)

Ba (Tosun)

Tolga mi? Nesi var Tolganin?

Tolga bu takımın kalecisi değil, hatta hic bir buyuk takimin kalecisi değil. Koy kucuk takima yildizlassin. Ben hayatimda 1.90'in üzerinde bir çizgi kalecisi görmedim, o boya rağmen yan topa cikamayan tek kalecidir dünyada kendisi yüksek ihtimal... Buyuk takimda kalende 2-3 pozisyon olur, onlari da kurtaracaksin arkadaş, kaleye gelen her top gol oluyorsa o kaleci seçiminde bir hata vardir. Hep savunduğum birsey, kaleciler de kesinlikle takimin oyun tarzına gore seçilmelidir, Onur, Tolga gibi sadece refleksleri iyi olan adamları maçlarını genelde önde oynayan ve kalelerinde nadir pozisyon veren takımlarda oynatırzanız hezimet olur, ki oluyor da...

Malesef katıldığım bir düşünce değil

• quote:

atibayı geride tek ön libero gibi oynatırsak bence sorun olmaz, nasıl olsa necip çok çıkmıyor ki ismail ve necip çıksa bile atiba rahatlıkla ters kademeye girebilir çift ayaklı olduğundan.. kapanan anadolu takımları için ozzy oraya çekmemiz şart, atıyorum form düşüklüğü sakat ceza vs. olursa sosayı kenara çeker ozzyi alırız oraya..

• Sanırım bel fıtığı vardı,o etkiliyor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThbrK

Sanırım bel fıtığı vardı,o etkiliyor olabilir

O zaman oynamayacak, tedavi olacak... Sakat adamın zorla oynaması kadar saçma bir şey yok maalesef.

• Tolga'yı da iyice Hakan Arıkan yapanlar var yahu Tamam belki 1-2 hatalı gol yemiştir ama ne olursa olsun şahsen kalede o varken korku duymuyorum.Açıkçası Cenk'in de ne vereceği meçhul, belki çok iyi oynar bilemem ama sicili de pek parlak değil, onun da uzaktan yediği golleri, Atletico Madrid maçında laubali bir şekilde Falcao'dan kafa topunu alamayıp yediği gol falan aklıma geliyor.Elbette Tolga dinlendirilebilir belki ama Cenk'in performansının ne olacağı da tam bir soru işareti açıkçası, özellikle önemli maçlar için konuşuyorum.
  • Beşiktaş - Asteras maçında takımın genel ortalaması 6.79.Ramon'un puanı 8.5, maçın adamıydı.Rize maçında takım ortalaması 6.59, Ramon 6.30.Formsuzdu biraz.Feyenoord maçından beri tüm maçlarda 90dk oynadı, Rize maçında 72. dk da çıktı sadece.Bazı maçlar 3 günde bir biliyorsunuz.Sanırım Olcay ile birlikte tüm maçlarda oynayan 4-5 oyuncudan biri.Bazen fazla yükleniliyor, yazmak istedim bunları.

Bu arada olimpiyat ile ilgili sezon başlamadan önce 10 maç alırsak öpüp de başımıza koyalım demiştim sanırım tam olarak.Yani bunu görmek için profesyonel olmaya gerek yok ki ben bile buradan görebiliyorsam yöneticilerin de harekete geçmesi gerekiyordu.Olimpiyat stadında Arsenal'e ManU'ya, Juve'ye hatta Chelsea'ye karşı muazzam maçlar çıkartabiliriz evet.Ancak ligdeki ve avrupadaki orta ve zayıf takımlara karşı kitlenir kalırız.Hem zemin müsait değil, hemde çevre şartları müsait değil.Arsenal nasıl 3 pas yapamadıysa bizde aynı sorunu yaşıyoruz.Olimpiyatta gs ve Fb derbileri ortada olur, taraftar etkili olamıyor.Kalan 15 maçta da beraberlik tehlikesi yaşarız sürekli.Asteras maçında epey pozisyon da bulduk aslında birini atmış olsak sıkıntı yok gibi dururdu ama sıkıntı var.O zeminde o hava şartlarında olmaz maalesef.

Eğer şampiyon olmak istiyorsak deplasmanda 17 de 13+ gibi fantastik bir istatistik elde etmeliyiz.Ki bunun daha hakemleri var..Lobi gerekiyor artık, yönetim kurulunda biraz da kurt gerekli bize.O kadar çevre var değerlendirilmiyor, neyi kastettin diyenler için; Beşiktaş belediye başkanı, meclisten Beşiktaş'lı bakanlar, Türkiye ekonomisinde pasta payı büyük olan Beşiktaş'lı iş adamları..Bu kozların kullanılması gerekiyor artık.

Rize maçında da Ramon'u iki cengaver ceza alanında çeke çeke koparttı ancak dün Fener maçında tek rakibin dokunması ile yere yatan elemana anında penaltı verildi.Bunların olmaması gerekiyor artık..

• bizim sağ bek olarak istediğimiz sefa şu an trabzonsporda forvette oynuyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ThbrK

Sanırım bel fıtığı vardı,o etkiliyor olabilir

O zaman oynamayacak, tedavi olacak... Sakat adamın zorla oynaması kadar saçma bir şey yok maalesef.

Bak bu lafa % 100 katılıyorum.

• http://www.transfermarkt.com/christian-atsu/profil/spieler/186997

Atsu'nun adı bir ara bizimle geçiyordu.Bence gelse kesinlikle yararlı olurdu
  • nasıl bir lig arkadaş bu ya trabzona 90+4 te verilen penaltıya bakın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Floki1903

nasıl bir lig arkadaş bu ya trabzona 90+4 te verilen penaltıya bakın

Pozisyon komik ama bence penaltı kararı doğru, savunma oyuncusu öyle horon teper gibi kolları açık durmamalı ceza sahasında.

Aynı pozisyon bize olsa penaltı yerine kendini yere atan oyuncuya sarı kart gösterilir, orası ayrı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tristam

quote:

Pozisyon komik ama bence penaltı kararı doğru, savunma oyuncusu öyle horon teper gibi kolları açık durmamalı ceza sahasında.

Aynı pozisyon bize olsa penaltı yerine kendini yere atan oyuncuya sarı kart gösterilir, orası ayrı.

Bencede penaltı kararı doğru ama asıl bakmamız gereken bence kalitesizlik. Sen defanssın ne açıyorsun elini kolunu öyle. Gerçi oyuncu da hakli hakemler öyle saçmalıyor ki adam bir şey yapmadım hareketi yapma gereği duyuyor

• quote:

quote:

pozisyon penalti ama oncesinde onur'un kitmizi gormesi lazim. zaten hakemin yanina kosarak gelmesi sariydi, hakem de eline cebine goturdu sari gosteriyodu. o anda onur aldi topu sinirden uzaga vurdu falan ama hakem onceki kararinda sinirli kalip sariyla kaldi. ayni anda iki sari kartlik harekrt yapti onur.

• quote:

quote:

quote:

pozisyon penalti ama oncesinde onur'un kitmizi gormesi lazim. zaten hakemin yanina kosarak gelmesi sariydi, hakem de eline cebine goturdu sari gosteriyodu. o anda onur aldi topu sinirden uzaga vurdu falan ama hakem onceki kararinda sinirli kalip sariyla kaldi. ayni anda iki sari kartlik harekrt yapti onur.

Hakemler o kadar kötü ki hiçbir şeye şaşırmıyorum artık.

Arsenal maçında iki tane net penaltımız verilmedi ancak kimsenin itirazı, veryansını olmadı çünkü hakemin art niyetli olmadığını hepimiz biliyorduk. Yerli hakemlerde ise bu güven hissi olmuyor maalesef. Hüseyin Göçek, Barış Memiş, Halis Özkahya gibi hakemlerin her düdüğü eyyam kokuyor resmen.

Yabancı hakem olayı ciddi olarak düşünülmeli.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hakemler o kadar kötü ki hiçbir şeye şaşırmıyorum artık.

Arsenal maçında iki tane net penaltımız verilmedi ancak kimsenin itirazı, veryansını olmadı çünkü hakemin art niyetli olmadığını hepimiz biliyorduk. Yerli hakemlerde ise bu güven hissi olmuyor maalesef. Hüseyin Göçek, Barış Memiş, Halis Özkahya gibi hakemlerin her düdüğü eyyam kokuyor resmen.

Yabancı hakem olayı ciddi olarak düşünülmeli.

Aynen çok doğru söyledin.Hatta Londra'da penaltımızı vermemesine rağmen birkaç cesur kararı da olmuştu Arsenal aleyhine.Dediğin gibi o tarafsızlığı, güveni vermişti.

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.