Şimdi Ara

Berat Albayrak Paypal Yasağı Kampanyası ! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
17.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
164 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ben kendi adıma örnek vereyim paypal In önemini

Oyun içi satış yapıyorum. Paypal açık iken yurtdışına ayda bin dolardan fazla her ay satış gerçekleştiriyordum. Yıllık 12 bin dolar yapar en az. Bu parayı yurt içinde alışverişlerde kullanıyordum ve doğal olarak benim kazandığım paradan da devlet vergi alarak kazanıyordu.

Şimdi ise paypal kapandığından beri satışı sadece yurtiçine yapabiliyorum ve çok da verimli olmuyor.

Ben tek olmadığımı biliyorum. Benim gibi binlerce insan vardır bu şekilde satış yapan yurt dışına.

PayPal açılması gerçekten ekonomiye az da olsa katkıda bulunur. O yüzden destekliyorum paypalın geri gelmesini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

ne anlatıyorsun sayın arkadaşım? ne tatlı dili? ne yatırımcı çekmesi? paypal dediğin sistem türkiye'nin parasını çekiyor. burda herhangi bir üretim yaptığı yok. devlet de ne demiş, gel burda vergi mükellefi ol, öyle yap işini demiş. gayet mantıklı. ben şahsen paypal yasağını destekliyorum. gelsinler burada dükkan açsınlar. yok öyle üç kuruşa beş köfte.

tatlı dilmiş. neyiz biz paypal'ın uşağı falan mı? google bile dize geldi, burda koca koca kulelerde 15 katlı yerleri var. paypal da dize gelecek. gelmezse kendi bilir.

Alıntıları Göster
    Ne diyorsun sen? Hala tutturmuşsunuz vergi de vergi. Mesele vergi meselesi değil bunu anlatmaya çalışıyorum.

İngilizcen varsa al oku;

“Our suspension of services is a result of new national regulations overseen by the BDDK that require PayPal to fully localize our information technology systems in Turkey,” the spokesperson said. “We respect Turkey’s desire to have information technology infrastructure deployed within its borders, however, PayPal utilizes a global payments platform that operates across more than 200 markets, rather than maintaining local payments platforms with dedicated technology infrastructure in any single country.”

İngilizcen yoksa google translate ile çevir.

Kaynak:https://techcrunch.com/2016/05/31/paypal-to-halt-operations-in-turkey-after-losing-license-impacts-hundreds-of-thousands/

siz devam edin vergi de vergi diye. Mesele sadece vergi değil.

Ha bir de utanmadan "dize gelecek" demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 17 Eylül 2018; 11:58:56 >

• PAYPAL açılsa ne olacak. dolar olmuş 10 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Ne diyorsun sen? Hala tutturmuşsunuz vergi de vergi. Mesele vergi meselesi değil bunu anlatmaya çalışıyorum.

İngilizcen varsa al oku;

“Our suspension of services is a result of new national regulations overseen by the BDDK that require PayPal to fully localize our information technology systems in Turkey,” the spokesperson said. “We respect Turkey’s desire to have information technology infrastructure deployed within its borders, however, PayPal utilizes a global payments platform that operates across more than 200 markets, rather than maintaining local payments platforms with dedicated technology infrastructure in any single country.”

İngilizcen yoksa google translate ile çevir.

Kaynak:https://techcrunch.com/2016/05/31/paypal-to-halt-operations-in-turkey-after-losing-license-impacts-hundreds-of-thousands/

siz devam edin vergi de vergi diye. Mesele sadece vergi değil.

Ha bir de utanmadan "dize gelecek" demiş.

Alıntıları Göster
    google translate ingilizcesiyle okuduysan iyi anlayamamış olabilirsin veya sadece bu adamların penceresinden bakarsan haklı olduklarını düşünebilirsin. yaptıkları bir nevi lokal bankacılık. tabii ki dataları burada tutacaklar. istenen yapılamayacak birşey değil. buradaki müşterilerinin datalarını burada tutup onları global olarak birleştirebilirler.

"dize gelecek" derken utanacak ne varmış? işlerine gelirse, gelmezse yallah...

• Paypal bu kadar ülkenin yasalarına uyuyor sadece bizimkine uymuyor.

Bu kadar ülkenin hükümeti beyinsiz bir bizimkiler akıllı. O kadar akıllıyız ki orta yol bulamıyoruz.

We get where you’re coming from.
    We are available in more than 200 countries/regions and support 25 currencies. Send and receive payments easily over borders and language barriers. We’re here for you, wherever you are.

Africa
    Algeria
    Angola
    Benin
    Botswana
    Burkina Faso
    Burundi
    Cameroon
    Cape Verde
    Chad
    Comoros
    Cote d'Ivoire
    Democratic Republic of the Congo
    Djibouti
    Egypt
    Eritrea
    Ethiopia
    Gabon Republic
    Gambia
    Guinea
    Guinea-Bissau
    Kenya
    Lesotho
    Madagascar
    Malawi
    Mali
    Mauritania
    Mauritius
    Mayotte
    Morocco
    Mozambique
    Namibia
    Niger
    Nigeria
    Republic of the Congo
    Reunion
    Rwanda
    Saint Helena
    Sao Tome and Principe
    Senegal
    Seychelles
    Sierra Leone
    Somalia
    South Africa
    Swaziland
    Tanzania
    Togo
    Tunisia
    Uganda
    Zambia
    Zimbabwe
    Americas
    Anguilla
    Antigua and Barbuda
    Argentina
    Aruba
    Bahamas
    Barbados
    Belize
    Bermuda
    Bolivia
    Brazil
    British Virgin Islands
    Canada
    Cayman Islands
    Chile
    Colombia
    Costa Rica
    Dominica
    Dominican Republic
    Ecuador
    El Salvador
    Falkland Islands
    French Guiana
    Greenland
    Grenada
    Guadeloupe
    Guatemala
    Guyana
    Honduras
    Jamaica
    Martinique
    Mexico
    Montserrat
    Netherlands Antilles
    Nicaragua
    Panama
    Paraguay
    Peru
    Saint Kitts and Nevis
    Saint Lucia
    Saint Pierre and Miquelon
    Saint Vincent and the Grenadines
    Suriname
    Trinidad and Tobago
    Turks and Caicos
    United States
    Uruguay
    Venezuela
    Asia Pacific
    Armenia
    Australia
    Bahrain
    Bhutan
    Brunei
    Cambodia
    China
    Cook Islands
    Fiji
    French Polynesia
    Hong Kong
    India
    Indonesia
    Israel
    Japan
    Jordan
    Kazakhstan
    Kiribati
    Kuwait
    Kyrgyzstan
    Laos
    Malaysia
    Maldives
    Marshall Islands
    Federated States of Micronesia
    Mongolia
    Nauru
    Nepal
    New Caledonia
    New Zealand
    Niue
    Norfolk Island
    Oman
    Palau
    Papua New Guinea
    Philippines
    Pitcairn Islands
    Qatar
    Samoa
    Saudi Arabia
    Singapore
    Solomon Islands
    South Korea
    Sri Lanka
    Taiwan
    Tajikistan
    Thailand
    Tonga
    Turkmenistan
    Tuvalu
    United Arab Emirates
    Vanuatu
    Vietnam
    Wallis and Futuna
    Yemen
    Europe
    Albania
    Andorra
    Austria
    Azerbaijan Republic
    Belarus
    Belgium
    Bosnia and Herzegovina
    Bulgaria
    Croatia
    Cyprus
    Czech Republic
    Denmark
    Estonia
    Faroe Islands
    Finland
    France
    Georgia
    Germany
    Gibraltar
    Greece
    Hungary
    Iceland
    Ireland
    Italy
    Latvia
    Liechtenstein
    Lithuania
    Luxembourg
    Macedonia
    Malta
    Moldova
    Monaco
    Montenegro
    Netherlands
    Norway
    Poland
    Portugal
    Romania
    Russia
    San Marino
    Serbia
    Slovakia
    Slovenia
    Spain
    Svalbard and Jan Mayen
    Sweden
    Switzerland
    Ukraine
    United Kingdom
    Vatican City

• Yüce hükümetimiz sayesinde yurtdışında yaşayan arkadaşlardan hesap dileniyoruz. Ahmet Mehmet bir paypal hesabı açta yurtdışına ebay den birşeyler satalım.
  • PayPal benim için İHRACAT kapısıydı. Hem de masrafsız. Sadece yazılım satışı yaptığım bir platformdu.

Gene PayPal kullanıyorum. Ama elde ettiğim gelir başka ülke adına kayıtlı.

Devletimize danışmanlık yapanların bilgisizliği ve ilgisizliği neticesinde Skrill, 2CO gibi diğer online ödeme sistemleri de Türkiye pazaından çekildi.

Bence "Şunları madde madde belli aralıklarla bizim hizmetimize açmanızı istiyoruz" diye yazılı anlaşmaya varılıp tekrar PayPal'ın ülkemizde kullanıma açılması en mantıklısı.

Çünkü PayPal ile yapılmayan alışveriş doğrudan kredi kartıyla da yapılıyor ve yine ithalat devam ediyor. Ancak ihracat tarafı engellenmiş oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

google translate ingilizcesiyle okuduysan iyi anlayamamış olabilirsin veya sadece bu adamların penceresinden bakarsan haklı olduklarını düşünebilirsin. yaptıkları bir nevi lokal bankacılık. tabii ki dataları burada tutacaklar. istenen yapılamayacak birşey değil. buradaki müşterilerinin datalarını burada tutup onları global olarak birleştirebilirler.

"dize gelecek" derken utanacak ne varmış? işlerine gelirse, gelmezse yallah...

Alıntıları Göster
    Arkadaşım benim ingilizce bilgimi mi sorguluyorsun sen? Senin ne haddine. Sen kimsin ki? O kaynağı adam gibi oku anla öncelikle. Karşılıklı iki argüman var. Sen tutturmuşsun "illa benim dediğim olacak". Oldu olacak ferman ver interneti de kapattır!

O adamların penceresindeni savunmuyorum ben. Ama bizim ülkenin penceresinin de bize yansıtıldığı gibi olmadığını söylüyorum. Nasıl yazayım daha?

Lokal bankacılık yapmıyor paypal, bir ödeme yöntemi. Aracılık. Bankalar da bunu yapıyor ama bil bakalım tüm uluslararası para transferleri ne şekil yapılıyor. Otur bunu öğren.

İstenen yapılabilir ama bak bakalım Paypal tüm ülkelerde local veri merkezi mi kurmuş? Bir araştır. Ama yok illa vır vır vır.

Sen bu mantalite ile tüm global markaları dize getirirsin maaşallah. Devam edin böyle , bravo.

• her şeye de boyun eymeyin3 kuruş çıkarınız için , papaz en geç perşembe saat 18e kadar gönderilecek, s400 almayın biz verelim ondan iyisini almayacaksın diyorsam almayacaksın ulan yoksa mahfederim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Arkadaşım benim ingilizce bilgimi mi sorguluyorsun sen? Senin ne haddine. Sen kimsin ki? O kaynağı adam gibi oku anla öncelikle. Karşılıklı iki argüman var. Sen tutturmuşsun "illa benim dediğim olacak". Oldu olacak ferman ver interneti de kapattır!

O adamların penceresindeni savunmuyorum ben. Ama bizim ülkenin penceresinin de bize yansıtıldığı gibi olmadığını söylüyorum. Nasıl yazayım daha?

Lokal bankacılık yapmıyor paypal, bir ödeme yöntemi. Aracılık. Bankalar da bunu yapıyor ama bil bakalım tüm uluslararası para transferleri ne şekil yapılıyor. Otur bunu öğren.

İstenen yapılabilir ama bak bakalım Paypal tüm ülkelerde local veri merkezi mi kurmuş? Bir araştır. Ama yok illa vır vır vır.

Sen bu mantalite ile tüm global markaları dize getirirsin maaşallah. Devam edin böyle , bravo.

Alıntıları Göster
    ilk taşı sen attın. cümlelerini biraz daha dikkatli seç. "anlayamıyorsan google translate" diyen birinin ingilizce bilgisini sorgularım.

para transferi hizmeti vermek te bir bankacılık faaliyetidir, git de öğren.

benim mantalitemi sorgulamak senin ne haddine? sen kimsin ki? hadi...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.