Şimdi Ara

benzinli focus'lar ne kadar yakıyor (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
0
Favori
14.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • belki hesaplamada bir yanlışlık olmuştur yoksa 3.5 dan bile olsa 11 litre eder ki uzun yolda o da çok aşırı
  • yha sonuçda şehir içinde de o kadar yakmaması gerekio ama klima açık ve araba dolu diyor birde pahalı yerden aldıysa yakıtı olabilir litre olarak söylese daha açıklayıcı olurdu tabi başka hangi şartlar vardı...
  • şartları bilmelk şart ama biraz fazla
  • Anlattığınıza göre 100 km de ortalama 11 litre falan tüketiyorsunuz. Üzülmeyin yoğun trafikte dizeller de 8 litrenin altına düşmüyordur. Buna tek bir çözüm var malesef oda İstanbul' u terketmek
    quote:

Orjinalden alıntı: garcia1905

vala focusundan şikayetci olsan neyini sölersin deseler sadece yakıt derim ben 100 tl lik 95 oktan benzin koyyorum yemin ediorum 300km yapamadan bitio sanki depo delik ama suada var ben çok eski bi kullanıcı degilim şöförlügüm pek yok desem yeridir malum istde trafikte ortada 4-5 viteslere gecmek hayal gibi oturdugum semtlerde 2-3 viteslerde 3 bin devirde sürmekten sanırsam bu fark yada sizce çokmu abartı bi yakış bu ve bunun için benim ne yapmam lazım bana çok gelio oturup hiç hesaplamadım anladıgınız gibi çokta kullanmam arabayı ama 100 tl ye 300km gidemiorum bi depo benzinle 1000km duyyuyorum kıskanıyorum vala:D

• Şehirlerarasında ortalama 90 km hızla,yarısında klima açık Malatya-Antalya arası 45 lt benzinle 780 km yaptım.Arabam 2001 sedan .Ona göre düşünün ,bence harika....
  • Ayriyetten söyleyeyim 100 km de 11 litre benzin yakan arkadaş araba kullanmasını bilmiyordur onu da söyleyeyim.Kimse kızmasın!.........
  • quote:

Orjinalden alıntı: tulii

arabam focus 1 collection 2005.16000 km de ben genelde sakin kullanırım 100 tl ye 430 yada 440 km yaparım. bazen 95 bazende 97 oktan alırım ama 97 oktan la hem daha seri hemde daha fazla km yapabiliyorum .ilk aldığım sene istanbul kosova arasında kullandım sakin kullanımla 850 km gördüm bir depoyla . kendi adıma konuşmam gerekirse bence kullanan kişinin tecrübesine bağlı ama ekonomik bir araba konforu yol tutuşuda cabası az kullanılmış düzgün insanların kullandığı focus alına bilir tavsiye ederim tecrübeyle sabittir.90km sabit hızla 900 km yi geçeceğini düşünüyorum

Bütün söylediklerinize katılıyorum kırmızı yazılar ise yanlış olduğunu düşünüyorum.
    Çünkü ben 1999 focus aracımı 175,000 km de aldım. Şimdi ise 182,000 km de, alalı da 5-6 ay oldu. Ve gerçekten çok şükür hiç bir masrafını görmedim. Maşallah beni rutin bakım harici masrafa sokmadı. Ayrıca motoru FORD yapıyor bence dünyada
    Ben öğretmenim ve benden önceki bütün kullanıcılarıda tanırım onlarda öğretmenlerdi, 4. sahibiyim.

• CARSAMBA GUNU ARACIMI YENI ALDIM SATISTAN HEMEN SONRA BENZIN ISIGI YANAR YANMAZ 30 TL BENZIN ALDIM CUMARTESİ ISIK YANDI 50 KM YAPTIM.YANI FOCUS COK YAKAR BILIYORUM AMA BU KADARIDA CUSS DEDIRTTI BANA.

ALDIK AMA KARA KARA DUSUNUYORUM SIMDIK NE YAPMAM LAZIM NASIL DIYE?????
  • quote:

Orjinalden alıntı: erkanuygur

CARSAMBA GUNU ARACIMI YENI ALDIM SATISTAN HEMEN SONRA BENZIN ISIGI YANAR YANMAZ 30 TL BENZIN ALDIM CUMARTESİ ISIK YANDI 50 KM YAPTIM.YANI FOCUS COK YAKAR BILIYORUM AMA BU KADARIDA CUSS DEDIRTTI BANA.

Sıralı sistem LPG
  • quote:

CARSAMBA GUNU ARACIMI YENI ALDIM SATISTAN HEMEN SONRA BENZIN ISIGI YANAR YANMAZ 30 TL BENZIN ALDIM CUMARTESİ ISIK YANDI 50 KM YAPTIM.YANI FOCUS COK YAKAR BILIYORUM AMA BU KADARIDA CUSS DEDIRTTI BANA.

daha 0 araç öyle yakması normal
  • yok aracım 2006 model keske sıfır olsaydı.

Motor yağı,Hava filtresi,yağ filtresi ve bujileri değiştireyim diyorum belki faydası olur.
  • az yakmak için aracın bakımlarını düzenli yaptırmak çok önemli..
    bakımsız araçla bakımlı aracın yakıt miktarı çok farkediyor
  • bizde 115lik ghia var, sehir icinde 10litre civari, sehirlerarasi 105km ile cruize kontrole alindiginda 6,5 litre Ank-Izmir arasi. Otoyolda dahada duser bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: rocky_m5

quote:

daha 0 araç öyle yakması normal

aga sen şu az yakma sırlarını paylaş arkadaşlarla rekor sende
  • geçen hafta bornovada fulledim , çevre yolundan çiğliye gittim,100km süratle kesintisiz olarak. 7000 km ye gelen 2008 115 lik focusumda tüketim ilk defa 5.7 yi gördü. sürekli alsancak konak güzelyalı bornova arası dolaşırım ortalama karışık tüketimim en çok 8.7 litre,ben tüketimden çok memnunum.zaten yıllardır focus kullanırım ,diğerlerindende memnundum.nerden çıkarmışlar bu fordun çok yaktığını anlamadım.yalnız kullanım karakteri ve şartlar tüketimi çok etkiliyebiliyor.
  • 50 km benzinle yaklaşık şehir içi 200 km yol gittim normal gibi bence , fabrika verileri şehir içi 9,4 gibi bir şey olması gerekiyor bu da km de 265 kr gibi bir rakam ki şu an benzinli c segmenti bir aracın bu değerden aşağı bir değer yakacağını zannetmiyorum Focus fazla yakmaz , fazla yakma olayı sağ taraftaki pedalla basma kuvveti ile alakalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridoo -- 27 Şubat 2009; 11:04:24 >
  • Doğru diyorsunuz da bu arabada güçlü bir araba... Bazen güç gösterisi de yapmak gerekebiliyor. Gençlik dönemlerinde çok seri kullanırdım arabayı. Ama şimdi sakinim. Ancak zaman zaman istemesem de dış tahriklere kapılabiliyorum ve focus un gücünü gösteriyorum.
    Velhasıl sağ taraftaki pedal kuvvetli basın diyor çoğu zaman. Ama tabiki ben onun sözünü pek dinlemiyorum.
    :)

quote:

Orjinalden alıntı: ridoo

50 km benzinle yaklaşık şehir içi 200 km yol gittim normal gibi bence , fabrika verileri şehir içi 9,4 gibi bir şey olması gerekiyor bu da km de 265 kr gibi bir rakam ki şu an benzinli c segmenti bir aracın bu değerden aşağı bir değer yakacağını zannetmiyorum Focus fazla yakmaz , fazla yakma olayı sağ taraftaki pedalla basma kuvveti ile alakalı

• Aracı 2.el aldım cok yakıyor gibi geldi hava yağ filitresi ve yağı değiştirdim bujiler iyi durumdaymış 100 ytl 95 oktan aldım deponun 4/3 doldu 140. kmde 1 çeyrek harcamıştımki sanırım bu durum bir depo ile şehir içinde 550 km yapıyor.

Usta enjektörleri temizletirsem yakıtın daha verimli kullanılacağını tüketimin düşeceğini söyledi sizler ne dersiniz bu konuda?
  • arkadaşlar merhaba. 2005 model focus comfort kullanıyorum. litresi 2.91 den 120 tl benzin aldım tam 400 km yaptım depponun içinde kalan benzinde 70-80 km daha yaptırır. bu arada 110 km si uzun yol geriye kalanda şehir içinden daha berbat bir köy yolu yokuşlar, çukurlar, hendekler insana gına geliyor o yolda giderken herneyse artık katlanıyoruz. ortalama 0,25-0,26 kuruş arasında yakıyor.sizce çok mu yakıyor yoksa normal mi?
  • 2007 hb benzinli-şehiriçi 550 km civarında bir depoyla..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.