Şimdi Ara

BenQ W1700 4K Projeksiyon İncelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
11
Favori
20.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bu cihaz ile en fazla kaç inç ekranda 4k kalitesi bozulmadan görüntü alabiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • incelemeler çok güzel elinize sağlık, ben de 4k ya geçmek istiyorum, benq w1700 güzel duruyor ama 4k hangi kaynaktan nasıl alırım?
  • haliTR3 H kullanıcısına yanıt
    Projeksiyon cihazından teorik olarak 300inç görüntü alınabilir Tabi bu olayın teorisi. 135inç (3m genişlikte) bir görüntüde herhangi bir bozulma olmadan izlenir bence. Daha üstü ölçüler zaten ev sineması kategorisinde bir ürün için fazla olur diye düşünüyorum.
    Bu arada şöyle bir bilgi vereyim DLP 4K cihazlarda kontrast gri kesinlikle kullanmayın. 3LCD cihazlarda kontrast grinin anlamı vardı kontrastı korumak için ancak dlp 4klarda koyu sahnelerde fena karartıyor. bu nedenle daha önce epson tw6700 modeli ile kullandığım kontrast gri perdeyi değiştirdim mat beyaza döndüm performans çok daha iyi oldu

• İnceleme için çok teşekkürler.

TV atıp Projeksiyona geçme olayında gündüz performansı ne olacak peki? Bana sinemada hani film bitince ışıkları açtıkları an aklıma geliyor, evde gündüz projeksiyon düşüncesi mantıklı mı?
  • Sonunda bende benq w1700 aldım dünya kupası finalini de izlerim diye next 10000 uydu alıcı aldım, 4k filmleri usb den harddiskten oynatabiliyorum, maymunlar cehennemi savaş filmini 4k hdr izledik, sonraki gece kabuktaki hayalet filmini de açtık, 4k gerçekten mükemmel detaylar, cihazın kendisinden bir ses çıkıyor inanılmaz sanırım içine jbl go koymuşlar

BenQ W1700 4K Projeksiyon İncelemesi

• kamil_canbas83 K kullanıcısına yanıt
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KamyonlaDriftÇekenAdam -- 16 Temmuz 2018; 0:4:56 >
  • Almak isteyen arkadaşlar için söylüyorum next 10000 uhd uydu alıcısını mutlaka öneriyorum 4k film oynatırken hiç takılmıyor.

Bir kaç foto daha paylaşayım

• Şuan isveç ingiltere maçı var, 4k gerçekten harika, ışık kapalı açık çektim

• BenQ W1700 4K Projeksiyon İncelemesi

• Diğer 4k olmayan hd kanallar normalde güzel ama bir kere 4k gördünmü hd kesmiyor artık kullandıkça düşüncelerimi paylaşırım

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

İnceleme için çok teşekkürler.

TV atıp Projeksiyona geçme olayında gündüz performansı ne olacak peki? Bana sinemada hani film bitince ışıkları açtıkları an aklıma geliyor, evde gündüz projeksiyon düşüncesi mantıklı mı?
    cihazın aydınlık ortam performansı çok iyi,
    demo odasında ilk denediğimde ortam karartılmış olduğu için parlak geliyor algısı olmuştu.
    eve geldiğimde aydınlıkta dahi gece ışıklar tamamen açık durumda hiç sorunsuz öyle renkler soldu falan diyerek değil gayet canlı şekilde film izlemiştik.
    tabi ki karanlıkta çok daha başarılı ancak aydınlıkta da gayet iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

cihazın aydınlık ortam performansı çok iyi,
    demo odasında ilk denediğimde ortam karartılmış olduğu için parlak geliyor algısı olmuştu.
    eve geldiğimde aydınlıkta dahi gece ışıklar tamamen açık durumda hiç sorunsuz öyle renkler soldu falan diyerek değil gayet canlı şekilde film izlemiştik.
    tabi ki karanlıkta çok daha başarılı ancak aydınlıkta da gayet iyi.

Alıntıları Göster
    Yanıt için teşekkürler. Yani güneş ışığı alan bir evde gündüz "ben tv yi kaldırırım hiç fark yok yerine perde ve bu aleti koyarım" diyor musunuz? O derece net mi gündüz?

• Yok arkadaş daha çok gündüz izleyecek insan projeksiyon almasın; ya iyi karartmanız yada gündüz izlememeniz lazım

Ama bu arada gündüz de tv izlenmez ki güneş onu da etkiliyor

W1700 özellikle vivid modunda çok parlak, 4k hdr bir içerik açtığımda direk cinema moduna alınıyor, ışık gücü otomatik düşürülüyor gündüz hiç izlenmez

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Yanıt için teşekkürler. Yani güneş ışığı alan bir evde gündüz "ben tv yi kaldırırım hiç fark yok yerine perde ve bu aleti koyarım" diyor musunuz? O derece net mi gündüz?

Alıntıları Göster
    hiç fark yok diyemem,

küçük ekran olsun farketmez gündüzleri daha parlak izlemek istiyorum diyorsanız TV tercih etmelisiniz.
    dev ekranda ağırlıklı olarak akşamları keyif sürücem derseniz de projeksiyon olmazsa olmaz.

120" bir perde 60" link bir televizyondan 4 kat daha büyüktür. yani 4 adet 60" tv alarak ancak 120" büyüklüğüne ulaşılabiliniyor.
    tv ler gitgide büyüyor ve ucuzluyor ancak şuan için projeksiyonlar hem dev ekranda olması hemde rahat taşınabilir olması açısından rakipsiz.

mesela geçen gün dünya kupası maçı için aldım cihazı arkadaşlara gittim (4k uydu alıcısı ve büyük boş duvarı olduğu için). boş duvara yansıtıp 140" civarında 4K bir görüntü aldık. müthiş keyifliydi, anlatamam. bu tarz şeyleri tv yi ne kadar büyükte alsanız yapamazsınız.

ayrıca ben evde tv nin tamamen kaldırılmasına karşıyım. örneğin evde hanım temizlik yaparken bile tv yi açıyor. neden? ses gelsinmiş. arada bakıyormuş :) bana göre temizlik yaparken projeksiyon açılmaz ama tv açık kalabilir. bu nedenle en azından benim için tv şart.

sonuç olarak tv ile projeksiyon cihazını aynı odaya koyacaksanız tv nin önüne perde alınmalı.
    bu arada benq w1700 ün gündüz performansı gayet iyi. yani gündüz de kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

merhaba arkadaşlar
    sinema odası yapmaya karar verdiğim odamın 3. aşamasında duvar boyasını değiştiriyorum.
    renk olarak gece mavisi tonlarında bir renk seçtik.
    ileride tavana da yıldızlı gökyüzü gergi tavan yapmayı planlıyorum.
    nasıl duracak diye duvarımın bir kenarına 1 kat uyguladım. bana biraz koyu gibi geldi ancak evin iç işleri bakanını da ancak yukarıdaki gece mavisi ve gökyüzü aydınlatmalı tavan kombinasyonu ile ikna edebildim.
    gökyüzü tavanı sanırım yaz sonu gibi yaptırabileceğim.
    şuan boya işçiliğini kendim yapıyorum. iki veya üç kat boya uygulayınca arka duvar rengi tamamen kaybolacak diye düşünüyorum. kendi emeğimle birşeyler yapmış olacağım için hobi mantığıyla ilerliyorum. hem de denemesi bedavaya geliyor.
    bu hafta sonu 1 haftalık tatile gideceğim için odamın boyalı bitmiş halini yüksek ihtimalle 2-3 hafta sonra paylaşabileceğim
    boya kodu resimde görüldüğü gibi.

bu arada sabit çerçeveli prolyte perdemin yüzeyini mat beyaz yüzey ile değiştireceğim.
    sağolsunlar boyutdijital bu konuda çok yardımcı oluyor. özellikle forumda paylaşım yapanlara daha özenli davranıyorlar sanki.
    gri perde yüzeyinde sanki kum tanecikleri varmış veya zımpara çekilmiş gibi bir şey var.
    arayıp sordum bu durumun tüm gri perdelerde olduğunu söylediler. daha önce farkına varmamıştım.
    gri yüzey perde kullanan arkadaşlar aydınlık sahnelerde sahneyi durdurup tekrar bakabilirmisiniz

bitmiş hali
    arkadaşlar merhaba,
    şöyle bir olumsuzluk yaşadım. bu nedenle yukarıda paylaştığım bayrampaşa koçtaş tan ürün alırken 10 kere sorgulayarak alın.
    biz boya rengini katalogdan seçip özel karışım ile yaptırarak aldık.
    makine çok yoğun bir boya hazırlayıp bunu beyaz renk ile karıştırıyor. rengi makine hazırlıyor ancak beyaz boyayı kutusu ile operatör sonradan koyuyor. yani beyaz boya, içine ilaveler ile sizin istediğiniz renge dönüşüyor. Bizim operatör silikonlu yerine standart beyaz boyayı makineye koymuş. bunu da eksik kalan yerler için tekrar aynı boyadan 1 lt almaya gittiğimde öğrendim. adam farklı bir beyaz boya kullanarak hazırladı. bunun farklı olduğunu söyleyince standart tezgahtar söylemiyle olmaz öyle şeye getirdi. resimleri gösterince olabilirmiş dedi. hadi silikonlu olmasın dedim. bu seferde bu boya karışımı en az 2,8 lt olabiliyor dedi. bende almadan çıktım. yarın gidip para iadesi isteyeceğim. silikonlu yerine silikonsuz veridikleri için para iadesi isteyeceğim. ancak eksik kalan yer için şuan ne yapacağımı bilemedim.
    bu arada odamın boyası bitmek üzere son haliyle bir resim ekledim. güzel olacak gibi.
    şimdilik sadece boyayı değiştiriyoruz. ileride duvarlara aydınlatma da ekleyeceğim.

• Farklı bir duvar rengi oldu, iyi günlerde kullanın

Film izlerken vivid modu çok parlak geliyor, cinema modu gayet güzel gamma ayarını kaçta tutuyorsunuz? Hdr içerik olursa hdr brightness dan ayarlanabiliyor, herkes kalibrasyon ayarlarını paylaşsa farklı seçenekleri denemiş oluruz.

Bir se 4k piksel iyişeştirmeyi kaçta tutuyorsunuz bana 9 iyi gibi geldi.

• newonw1 kullanıcısına yanıt
    Çok kısa bir aparat kullanmışsınız, ve cihazını epeyce aşağı bakıyor gibi geldi.
    Keystone problemi yaşadınız mı görüntüde ?
  • https://youtu.be/tnkmBl4xrvg

Yukarida optoma uhd40 görüntü kalitesini gösteren video var, benq w1700 için böyle bir videoyu bulamadim. Çekip youtuba koymaniz veya whatisup ile göndermeniz mümkün mü ?

Optomada renkler daha keskin ve pastel renkler görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhendis1969 -- 14 Ağustos 2018; 23:43:12 >
  • Ben kulanıyorum, next uhd10000 uydu alıcım var, trt 4k da belgeseller oluyor, 4k o kadar kaliteli ki en sıkıcı belgeseli izliyoruz, 4k film de izledim, 45-70 gb arası değişen filmler bunlar, inanılmaz fark var full hd ile arasında

Velhasıl 4k içerikde inanılmaz fark var. 4k piksel geliştirme seçeneği var ben 6 da tutuyorum, göz hassasiyetine göre bunu 15 e kadar arttırabiliyorsun. Bu ayarı sıfır yaparsan 4k film full hd gibi oluyor, çok önemli özellik!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.