Şimdi Ara

Beni Düşündüren Şeyler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayal edin. Bu evrende ilk defa gözünüzü açıyorsunuz. Çevrenize bakıyorsunuz her şey çok garip değil mi. Evren 13 milyar yıldır var büyük patlama o zaman oldu, neden oldu? Madde nerden geldi ilk canlı nasıl oluştu. Evrenin sonunda ne var?
    Bir gün evrendeki tüm yıldızlar sönecek ve evren karanlığa gömülecek. Her şey fazlasıyla tuhaf, biz kimiz neyiz? Düşünebiliyoruz çok garip.

Birde tüm bu olaylar varken dünya dertleri var. Savaşlar, kavgalar, milletler, kurumlar, kuruluşlar bazen duraksayıp siz kimsiniz ne yapıyorsunuz diyesim geliyor. Bu dünya dertleri bu kadar önemli miydi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkurt02 -- 20 Ocak 2019; 2:2:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet önemliydi konu kilit üye ban.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asus gl702

Evet önemliydi konu kilit üye ban.
    Çok ayıp.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Git o zaman intihar et ne dememizi bekliyorsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir yaradan olduğuna inanmayıp ölünce boşluğa düşeceğini düşünen arkadaşlar için bir konu açtım.Konuyu baştan sonra okur ve hala neden yaratıldığımızı anlamaz isen senin için yapacak pek birşey kalmamış demektir.

• ferhat1242 F kullanıcısına yanıt
    Ya bi bas git şurdan boş yapma.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkurt02

Hayal edin. Bu evrende ilk defa gözünüzü açıyorsunuz. Çevrenize bakıyorsunuz her şey çok garip değil mi. Evren 13 milyar yıldır var büyük patlama o zaman oldu, neden oldu? Madde nerden geldi ilk canlı nasıl oluştu. Evrenin sonunda ne var?
    Bir gün evrendeki tüm yıldızlar sönecek ve evren karanlığa gömülecek. Her şey fazlasıyla tuhaf, biz kimiz neyiz? Düşünebiliyoruz çok garip.

Birde tüm bu olaylar varken dünya dertleri var. Savaşlar, kavgalar, milletler, kurumlar, kuruluşlar bazen duraksayıp siz kimsiniz ne yapıyorsunuz diyesim geliyor. Bu dünya dertleri bu kadar önemli miydi?

Kardeş Allah tüm evreni ve içindeki herşeyi biz insanlar için yaratmış ve bizden sadece düşünüp ibadet etmemizi istiyor

• Ben konuda tanrıdan mı bahsetmişim. Konuyu farklı yere çekmeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Asus gl702

Evet önemliydi konu kilit üye ban.
    Bu arkadaşı burdan alalım

• Kütahyalı 77 kullanıcısına yanıt
    ibadeti nasıl yapıyoruz hocam? Arapların yanında Asya'nın dağındaki Çinli kutuplardaki eskimo Afrika'daki bir kabile de yaratılmış bu arkadaşlara ibadet için Arapça metinler mi ezberleticez?

• güzel konu, güzel sorular
  • O neden arayışını yaratan da biziz, "şu yüzden oldu" diyebileceğimize dair hiçbir kanıt yok elimizde.
  • Evet yaşam çok garip. O yüzden bence yaşamın ötesinin de çok garip olması tutarlı.

3 günlük dünya için insanların bu kadar hırsa sahip olması bana da garip geliyor. Ama öbür yandan, bu hayattan başka hayat olmadığını düşünen bir insanın bu hayatı fazlaca önemseyip büyük hırslara sahip olması da tutarlı geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkurt02

Ben konuda tanrıdan mı bahsetmişim. Konuyu farklı yere çekmeyin.

Biz konuyu niye farklı yere çekelim ? Ateistlerin inanmaları Allah'ın evreni yaratma gerçeğini değiştirmez

• quote:

Orijinalden alıntı: elonardo

ibadeti nasıl yapıyoruz hocam? Arapların yanında Asya'nın dağındaki Çinli kutuplardaki eskimo Afrika'daki bir kabile de yaratılmış bu arkadaşlara ibadet için Arapça metinler mi ezberleticez?

Aynen kardeş İslam dininin dili Arapça'dır ve İslam dininin Allah katında tek ve son din olması sebebiyle müsluman olacak bir insanın önce kelime-yi şehadet getirmesi sonra namaz kılması içinde en azından kısa sureleri ezberlemesi gerekir örnek olarak doğuştan müsluman olanlardan daha dindar olan ve hiristiyanken müsluman olan 3 ünlü isimden bahsedeceğim bunlardan biri rahmetli olan ünlü Amerikalı boksör Muhammed Ali'dir diğer iki ünlü isimden biride halen hayatta olan boksör Mike Tysson'dur diğer bir ünlüde müsluman olunca ismini değiştiren Yusuf İslam'dır ( Cat Stevens )

• Kütahyalı 77 kullanıcısına yanıt
    hatalı örneklem ve alakasız cevap

leveli baya düşükmüş

o zaman ben de sana 30 tane İslamı terk eden adam sayayım?

• ölünce anlarsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alan Carvalho

ölünce anlarsın
    Bunu söylemek için mi hesap açtın
  • mumuş kullanıcısına yanıt
    bi nevi hesap çalışıyor mu düzgün diye rastgele attım .d
  • elonardo kullanıcısına yanıt
    Umrumda değil dünyada herkes özgür herkes istediği dine inanmaz veya inanır ama sonra sonucuna kendi katlanır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.