Şimdi Ara

Benchmark: Q9300, Q6600 ve Phenom 9600 Black Edition ve TLB Patch'in Performansa Etkisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
5.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Q9300 ile Q6600 arasındaki tek fark bana göre mimari yapısı.Birde Veriyolu hızı var tabi ama Q6600 gerçekten iyi bir işlemci
  • Q6600 zamanı gelmiş benim için Q9300'ü beklemeye gerek yok (maddi açıdan)
  • Q6600 2,66 da Q9300 ye eşit veya onun önünde olurdu tahminim, sonuçta Q6600 ün çarpanı 9 ve bu bir avantaş quad corelar için
  • Ben 2 gün oldu bu işlemciyi alalı, 45nm 4 core işlemciler olmasına rağmen bu işlemciyi tercih ettim, O.C performansı gerçekten çok iyi, O.C ile pek çok yeni işlemciyi çok rahat geride bırakabilecek performansa sahip gerçekten hiç bir uygulamada sorun yaşatmıyor,

quote:

Orjinalden alıntı: omerf

Maşallah Q6600'e nazar degmesin bu işlemci sahiplerini uzun süre yarı yolda bırakmıcak gibi
  • Q6600 aldım yeni pc me taş gibi bence:) Emeklerin ve hazırladığın güzel istatistikler için teşekkürler...
  • Güzel seçim olmuş, güle güle kullan.
  • C'nQ, sağol hocam başlık için. B3 revizyonu %15 daha hızlı, oradan hesap edin. AM2+ 45nm. 'ler de aynı şekilde, şimdikilere göre %20 oranında.

Ama Intel'deki Q6600'ün, AMD gibi tam yük altında, kullanıcıya tepki verebileceğini sanmıyorum.
  • teşekkür ederim cok guzel bir inceleme olmuş
  • ...Eline sağlık güzel araştırma olmuş...
  • Benim işlemcim phenom 2 940 fakat anakartımın biosunda cpu tlb fix denen ayar mevcut ve default olarak enable durumda.Bu ayarı disablemi etmeliyim,yoksa enable olarak kalmasımı daha faydalı olur?cevaplar için şimdiden teşekkürler sağolun.
  • Senin işlemcin 2. jenerasyon phenom. Onlarda bu kusur yok, dolayısıyla biostaki ayarını disable yapman lazım. Enable edersen işlemcinin TLB bölgesini kapatırsın bu da gözle görülür performans düşüşüne neden olur.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.