Şimdi Ara

Bellekte en iyi kim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    256 daha veya 512 ram düşünüyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum

hangi marka en iyi?

• OCZ en iyisi.
  • Twinmos da fena değil. Hemde hesaplı.
  • ocz, twinmos, kingston, corsair, mushkin, crucial vs vs... birincilik sürekli bunlar arasında paylaşılıyor. yani birincilik yeri sabit değil, sürekli değişiyor
  • bunlar ne beee
    en iyisi CORSAİR
  • Oncelikle sunu belirtmeliyim ki bellekte markadan cok kullanılan chipler onemli. Mesela cok ucuz bir markada cok pahalı bir markanın chipleri kullanılabiliyor ve ikiside yaklasık aynı mhz ve timing i yapıyor.

Fiyat/performans bellegi TWINMOS ve A-DATA dır benim gozumde. Suana kadar ddr400 olarak aldıgım butun twinmos ramleri 450mhz nin uzerinde iyi timinglerle kullandım.

2 cift A-DATA ddr500 kullandım ve ikiside hic sorunsuz 560mhz yaptılar.

OCZ tabiki cok kaliteli fakat oldukca pahalı. Kingstların value serilerinde genellikle cl3 kısır chipler kullanılıyor ve fiyatları yuksek(cok nadiren iyi cıktıgı oluyor).

Yani bellekte markadan cok, kullanılan chipler onemli

Twinmos dan sasmamak gerek diye dusunuyorum.

Dunyanın en iyisini soruyorsan benim gozumde G-Skill (yurt disi forumlarında tccd chipler ile harikalar yaratıyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soultrap -- 5 Aralık 2004, 17:56:56 >

• OCZ,Corsair,Mushkin ile Kinston ve Twinmos'u aynı kefeye koyana . Neyse ilk saydığım üç marka bu işin BMW mercedes'i geri kalanların içinde en kalitelileri is Kinston sonrada Twinmos. bence
  • kingstondan şaşma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: poetryer

kingstondan şaşma.

KİNSTON KİM YAAAW ORADA OCZ CORSAİR DURURKEN
  • ocz corsair
  • Ocz, corsair ve Geil yurtdışındaki overclock yapan kişilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Yurtdışı siteleri takip ediyorum ama twinmos a pek denk gelmedim. Fazla tutulan bir marka değil sanırım, türkiyede ise Kingston dan ucuz olduğu için Oem ram almak istemeyenlerin tercih nedenleri arasında bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magna -- 5 Aralık 2004, 19:51:46 >
  • twinmos, kingston, corsair, bunlar başa güreşir...

ben kingston kullanırım eskiden beri...
  • www.hardocp.com da dream pc de kullanilan corsair low timing ramler güzel gibi görünüyor.
    daha çok marka degilde çiplere bakiyor ama twinmos hem ucuz hemde iyi kodu bulursaniz baya iyi performans veriyor twinmosdan sasmamak gerek türkiye sartlarinda
  • Gskill'in fiyatlarının 1gb kit için 180-190 usd olduğunu duydum.
  • Kingston iidir
  • GEIL... Çok duyulmamış bir marka, ama yabancı forumlarda çok karşılaşılan bir isim.

İnanılmaz bir o/c potansiyeli var. OCZ, Mushkin de gayet iyi...
  • bence ocz en ii lerden biri
    yada crosair ama o çok pahalı
  • ocz
    kingston
    corsair
    twinmos
  • Corsair
  • tabi ki corsair vallahi kullaniyorum diye soylemiyorum))))
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.