Şimdi Ara

bebek oto koltuğu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
8.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: tamay_aytam

Arkadaşlar benim aracımda isofix var lakin ben nasıl kullanılacagını bilmiyorum. Çocuk koltuğunun da isofix e uyumlu olması gerekli mi?

Hayır, aracınızda isofix var diye isofixe uyumlu bebek koltuğu almanıza gerek yok. İsofixin diğer koltuklardan farkını üst sayfalarda bulabilirsiniz.

Örnek olarak; bende de isofix var ama benim kullandığım koltuk da isofix uyumlu koltuk değil (chicco key-1, araba 2006 model passat)
  • quote:

Orjinalden alıntı: tamay_aytam

Arkadaşlar benim aracımda isofix var lakin ben nasıl kullanılacagını bilmiyorum. Çocuk koltuğunun da isofix e uyumlu olması gerekli mi?

Isofix bağlantı kolaylığı sağlıyor, tecrübesiz kişilerin koltuğu bağlarken hata yapma ihtimalleri daha düşük. Ayrıca arabadan arabaya taşınacaksa daha kolay oluyor. Acemi birisi 2-3 dakikada koltuğu bağlayabilir. Sökülmeside aynı şekilde kolay. Ben 1 dakikada bağlıyorum. İyi bir emniyet kemerli koltukta aynı görevi yapar, isofixli modellerin çoğuda aynı zamanda kemerle bağlanabiliyor.
  • 15-36 kg arasında isofix uyumlu sadece römerin britax kidfix koltuğu var sanırım. Bu ürünü kullanan arkadaşlardan yorumlar alabilirmiyim. İsofix uyumlu bir koltuk almak istiyorum ama başka bir alternatif bulamadım. mesela yaptığım incelemeler sonucunda CYBEX S+ çok farklı ve güzel bir ürün ama isofix varmı yok mu anlayamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahniz

15-36 kg arasında isofix uyumlu sadece römerin britax kidfix koltuğu var sanırım. Bu ürünü kullanan arkadaşlardan yorumlar alabilirmiyim. İsofix uyumlu bir koltuk almak istiyorum ama başka bir alternatif bulamadım. mesela yaptığım incelemeler sonucunda CYBEX S+ çok farklı ve güzel bir ürün ama isofix varmı yok mu anlayamadım.

İkiside testlerde başarılı olmuş oto koltukları, Römer isimden dolayı daha pahalı satılıyor. Bence tercihini fiyat ve zevk belirler Türkiye de şu anda bu kiloda daha iyi bir alternatif yok görünüyor.
  • peki sercos, cybex de isofix varmı
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahniz

peki sercos, cybex de isofix varmı

Isofix yok ama emniyet kemeri ile de bir koltuk yi bir şekilde bağlanabilir. Yeni koltuklardaki gergi sistemleri yeterince güvenli bence isofixe fazla takılmayın. Aksi taktirde testlerde sadece isofixli koltuklar başarılı olurdu.
  • Ankara'da oto koltuğu ucuz nerede bulabilirim? Anafartalar çarşısında olduğunu duymuştum. Ucuz olduğunu düşündüğüm Ulus taraflarında bildiğiniz bir yer var mı?
  • ben de izmirden alacağım.en uygun nerelerden alınabilir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: toyota67

ben de izmirden alacağım.en uygun nerelerden alınabilir?

Hangi marka ve model düşünüyorsun bilmiyorum, ben bebeconfortu Çiğli kipadaki jokerden aldım, maxi cosi de var internetle aynı fiyatlar. Üyelik yaptırırsan %10 hediye çeki veriyorlar, başka ihtiyaçlarını görürsün. Ya da Kemeraltında bebek mağazaları var maxi cosiyi veya diğer markaları burada uygun fiyata bulabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kulu42

Cocuk koltugunu cocuk 4 yasina girene kadar arkasi dönuk monte etmek gerekir ve 9 ayliktan itibaren kullanilmaya baslanmali. Otomobil ureticileri dernegi böyle diyor. Bu isin uzmanlarida, dogru monte yapildiginda her markanin ayni korumayi saglayacagini söyluyorlar. E onayi bulunan butun markalarin guvenlik testinden gectigi söyleniyor. Esim kaza yapti 3 yasinda oglum arka koltukta cocouk koltugundaydi öyle pahali bir seyde degildi sadece savrulmasini önledi ve isini gördu. Allah kimseye kaza bela vermesin.

senin bahsettigin ters konulmasi gerekenler koltuk degil bebek tasiyicilari yani arabadan da inin ce eline alip bebegi canta gibi tasidigin koltuklar
    zaten onlarda buyuk cocuklar icin yapilmiyor ben oglum kucukken senin deddigin koltuktan kullandim arabadan indirincede psetin uzerine bagliyorduk daha sonra biraz buyuyunce normal bebek koltugu aldim normal vaziyette arka koltuga yerlestirdim

zaten benim bildigim normal cocuk koltugunu arkasi donuk monte edemiyorsun ama diger tasiyiciyi ededbiliyorsun

• quote:

Orjinalden alıntı: polotje

quote:

Orjinalden alıntı: kulu42

Cocuk koltugunu cocuk 4 yasina girene kadar arkasi dönuk monte etmek gerekir ve 9 ayliktan itibaren kullanilmaya baslanmali. Otomobil ureticileri dernegi böyle diyor. Bu isin uzmanlarida, dogru monte yapildiginda her markanin ayni korumayi saglayacagini söyluyorlar. E onayi bulunan butun markalarin guvenlik testinden gectigi söyleniyor. Esim kaza yapti 3 yasinda oglum arka koltukta cocouk koltugundaydi öyle pahali bir seyde degildi sadece savrulmasini önledi ve isini gördu. Allah kimseye kaza bela vermesin.

senin bahsettigin ters konulmasi gerekenler koltuk degil bebek tasiyicilari yani arabadan da inin ce eline alip bebegi canta gibi tasidigin koltuklar
    zaten onlarda buyuk cocuklar icin yapilmiyor ben oglum kucukken senin deddigin koltuktan kullandim arabadan indirincede psetin uzerine bagliyorduk daha sonra biraz buyuyunce normal bebek koltugu aldim normal vaziyette arka koltuga yerlestirdim

zaten benim bildigim normal cocuk koltugunu arkasi donuk monte edemiyorsun ama diger tasiyiciyi ededbiliyorsun

Kesinlikle doğru. Hatta bahsettiğiniz şeye "ana kucağı" deniyor.

• dün karşıyakadan aldım chicco key 1...nakit 300 e...ilk başta iyiyiz,kızım sevdi koltuğu,1 saate yakın oturdu.koltuk epey hoşuma gitti.verdiğim paraya değecek gibi görünüyor.
  • hadi hayırlı olsun
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.