Şimdi Ara

Bebek Güvenligi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Benim çok önemli bir bilgiye ihtiyacım var.
    Kızım 9 kiloya yaklaştı ve ana pusetden bebek koltuğuna geçirecegiz

1-) Isofix baglantısı olup olmadigini nereden anlarim
    2-) Isofix yok ise sonradan taktırabilirmiyim. Taktıran yer neresidir
    3-) Güvenliği en üst düzeyde nasıl sağlarım

Yaptiklarim ve yapacaklarım

1-) Camlara parcalanmaya karşı film yaptıracagim
    2-) Arka sağ koltuga yerlestirecegim
    3-) Ön sağ koltugun airbag leri her zaman kapalı (Binenleri uyariyorum)
    4-) Lastikleri en kısa sürede yenileyecegim

Bu konuda başka önerileriniz yada yardımlarınız olursa sevinirim
    Arabam 2002 model 406

Simdiden tesekkurler

• çocuk arka koltukta ise neden sağ ön hava yastığını kapatıyorsunuz?
  • 1- Çocuk koltuğun arka alt köşesinden arkaya doğru olan çıkıntı ISOFIX bağlantı yeri oluyor. Araba koltuğunun sırtlığının alt kısmında, emniyet kemerleri tokasının takıldığı yuvalara yakın yerlerde benzer ISOFIX bağlantı yuvaları olması gerekir.
    2- Araçta yoksa sonra takılamaz sanırım, döşemeyi delip aracın şasesine bağlantı yapmak gerekir.
    3- Arabada koltuğun olması yeterli olmuyor, çocuğun koltuğa oturması gerekiyor. (Biz koltuk aldık ama çocuğu oturmaya ikna edemiyoruz )

Bebek Güvenligi

• akanber tesekkur ederim

ncrdbl : Bildigim kadari ile aciklayayim.Allah korusun carpisma sirasinda cocuk one dogru buyuk bir ivme ile gidiyor. Hava yastigi da acildigi zaman arkaya dogru buyuk hizla ivmeleniyor. o zaman cocukda 2 -3 kat daha fazla sarsinti oluyormus. Ozellikle on koltukda biri varsa ve hava yastigi acik ise arkadaki bebek icin daha tehlikleli oluyormus.
    Onde oturan icin biraz zalimce gibi oluyor ama , ben uyariyorum.Arka koltuk bos
  • sağ airbagleri iptal etmeniz bencede mantıklı hem önde oturan için hiçte zalimce değil sonuçta o minik şeyin korumaya daha çok ihtiyacı var
  • 120 ile giden bir otomobil duvar gibi sabit bir objeye çarpınca bu korumaların hiçbir faydası olmuyor.
  • airbaglerin kapatılması bence yanlış,
  • Bence zaten çocuğu hiç bir zaman öne oturtma!
    Ben 3 yıldır Römer'in koltuklarını kullanıyorum,yukardaki resimdeki 9-18 kg. isofix'li,ben 18-36 kg. isofix'li olanını aldım şu anda...İsofix varsa aracında zaten koltuklarda bir etiket oluyor bunu belirten,İsofix'li koltuğu isofix olmayan araçtada kullanabilirsin,kullanım ilk sefer karışık ama alışırsın,ben çok rahat ettim,bütün çocuklu arkadaşlara tavsiye ediyorum...
  • Çocuk koltuğunu öne takma imkanınız yok! Takarsanız risk alırsınız. Ana kucaklarını bebeğin yüzü arkaya dönük, ve yolcu airbağı ile Türkiye haricinde kullanabilirsiniz. Türkiyede ön koltukta ana kucağı ve bebek koltuğu kullanımı yasaktır. Cezası vardır benden söylemesi. İşi bilen bir polise denk gelirseniz cezayı yapıştırır. Bazı araçlarda yolcu havayastığı iptal düğmesi - Yurtdışındaki satılan versiyonlarda olmasına rağmen - bundan dolayı yoktur. (Örnek Ford) (piyasayı, yasayı bilen pazarlamacı arkadaşlarımı kutluyorum.)

İsofix kemer'e göre daha emniyetlidir. Esnemez, Sabit durur. İsofix uyumlu koltukların fiyatı diğerlerine göre daha yüksektir. İyi bir kemer bağlantısı da çocuk koltuğunda emniyeti garanti eder. Çocuklarınıza ana kucağı ve bebek koltuğu kullanmayı çok küçükken alışkanlık haline getirin ki o da yolculuklarda keyif alsın sizde rahat edin.
  • Hiç duymamıştım böyle bir şeyi.

quote:

Orjinalden alıntı: tr1u5148
    ncrdbl : Bildigim kadari ile aciklayayim.Allah korusun carpisma sirasinda cocuk one dogru buyuk bir ivme ile gidiyor. Hava yastigi da acildigi zaman arkaya dogru buyuk hizla ivmeleniyor. o zaman cocukda 2 -3 kat daha fazla sarsinti oluyormus. Ozellikle on koltukda biri varsa ve hava yastigi acik ise arkadaki bebek icin daha tehlikleli oluyormus.
    Onde oturan icin biraz zalimce gibi oluyor ama , ben uyariyorum.Arka koltuk bos
  • bende kullaniyorum bizim ufaklik cok sevdi
    kullanirsan arka koltuk ortasina yerlestirebiliyorsan oraya koy
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.