Şimdi Ara

Bebek giyim ürünü fotoğraf çekimi için ekipman tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
286
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, biz bebek ve çocuk giyim üzerine e ticaret ile uğraşan bir fırınayız.internet sitesine ürünlerimizi yüklemek için fotoğraf çekmek istiyoruz.
    İlk olarak 300 tl ye 4 duylu bir soft box aldık. İphone telefon kamerası ile çekmeyi denedik ancak sonuç alamadık. Görüntü kalitesi kötü ve ışık yetersiz kaldı. Yaptığım araştırmalar sonucu paraflash set almaya karar verdim.aşağdaki 400 watt gücünden oluşan 3 lü set işimizi görür mü,

https://www.paraflasdeposu.com/urun/jinbei-caler-e-ii-400w-s-digital-kit-3-lu-paraflas-set/426

Yoksa böyle bir şeye ihtiyaç yok da iyi bir sabit ışıl kaynağı mi almalıyım? Lütfen yardımcı olun, işimizi görecek başka bir ekipman ya da öneriniz varsa çok memnun oluru . Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hala fotoğrafları telefonla çekecekseniz almayın, bunun parasına 2.el aynasız fotoğraf makinesi alın. 300 tl lik ışık kaynağınızı kullanın.

• Bence herşeyin başı eğitim, gidin bilindik bir kurumdan ürün fotoğrafçılığı gibi bir eğitim alın ilk önce sonra yatırım yapın. Hem Amerikayı tekrar keşfetmek durumunda kalmazsınız hem de zamanınızı ve paranızı daha tasarruflu kullanırsınız.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Paraflash alınca DSLR makine ihtiyacınız da olacak. Bunun kullanılacak değerlerini ve ışık kurulumlarını bilmeniz gerekiyor. Akabinde bunlar fonda çekilecekse, dekupe işlemi gerekebilir.

Sizin burada istediğiniz örnek şunları çekmek istiyorum aklımda bu var demeniz lazım ki yardımcı olabilelim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sonuç alamadık dediğiniz fotoğraflarından birini yüklerseniz daha iyi olur. idare eder bir sonuç alınabilir telefonda çünkü. Kritik nokta iso 100 ile çekmek

• Tüm cevaplar için teşekkür ederim. Bu iş için öncelikle fotoğtaf makinesine gerek var denildiği için canon 77d fotoğraf makinesi aldım. Bu makineyi almamdaki amaç paraflash ile uyumlu olmasıydı.yani flash patlatma özelliği varmış. 2000 ve 4000 de o özellik yokmuş.
    Makineyi aldım. Tek softbox ile fotoğraf çekip deneyeceğim.
    Yine karanlık ve mat olursa buraya yüklerim.
    Eğitim konusunda yüzde yüz haklisiniz makineyi aldım ama hangi ayarlarda çekeceğimi bilmiyorum. Youtube dan dersleri izleyerek yapabilirim gibi geliyor.
    Bizim amacımız şu : sen sitemize güzel ürün resimleri yükleyecek kalitede ürünü gösteren sade fotoğraflar çekmek.
    Fotoğraf makinesine ciddi para harcadık malesef, inşallah tek softbox ile paraflasha ihtiyaç kalmadan çözeriz bu işi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.