Şimdi Ara

bazı sitelere girmiyor delireceğim !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar öncelikle benim problşemim daha önceden açılmış başlıklardan farklı, bazen facebook youtube gibi sitelere giremiyorken donanımhabere falan girebiliyorum bazen komple hepsi gidiyor tek çözümü ise modeme res atmak oluyor o da anca sorunsuz 10 dakika çalışmakta sonra yine bozuluyor saçma sapan... Bunun sebebi ve çözümü nedir ? Düzgün gezemez oldum :(

• 208.67.220.220
    208.67.222.222
    bu dns'i kullan.
    sorunun düzelmezse tarayıcı geçmişini baştan sona temizleyip öyle dene. ha birde hosts dosyana ve routerın arayüzünden kontrol et facebook ve youtube blocklu mu diye.(eğer sorunun düzelmezse)
  • aynı sorun bende ve etrafımdaki herkeste de var. çok alakasız siteler bazen girilebiliyorken bazen girilemiyor. bazen internet komple gidiyor gibi oluyor ama speedtestte 50 mbit görüyorsun pingsiz oyun oynuyorsun torrent sorunsuz. (not superonline vdsl kullanıcısıyım) gerçi turkcell 4g'de aynı durumda
  • Imnotevenhere I kullanıcısına yanıt
    aynısını telefonda da yaşıyorum, bilgisayarla ilgili bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum o yüzden... Ayrıca bloklu da olamaz çünkü bir giriyor bi girmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: itachi237

aynı sorun bende ve etrafımdaki herkeste de var. çok alakasız siteler bazen girilebiliyorken bazen girilemiyor. bazen internet komple gidiyor gibi oluyor ama speedtestte 50 mbit görüyorsun pingsiz oyun oynuyorsun torrent sorunsuz. (not superonline vdsl kullanıcısıyım) gerçi turkcell 4g'de aynı durumda

aynen steam mesela hep açık sorun yokken facebook bir giriyor bir girmiyor saçma sapan b iş anlamadım
  • şuan giremediğin bir site varsa onun tracert kaydını konuda paylaşır mısın?
  • Imnotevenhere I kullanıcısına yanıt
    şuan sorunsuz, zaten giremediği siteler facebook twitter youtube oluyor hep, veya dizi sitesine giriyor ama player'I yüklenmiyor vs.
    10 dakikaya yine bozulur kesin
  • 2 gündür Turkcell ve Türk Telekom altyapısında bir sıkıntı var hem mobil hem sabit olarak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://dnssec.vs.uni-due.de/
    opendns kullanan bi test etsin ne diyor bi görelim... bende zehirlenmiş gözüküyor...
  • İşletim sistemi olarak ne kullanıyorsunuz hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrProfX

İşletim sistemi olarak ne kullanıyorsunuz hocam ?

windows 8.1
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

http://dnssec.vs.uni-due.de/
    opendns kullanan bi test etsin ne diyor bi görelim... bende zehirlenmiş gözüküyor...

nedir bu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

2 gündür Turkcell ve Türk Telekom altyapısında bir sıkıntı var hem mobil hem sabit olarak.

arayınca da sisteme giriş yapamıyorum sonra arayın falan demişlerdi kesin bi problem var aynen
  • chetfaker kullanıcısına yanıt
    Sadece interneti değil çağrıları da sıkıntılı bu operatörlerin aynı şekilde var bir şey ama açıklama yapan yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • chetfaker kullanıcısına yanıt
    Kullanıcılar için DNSSEC

Çoğu işletim sistemi, DNSSEC doğrulamasını kutudan çıkarıp desteklemiyor. Kendi doğrulama çözümleyicisini çalıştırmak için Dnssec-Trigger'ı yükleyebilirsiniz (daha fazla bilgi). Web tarayıcılarının DNSSEC doğrulama hataları ve genel DNS hataları arasında ayrım yapmadığını unutmayın (SSL / TLS hataları gibi güvenlik uyarısı yoktur).

Yukarıdaki testi tekrar çalıştırmak için şunları yapmanız gerekir:

İşletim Sisteminizin DNS önbelleğini temizleyin (Windows: ipconfig / flushdns)
    Tarayıcıyı yeniden başlat veya tarayıcı önbelleğini temizle
    DNS Önbellek Operatörleri için DNSSEC

Özyinelemeli bir DNS önbelleği çalıştırıyorsanız, DNSSEC doğrulamasını BIND veya Bağsız olarak etkinleştirmek için şu adımları izleyin.
    Named.conf dosyanızın options bölümüne ekleyin:
    BIND ≥ 9.8:
    Dnssec-evet etkinleştir;
    Dnssec doğrulama otomatik;
    BIND ≤ 9.7:
    Dnssec-evet etkinleştir;
    Dnssec doğrulama evet;
    Güven çapası olarak kök KSK'yi ekleyin (seçenekler bölümlerinin dışına):
    BIND ≥ 9.8: gerekmez, güven dübeli yerleşiktir.
    BIND 9.7: yönetilen tuşlar {"." 257 3 8 "AwEAAagAIKlVZrpC6Ia7gEzahOR + 9W29euxhJhVVLOyQbSEW0O8gcCjF FVQUTf6v58fLjwBd0YI0EzrAcQqBGCzh / RStIoO8g0NfnfL2MTJRkxoX bfDaUeVPQuYEhg37NZWAJQ9VnMVDxP / VHL496M / QZxkjf5 / Efucp2gaD X6RS6CXpoY68LsvPVjR0ZSwzz1apAzvN9dlzEheX7ICJBBtuA6G3LQpz W5hOA2hzCTMjJPJ8LbqF6dsV6DoBQzgul0sGIcGOYl7OyQdXfZ57relS Qageu + ipAdTTJ25AsRTAoub8ONGcLmqrAmRLKBP1dfwhYB4N7knNnulq QxA + Uk1ihz0 =" başlangıç ​​anahtar; };
    BIND ≤ 9.6: güvenilir anahtarlar {"." 257 3 8 "AwEAAagAIKlVZrpC6Ia7gEzahOR + 9W29euxhJhVVLOyQbSEW0O8gcCjF FVQUTf6v58fLjwBd0YI0EzrAcQqBGCzh / RStIoO8g0NfnfL2MTJRkxoX bfDaUeVPQuYEhg37NZWAJQ9VnMVDxP / VHL496M / QZxkjf5 / Efucp2gaD X6RS6CXpoY68LsvPVjR0ZSwzz1apAzvN9dlzEheX7ICJBBtuA6G3LQpz W5hOA2hzCTMjJPJ8LbqF6dsV6DoBQzgul0sGIcGOYl7OyQdXfZ57relS Qageu + ipAdTTJ25AsRTAoub8ONGcLmqrAmRLKBP1dfwhYB4N7knNnulq QxA + Uk1ihz0 ="; };
    İletici kullanıyorsanız, bunları kaldırın veya EDNS0 ve DNSSEC'i desteklediklerinden emin olun (geçerlilik onlara devre dışı kalabilir)
    Rndc yeniden yükle
    Bağlanmamış

Güven kök olarak kök KSK ekleyin:
    Bağsız ≥ 1.4.7: unbound-anchor -a /etc/unbound/root.key
    Bağsız ≤ 1.4.6:
    Yankı ".DS 19036 8 2 49AAC11D7B6F6446702E54A1607371607A1A41855200FD2CE1CDDE32F24E8FB5"> /etc/unbound/root.key
    Iana.org tarafından yayınlanan parmak izini yapıştırdığınızdan emin olun.
    Chown unbound.unbound /etc/unbound/root.key
    Unbound.conf'a ekleyin: auto-trust-anchor-file "/etc/unbound/root.key"
    İletici kullanıyorsanız, bunları kaldırın veya EDNS0 ve DNSSEC'i desteklediklerinden emin olun (geçerlilik onlara devre dışı bırakılabilir)
    Ilişkisiz denetim yeniden yükle
    Test validasyonu

Dig sigok.verteiltesysteme.net @ 127.0.0.1 (A kaydı döndürmelidir)
    Dig sigfail.verteiltesysteme.net @ 127.0.0.1 (SERVFAIL i döndürmelidir)
    İşl

• Superonline fiber kullanıcısıyım. 1 haftadır internetin tadı yok. Bazı sitelere girmiyor. Modem resetleyince düzeliyor gibi bir süre sonra yine aynısı oluyor.
  • Evet 2 gündür bende de aynı sorun vardı. Dün düzeldi. Bu arada superonline çalışanları şu telefona bakanlar çok cahil. Bu arızanın bizden kaynaklanmadığı aşırı derece de belli kalkmışlar bana modem bozuktur kablo kopmuştur yok ankastre seti zırvaladılar.
  • PAUL WALKER kullanıcısına yanıt
    müşteri hizmetleri için taşeron şirketle çalışıyorlar arızadan filan anlamıyorlar teknik servis elemanı ile konuşmak istediğinizi söyleyin o zaman teknik servisten personelle daha iyi anlaşarak sorunu çözme şansınız olur...
  • Arkadaşlar superonline Tib tarafından yasaklanan sitelere girmemi engelliyor. DNS falan işe yaramıyor. Çözüm bulan var mı ?
  • Sitesinde şöyle bir ibare var Turkcell Superonline yasal sitelerden içerik indirmeyi destekler. diye bununla alakalı bir durum olabilir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.