Şimdi Ara

bazı oyunlarda bılgısayar kıtlenıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 6600 GT (128 MB)
    MSI 865PE Neo2-S (MS-6728) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)
    1536 ddrem
    p43.2 ghz
    60-160-200 7200rpm harddısk
    p4 3.2ghz adsl-cdr-dvd-ekrankartı
    60dolara aldıgım 400watt kasa (markası colorsit)
    BilgiAlanı Değer
    Creative SB0350 Audigy 2 ZS Platinum Sound pro Card

arkadaslar pes-gtasa-singles turu oyunlar oynarken kıtlenme olmuyor ama farcry-fear(demo)-brother arms gıbı oyunlarda bellı muddet sonra oyun kıtlenıyor sizce neden olabılır? ben bır kac tahmın yuruttum ama ısın icınden cıkamadım

• valla dostum taş gibi bilgisayarın var artık bu sistemlede kitlenirse yandıkki ne yandık.bilmiyorum diyebileceğim tek şey psu kaldırmıyordur çünkü sistemin baya bi güç çekiyor,imzamdaki sistemimi 550 watt colors-it psu rahatlıkla kaldırıyor iyi bi marka değil ama bi sorun çıkarmadı 7 aydır.seninki hangi marka ve kaç watt onu bilmediğim için bişey diyemiyecem
    edit: 400 watt colors-it yazmışın galiba psu yetmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necat -- 12 Ağustos 2005, 1:14:55 >
  • Tabi kitlenmenin bir çok nedeni olabilir.İlk yapman gereken ekran kartı sürücüsünü silip başka bir tanesini yüklemendir.Devam ediyorsa ısınma sorunu olabilir.Sıcaklık ölçen bir programdan değerleri buraya koyman gerekir.Diyelim ki o da değil o zaman ramleri kontrol etmek lazım(ama sorun olsa hepsinde kitlerdi ramler diye düşünüyorum).Bunlarda da sorun yoksa bir format ve oyunları yenşden yüklemek lazım.Eğer hala devam ediyorsa PSU dur.
    Aslında bu tip şeylerde hemen akla psu gelir ama bende mesela oem 350w var kitlenme olmuyor.Sende 400w varmış bence yeter gibi duruyor.Ama işte psu lar bazen yazdığı değede olmuyor ya da jıyarlık yapabliyor.
  • nvidia ekran kartları ıcın ısı olcen prg varmı bılıyormusunuzz??
  • everest home'yi indir ardından BİLGİSAYAR-ALGILAYICI dersen görürsün ekran kartının ısısını

http://www.lavalys.com/products/download.php?pid=1&lang=en

bazı oyunlarda bılgısayar kıtlenıyor
  • Yalnız her ekran karıtnın sıcaklığınıgöremezsin.Sensör yoksa,ölçüm olamdığından göremiyorsun.Mesela benim asus 9550 de sıcaklığı göremiyorum.
  • everest bende yuklu sanırım ekran kartında dedıgın gıbı sensor olmadıgı ıcın ısısını gostermıyor. bu arada ddrem ve ekran kartını sokup tekrar taktım , kasayı yan cevırdım vantılatoru dayadım(turkuz abı) fearı oynamayı basardım sımdılık bır problem yok gıbı :) bu arada ılgılendıgınız ıcın tesekkurler..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.