Şimdi Ara

baz istasyonu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baz istasyonu yakınından geçmek ama baya yakınından altından ve en fazla 1 2 metre yakınından geçmek zararlımıdır çocugum için soruyorum

• Baz istasyonunun antenlerine 1.2 metre yaklaşıcak kadar nasıl bi yerde yaşıyosunuz ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • evin bahcesine kurmuslar bizde soakta binalardan görmedik zaten o sokaga ev bakmak için gidiyorduk sanırım bakacağımız evin bahçesindeydi evin duvarı vardı sadece arada böyle nasıl oluyor diye bende sasırdım hemen uzaklastık açıkcası yanımızda çocuk oldugu için böyle yani sokakta evlerin hemen yanında birde ışığı yanmıyordu o neden oluyor acaba evlerin üstündeki baz istasyonlarından değildi
  • anlık önünden geçmekle birşey olmaz.
    önünde uzun süre geçiriseniz zararlı olabilir.
    mr ve röntgen gibi gsm antenlerinden çıkan enerjide yüksektir
  • tsk edrm dediginiz gibi zararı büyük oldugu için öyle bildigim icin yani sorma gereği duydum kendim icin olsa tın zaten ama 1 yasında bebekte maruz kaldı
  • Sen wifi den uzak tut çocuğunu o baz istasyonundan. Daha zararlı
    Hatta mikro dalga fırından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krkmz1666 -- 29 Haziran 2015; 12:31:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wifi yide bilmydm öğrnnce kabloluya cevirttim biraz geç oldu ama mikrodalga fırında yok önünden geçilen baz istasyonları var
  • Kendi evindeki modemi Kablolu yaptın peki Komşuların interneti ne olacak ?

• siz telefonu çok az çeken 1 yere koyun yanınada microdalga fırını çalıştırın o zamn hiç bişi olmaz zararsızdır önünden geçmiyorsun nasılsa
  • Gorende padisahdan dustu sanacak

• quote:

Orijinalden alıntı: *tozu

baz istasyonu yakınından geçmek ama baya yakınından altından ve en fazla 1 2 metre yakınından geçmek zararlımıdır çocugum için soruyorum

Hocam normal şart larda 1-2m mesafede olmaması lazım onların güvenlik mesafesi var minimum 6m-7m olur. Aydınlatma direğimi yoksa kule felanmı tam adres konum verebilirseniz size tam detaylı yardımcı olurum
  • Metin kardesim saol en azindan gercekten yardimci olmaya calistigin icin konum olarak nasi gonderecegimi tam olarak bilmiyorum adres vererek olurmu bilmiyorum ama sakarya adapazari papuccular mah arka sokakta dedigim vaz istasyonu 10 metre yukseklikte bahce icinde idihttp://sahibinden.com/197275171 bide orada kiralik bir ev var konum olarak oralarda anca boyle yapabildim k. Bakma peki dedigine gore normal sartlarda 1 2 metre mesafede olmamasi gerekiyorsa zarari olmusmudur dersin

• quote:

Orijinalden alıntı: *tozu

Metin kardesim saol en azindan gercekten yardimci olmaya calistigin icin konum olarak nasi gonderecegimi tam olarak bilmiyorum adres vererek olurmu bilmiyorum ama sakarya adapazari papuccular mah arka sokakta dedigim vaz istasyonu 10 metre yukseklikte bahce icinde idihttp://sahibinden.com/197275171 bide orada kiralik bir ev var konum olarak oralarda anca boyle yapabildim k. Bakma peki dedigine gore normal sartlarda 1 2 metre mesafede olmamasi gerekiyorsa zarari olmusmudur dersin

İs ten ciktim yarin işte detayli yardimci olurum. 1m 2m ciddi rakamlar fakat yükseklik nedir mesela 30m bi bazistasyonu kulesinin dibinde yaşasan hic bir etki etmezm baz anteni ile asagi yukari 4m 5m ayni yukseklikte olman. Bahsettigin sey sistem odasi olabilir antenler catida olabilir o durumdada korkacak birsey yok. Pm ile telefon no vereyim whatsup ile foto da atabilirsin sakarya benim bölgem %90 bi bilgim vardit bahsettigin istasyondan

• Ciddi bir sey olsa mobil baz istasyonlarini kullandirmazlar. Rahat olun siz.

• BUNUN gibi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: IsO6

Ciddi bir sey olsa mobil baz istasyonlarini kullandirmazlar. Rahat olun siz.

http://cache.donanimhaber.com/ImageThumbnail2.aspx?path=https://store.donanimhaber.com/a0/ad/18/a0ad18be9dde1a777fe34d264275c03f.jpg&size=4&bound=3&border=1&resolution=0
    İnsallah olyledir cvp icin saol
    O dedgin gibi diil bu dedigim gibi

• Metin kardes tekrar saol bu arada

• Direğe yakın olmakla bir şey olmaz, ama direğin üzerindeki antenlerle aynı yükseklikte ve karşıda durmamak gerek.
    Evde kablosuz cihazları pek kullanmayın, çocuklar meraklıdır ellerine cep telefonu falan vermeyin fazla, bir sıkıntı olmaz. Elektrikle çalışan her şey bir miktar elektromanyetik radyasyon yayıyor ama çoğu alçak düzeyde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Direğe yakın olmakla bir şey olmaz, ama direğin üzerindeki antenlerle aynı yükseklikte ve karşıda durmamak gerek.
    Evde kablosuz cihazları pek kullanmayın, çocuklar meraklıdır ellerine cep telefonu falan vermeyin fazla, bir sıkıntı olmaz. Elektrikle çalışan her şey bir miktar elektromanyetik radyasyon yayıyor ama çoğu alçak düzeyde.

Bizim dairenin hizasinda karsiki binanin ustinde baz var 25 30 metre var uzaklik bu zararlimidir kaldirtabilir miyiz?

• Mağdur Adam M kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen tam olarak sizin dairenize bakan bir anteni yoktur, yoksa binanın arkasına sinyal verimli geçemeyeceği için operatörün işine yaramaz. Baz istasyonlarının yatay güvenlik mesafeleri en fazla 10 metre civarında ki sizin orası şehir içi bir lokasyon ve sık baz istasyonu olan bir yer ise daha düşük olacaktır.
    Zarar olarak sizin kullandığınız operatör ise istasyonun kaldırılması daha zararlı olabilir, cep telefonunuzun yaydığı radyasyon artacak ki konuşurken beyninize gelen radyasyonu çok daha fazla arttırmış olacak.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.