Şimdi Ara

Bayraktar gördü, Türk F-16'ları böyle vurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bayraktar gördü, Türk F-16'ları böyle vurdu 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Özgür Suriye Ordusu'yla birlikte 24 Ağustos 2016 tarihinde başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü IŞİD'in elinden alınması amacıyla kuşatılan El Bab üzerinde milli imkanlarla üretilen insansız hava araçları da uçarak mehmetçiğe istihbarat sağlıyor.

Harekatla ilgili servis edilen yeni görüntülerde Bayraktar TB2'nin IŞİD'in silahlı aracını tespit ve takip ettiği görülüyor. Bayraktar tarafından verilen istihbarat doğrultusunda Türk Hava Kuvvetlerine ait F-16 savaş uçakları silahlı aracı bombardımanla etkisiz hale getiriyor.

24 saat havada kalabiliyor 

24 bin feet uçuş irtifasına ve 24 saat havada kalış süresine sahip olan Bayraktar TB2, 150 kilometre mesafeden kontrol edilebiliyor. Belirli aralıklarla yerleştirilecek antenler vasıtasıyla menzili yükseltilebilecek olan Bayraktar TB2, hangardan çıkarıldıktan sonra pist başına taksiyi otomatik olarak yapmasının yanı sıra kalkışını da otomatik olarak gerçekleştirebiliyor. Kalkış sonrası uçuşunu da otomatik gerçekleştirebilen Bayraktar, yine inişini de aynı şekilde gerçekleştirip taksi yapabiliyor. Bu özelliğiyle ön plana çıkan Bayraktar'ın, personel tarafından yalnızca hangar dışına çıkarılması yetiyor.

Silahlı versiyonu da geliştirilen ve terörle mücadelede kullanılan Bayraktar TB2 çok sayıda teröristi etkisiz hale getirilmişti. Şuanda Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde 12 adet, Emniyet Genel Müdürlüğü envanterinde ise 6 adet Bayraktar TB2 bulunuyor.

• good job :)))

• Kimse çıkıp sormuyor; bizim ne işimiz var orada? Patır patır şehit geliyor!

• Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin;
    Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Keşke 12 aslanımız şehit olmadan önce de vursalarmış. Bu haber gerçek mi yoksa gaz mı alıyorlar bilemiyorum.

• görev tamam: gaz alınmıştır
  • Bazı arkadaşlar hiç uğruna şehit felan demişler. Bu arada şehit olan kardeşlerimize ve Vatanımza karşı düpedüz saygısızlıktır bu

Hiç uğruna değil arkadaşlar. Sınıra çok uzak bir bölge değil El-Bab orada güvenli bir bölge oluşturarak Daeş ve ypg gibi terörist unsurların Türkiye girişinin önünü tamamen kesmek amaç.

Yani biz bugün orada o müdahaleye yapmazsak yarın oradaki savaş tamamen topraklarımızın içine girmiş olacak yani hiç uğruna değil

Bazı arkadaşlar diyecek Türkiye nin içinde zaten savaş var canım.

Kusura bakmayın böyle ateş çemberi bir coğrafyada yaşayıpta her şey güllük gülüstanlık olmasını beklemek hayalperestlik olur.

Olayı hükümet endeksli düşündüğümüz sürece bir arpa boyu yol olamayız partizan bir tavır sergilemek son derece yanlış.

Mesele memleket meselisidir. Olayı böyle görmemiz lazım Yaşayacak başka Vatanımızda yok.

Bu arada Suriyeli korkaklara diyecek bir şeyim yok adamlar onursuzluğu seçiyor ne diyebilirim. Tabi yaşlı,kadın ve çocuklar için bir şey diyemem tabii ki

• Savunma Sanayi haberlerine EVET, hükümet veya TSK'nın iletişim ve propaganda organı olmaya HAYIR.

• Bayraktar SİHA değil miydi? Neden F-16 ile hedef vuruluyor mühimmatı mı bitmiş? Yoksa hala silahsız İHA mı üretiyorlar?
  • Ulan binlerce kilometre öteden adam yanı başımızdaki ülkeye operasyon yapıyor gıkınız çıkmıyor, Türkiye 2 bomba attı diye çığırtkanlık yapıyorsunuz.

Evinize bitişik evde yangın varken, nasıl olsa benim evim yanmıyor diyip yan gelip yatarsınız siz, mantığınız bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Her şehit haberinden sonra medyada benzer haberlr yayılıyor. Hemen misliyle karşılık veriyor yüzlerce terorist öldürülüyor.

Daha geçen yıl işide bunlar öfkeli gençler diyorlardı, terorist diyemiyorlardı. Sonra bunlara silah gönderildi tırlarla, sınırları açtılar hepsi içeri girdi.

Şimdi de işidle savaşıyorlarmış bunda tutarsızlık var. Hepsini geçtim isterseler 1000 tanesini öldürüsnşer 1 tane mehmetçiğin yerini dolduramazlar. sözde öso savaşacaktı ama nedense sürekli bizima askerlerimiz şehit oluyor. Suriyeliler Türkiye'de keyif sürüyorlar, bizim askerimiz suriyede savaşıp hiç uğruna şehit oluyorlar.

Saçma sapan konuşmuşsun tebrik ederim.

• quote:

Her şehit haberinden sonra medyada benzer haberlr yayılıyor. Hemen misliyle karşılık veriyor yüzlerce terorist öldürülüyor.

Daha geçen yıl işide bunlar öfkeli gençler diyorlardı, terorist diyemiyorlardı. Sonra bunlara silah gönderildi tırlarla, sınırları açtılar hepsi içeri girdi.

Şimdi de işidle savaşıyorlarmış bunda tutarsızlık var. Hepsini geçtim isterseler 1000 tanesini öldürüsnşer 1 tane mehmetçiğin yerini dolduramazlar. sözde öso savaşacaktı ama nedense sürekli bizima askerlerimiz şehit oluyor. Suriyeliler Türkiye'de keyif sürüyorlar, bizim askerimiz suriyede savaşıp hiç uğruna şehit oluyorlar.

Hedefler belli ama nedense Şehit gelmeden vurulmuyor.
    Şehit gelince misliyle cevap veriliyor ama şehit gelmeyince bomba atılmıyor.

• 14 şehit senin evine gelmediği için ancak böyle boş boş konuşursun.
    Her şey menfaat, propaganda yapıyorsun ama güzel sıcak yatağından ve bilgisayar klavyenden ayrılamıyorsun.
  • F16 vurmadı Tayyip vurdu.
    Bayraktar görmedi Tayyip gördü.
  • quote:

PKK da "TR İŞİD'e silah gönderiyor" diye propaganda yapıp duruyor 2 yıldır. Sosyal medyada da kendini güya milliyetçi gösteren tiplerin iki kelamından biri "daha geçen sene bu öfkeli gençlere silah gönderiyolardı" zırvası oluyor. vatana en büyük ihanet bu aleni yalanı yaymak olmalı herhalde. o kadar cahilce ve kör nefretle yayılıyor ki, CIA'in bile bundan çok daha basiti için Türkiye'den özür dilediği bu yalan yardım haberlerini yaymak en fazla ülkene zarar veriyor. bu ülkede sizler de yaşıyorsunuz, cahilce yalanları yayarak kendinizi de tehlikeye atıyorsunuz. hem TR'nin ÖSO ile beraber IŞİD'le savaştığını söylüyorsun hem de silahların IŞİD'e gönderildiği yalanını utanmadan söylüyorsun. TR silahları hem ÖSO'ya hem de Türkmenlere gönderdi. Suriye rejiminin, İran'ın, ve Rusya'nın ÖSO ile savaşırken ÖSO lojistiğinin kesilmesi için, muhaliflere yardım gönderen TR'yi egale etmek, uluslararası alanda sıkıştırmak, PKK da kendisini vuran TR'yi uluslararası alanda zor duruma sokmak için elbette "TR IŞİD'e silah veriyor" yalanını yayacaktır, fakat bu zırvaları sırf oy vermediği bir hükümet başta diye yaymak bu ülke vatandaşına yakışmadığı gibi ülkenin karşısında olanlara hizmet etmekten başka birşeye yaramaz, böylesine de ne denir literatürde herkes biliyor sanırım...

Ayrıca böyle boş atar yapan tipler, PKK güneyimizde kantonları birleştirirken "Neden müdahale etmiyoruz, anca laf söylüyorlar bik bik bik" derken, şimdi PKK devlet kurmasın, terör desteği kesilemez hale gelmesin, dünyada meşrulaşmasın diye yapılan müdahaleye "askerimiz boş yere ölüyor" diye saldırıyor, tam "yerçekimsiz ortamda muz yemek istiyorum ama çilek tadı versin"den hallice ergen tripleri. derdiniz meselelere eleştirel dille yaklaşmak değil, kör nefretle karalamak.

ha bu arada Davutoğlu'nun "öfkeli genç" tabiri ABD'nın Irak işgali sonrası milyon insanın öldürülüp, kadınlara tecavüz edilmesi sonrası bölgedeki gençlerin terör örgütlerinin sömürüsüne açık olacak psikolojiye gelmesi içindi. hangi sosyolog'a sorsan bunu böyle açıklar. Doğuda PKK'nın zeminini benzer saiklerle açıklayıp, IŞİD için yapılanı abuk subup bağlamından çıkarıp hedef yapmak kötü niyetten başka birşey değil.

• IQ = [0,1) tanım kümesini sağlayan ergenler veya asker kaçağı olan sosyal medya kahramanları politika uzmanı oluyor, ülke kurtarıyor, ahkam kesiyor. Tabi yalayıp yutmuşsun İngiliz, siyonist yazması tarihi, 1923 de birden ortaya çıktığını sanıyorsun bu devletin. Kitap okumamışsın,araştırmamışsın, kapitalizm ne demek, NATO ne demek, BM, AB ne demek, IMF ne demek bilmiyorsun.İnternetten, tv den gördüğün haberlere yapıyorsun yorumu,acıtasyonu, duyar kasıyorsun alıyorsun binlerce "like" " rt" ondan sonra gururlanıp kibirleniyorsun. Benim ulan diyorsun. Benim aklım, benim fikrim, ülke öyle yönetilmez diyorsun. Sende hakısın! Seni şişirenler utansın!

• quote:

hiç ugruna olur mu? suriye giderse sende gidersin de ondan tabi bunu ilk başta yapmalılardı o cocukları işid başta vurulmalıydı.
    diger dedigin herşeye katılıyorum 1 mehmetcik 1000 degil 1.000.000 işidliye bedel

• quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

quote:

PKK da "TR İŞİD'e silah gönderiyor" diye propaganda yapıp duruyor 2 yıldır. Sosyal medyada da kendini güya milliyetçi gösteren tiplerin iki kelamından biri "daha geçen sene bu öfkeli gençlere silah gönderiyolardı" zırvası oluyor. vatana en büyük ihanet bu aleni yalanı yaymak olmalı herhalde. o kadar cahilce ve kör nefretle yayılıyor ki, CIA'in bile bundan çok daha basiti için Türkiye'den özür dilediği bu yalan yardım haberlerini yaymak en fazla ülkene zarar veriyor. bu ülkede sizler de yaşıyorsunuz, cahilce yalanları yayarak kendinizi de tehlikeye atıyorsunuz. hem TR'nin ÖSO ile beraber IŞİD'le savaştığını söylüyorsun hem de silahların IŞİD'e gönderildiği yalanını utanmadan söylüyorsun. TR silahları hem ÖSO'ya hem de Türkmenlere gönderdi. Suriye rejiminin, İran'ın, ve Rusya'nın ÖSO ile savaşırken ÖSO lojistiğinin kesilmesi için, muhaliflere yardım gönderen TR'yi egale etmek, uluslararası alanda sıkıştırmak, PKK da kendisini vuran TR'yi uluslararası alanda zor duruma sokmak için elbette "TR IŞİD'e silah veriyor" yalanını yayacaktır, fakat bu zırvaları sırf oy vermediği bir hükümet başta diye yaymak bu ülke vatandaşına yakışmadığı gibi ülkenin karşısında olanlara hizmet etmekten başka birşeye yaramaz, böylesine de ne denir literatürde herkes biliyor sanırım...

Ayrıca böyle boş atar yapan tipler, PKK güneyimizde kantonları birleştirirken "Neden müdahale etmiyoruz, anca laf söylüyorlar bik bik bik" derken, şimdi PKK devlet kurmasın, terör desteği kesilemez hale gelmesin, dünyada meşrulaşmasın diye yapılan müdahaleye "askerimiz boş yere ölüyor" diye saldırıyor, tam "yerçekimsiz ortamda muz yemek istiyorum ama çilek tadı versin"den hallice ergen tripleri. derdiniz meselelere eleştirel dille yaklaşmak değil, kör nefretle karalamak.

ha bu arada Davutoğlu'nun "öfkeli genç" tabiri ABD'nın Irak işgali sonrası milyon insanın öldürülüp, kadınlara tecavüz edilmesi sonrası bölgedeki gençlerin terör örgütlerinin sömürüsüne açık olacak psikolojiye gelmesi içindi. hangi sosyolog'a sorsan bunu böyle açıklar. Doğuda PKK'nın zeminini benzer saiklerle açıklayıp, IŞİD için yapılanı abuk subup bağlamından çıkarıp hedef yapmak kötü niyetten başka birşey değil.

Bu tip çıkarımlarda bulunanlarda EGM'ye ihbar edilmeli ve hatta beğeni yapanlarda. Ya ergenin tekidir ya da terör propagandası yapan haindir bunlar. Devlet meseleleri şu forumlarda çocuk oyunuymuşcasına eleştiriliyor ya insan bu sosyal medyayı icat edenin yakasına yapışmak istiyor. Gelişen teknoloji ile iletişim bugün artık öyle bir noktaya geldi ki herkes her konunun uzmanı.

Savaş varsa generaller forumda?
    Adaletsizlik varsa hakimler forumda?
    Konu din olunca bütün alimler forumda?
    ...

Gülsem mi ağlasam mı ne yapsam bilemiyorum. Önceden bir şeyleri anlatmaya çalışırken çok çaba sarf ederdim ama şimdi "he he" demekten öteye gidesim yok bu tiplere..

Düzeltme: Alıntısını yaptığınız kişinin yazdığına bu sitemim size değil yanlış anlaşılmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exnuc -- 22 Aralık 2016; 16:43:3 >

• bazı kişiler düne kadar türkiye işide yardım ediyor diyerek türkiyeyi batıya şikayet etmiş, türkiyeyi küçük düşürmek istemiş, devleti zor durumda bırakmış, işidle mücadeleye zorlamış, amerikanın elini güçlendirmiş, bütün türkiye düşmanlarına yalanlarla ve iftiralarla malzeme üretmiştir. şimdi tsk işid ile mücadele ediyor ama bu sefer de aynıkişiler niye işide saldırıyoruz diyor. bunlara nasıl yaranılacağı konusunda yapılan bütün girişimler sonuçsuz kalmıştır, kalmaya da mahkumdur. çünkü bunların tek derdi bağcıyı dövmektir. içlerindeki kin ve nefret beyinlerini çürütmüş, midelerini eritmiştir. şifa bulmaz ağır hastalıklara yakalanmışlardır

• quote:

Orijinalden alıntı: basartenk

Kimse çıkıp sormuyor; bizim ne işimiz var orada? Patır patır şehit geliyor!

Bizim işimiz olmasa bile olacaktı gene, savaş bir nevi bulaşıcı hastalık gibidir. Sen dersin bana bir şey olmadığı sürece sıkıntı yok, ama bir bakarsın ki etrafındaki insanlardan o hastalık sana bulaşmış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.