Şimdi Ara

** BAYMAK DUOTEC COMPACT ** Kullanıcıları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
611
Cevap
22
Favori
64.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cosayi kapatmaya gerek yok. Kombi üzerinden ısıtma modunundan kullanım suyu moduna alın yeterli. Servis garanti konusunu sıkıntı yapar ama servis çağırmanız gerekirse bağlantı kablosunu söküp öyle servis servis çağırın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anladım dediğiniz gibi montajını yapayım o zaman, kullanım suyuna çekerim, çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombi almayı düşünenler için bugün gittigidiyor da kazananlar kulübü ne özel güzel indirimler var.Dolar 7 liraya dayanmışken ihtiyaçı olan kaçırmasın derim.world karta da 75 tl bonus var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustili2000 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Öncelikle mesajınızı geç gördüğüm için kusura bakmayın. Muhtemelen siz sorunuzun cevabını almışşınızdır forumdan. Ben yine de bundan sonra okuyacak arkadaşlara yardımcı olması amacıyla yazayım.

Cosav2 cihazıyla sorunsuz bir kış geçirdim diyebilirim. Kombi modülasyonu termostat sıcaklığına göre değil de dönüş su sıcaklığına göre yapıyor. Cihaz üzerinde alev boyutu simgesinden anlayabiliyorsunuz. Benim ev küçük oldugundan modulasyonlu bir termostata ihtiyacım olmadığını düşünüyorum. Kombim balkonda ve kabinde olması sebebiyle termostat bana büyük kullanım kolaylığı sağladı. Ayrıca kopma olayları nadir görülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evelio -- 8 Mayıs 2020; 17:56:27 >
  • Merhaba,
    Bir bayi, Baymak için, dışarıdan alınan kombi ile bayidan alınan kombinin aynı olmadığını, bunların fabrika da farklı bantlarda üretildiğini söyledi.
    Yani bayiden alınmayan cihazın içindeki parçaların daha düşük kalitede olduğunu söylüyor. Ben fabirkayı gezdim gördüm, bu böyle diyor.
    Bu doğru olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: haltun8275

Merhaba,
    Bir bayi, Baymak için, dışarıdan alınan kombi ile bayidan alınan kombinin aynı olmadığını, bunların fabrika da farklı bantlarda üretildiğini söyledi.
    Yani bayiden alınmayan cihazın içindeki parçaların daha düşük kalitede olduğunu söylüyor. Ben fabirkayı gezdim gördüm, bu böyle diyor.
    Bu doğru olabilir mi ?
    çok fena yalan söylemiş
    internette kombi sitelerinde hergün 1000 lerce kombi satılıyor hepsi düşük kalite mi oluyor
    inanmayın atıyor
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    hehe hemde fena yalan söylemiş😁😂

Hayır tamam satsınlar diye tamam da herkes kendi yerel esnafı kazansın ister kimse kendi insanına düşman değil.Ben açıkca söyledim Internette bu (Demirdöküm nitromix ti) kombiyi 3500 liraya mal edebiliyorum , size demiyorum ki bu fiyata verin diye.Adamda istesende o fiyata veremeyiz diyor😁😂 Gülüştük falan 4000 dedi oda peşim fiyatınaysa veelinde yokmuş . Ee dedim monta ozm sizden olsun olmazmış ,ustası ayrı para alıyormuş normalde 350 miş ama ondan alırsam 300 e yaptıracakmış mış mış.

Kısaca anladığım çoğu esnaf aynı ama böylesine yalan söylemek de yakışmaz.

Bender muhabbet beyaz eşyada var.Kaç kere araştırdım bir fabrika market için ayrı, bayi için ayrı, yurtdışı için ayrı kalitede ürün üretmesi mümkün değilmiş.Bu mantık için ayrı üretim bandı oluşturuşması epey maliyetli ve gereksizmiş.

Geçen hafta ninem için buzdolabı aldım vestelin outlet sitesi vsoutlet üzerinden.1800 e geldi 6 taksit ile vade farksız.Windsor marka vestel in İngiltere pazarı için ürettiği ihracat fazlası ürün 3 yıl garantili.Aynı buzdolabı evet içi dışı kullanılan kompresör üne kadar aynısı bu hafta a101 de seg markası adı altında 2000 liraya satıldı.Vade farkı ile taksitli 2150 lira olması,seg in garantisi 2 yıl olmasından gittim windsor aldım 350 cebimde kaldı +1 daha fazla garantim oldu .Servise gittim a101 için 2 tane seg , benim dolabın büyüğünden 2 model , benimkinden 3 adet gelmiş.Hepsi aynı fabrikadan ,aynı servise aynı kargo ile😁

• haltun8275 H kullanıcısına yanıt
    öyle bi durum yok ama özellikle şu geçiş döneminde ince bi detay ve genel olarak fiyatlara yansıyan durum var. öncelikle internetteki fiyattaki en büyük avantaj koskoca bi dükkanı 1 kişi idare edip günlük kargoları 1 veya bikaç kişi yapar ve dükkanın işler bi yerde ve yüksek kiralı bi dükkan olmasına gerek yok depo olması yeterli ama kombi satışı yapan bi doğalgaz firmasının biçok kalem fazladan gideri var. kira işçi elektrik telefon keşif yapıp ücret alamama vs vs. ama internet öyle değil, bi tane fotoğraf bul, müşteriyi beğendirme derdi sadece uygun fiyat yazma.
    ince bi detay dediğim şeyde benim gözlemlediğim 2 unsur var birincisi erp yasasından önce olan kombilerin pompası ve erpli pompa olması(kombi başına 150 tl fark). Diğer bi unsurda internette yoğuşmalı diye yazılan ucuz kombilerin genelde yarı yoğuşmalı olması ihtimali, modeli tam bilmiyorsanız yoğuşmalı yazısı sizi aldatabilir, gerçi bayilerde bunu bazen bilmiyor, 10 yıldır üretilmesine rağmen bazı kombileri sırf yoğuşma gideri var diye yoğuşmalı sanılıyor halbuki yarı yoğuşmalı kombi.

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    burda ki bayiler de böyle konuştular lafımın başında hak vermekle birlikte anlaşamayarak kalkarken sizin dediklerinizi söyledi neredeyse dolaştığım 7 bayi.Bende bu benim problemim değil diyerek dükkanlarını terk ettim😁

kusura bakmasınlar o zaman esnaf olacaklar.Kimse bedava yada Internet fiyatı versin demiyor . Üstüne basarak hepsine dedim o zaman montaj sizden olsun yok, montaj iskontolu olsun yok.Montaj ücreti zaten hepsi kafadan ne tutturursa 450 500 ler havada uçuşuyor.Sonra burda biriyle anlaştım montaj başına 250 liraya yaptı.Kombi bacaları ben aldım.Esnaf adamdı kendin al bende zaten orijinal Bosch baca yok dedi.

Esnaf olsunlar dürüst olsunlar gerekirse 300 500 bizim cebimizden fazla çıksın.Daha bugün kumtel ocak servisi ile kavga ettim neymiş montajı tesisatçı firma yaptı diye benden 50 lira aldı , ocak da fabrikasyon arızalı çıktı orasını sıktı ,conta koydu adam olmadı.

• Merhaba Baymak Duotec Compact 24 Kw ile Baymak Dolcevita DPY 24 FI Premix birebir aynı kombi midir? Dış görünüş olarak demiyorum ancak kullanılan parçalar, anakart vs vs gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.sagbirakmayan

Merhaba Baymak Duotec Compact 24 Kw ile Baymak Dolcevita DPY 24 FI Premix birebir aynı kombi midir? Dış görünüş olarak demiyorum ancak kullanılan parçalar, anakart vs vs gibi
    genleşme tankı hariç aynı kombi. duo tec compact'ın kasası küçük olduğu için 7 litre genleşme tankı
    dolcevita ise büyük kasa old için 8 litre genleşme tankı var. diğer tüm parçalar aynı
    baymak duo tec ve baymak dolcevita %100 aynı kombidir genleşme tankı dahil
    ama bu ayın sonuna kadar duo tec ile duo tec compact 7 yıl garantilidir dolcevita ise 2 yıl garantili
    Dolcevita büyük olmasaydı tercih edecektim ama şuan için duo tec compact yer tasarrufu açısından daha cazip. Teşekkürler bilgi için

• Merhabalar, benimde Duatec Compact kombide gözüm var yalnız bana uygunmu bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Evimiz inşaatte be resimlerden gördüğüm kadarıyla toplam 5,5 m petek mevcut, yüksekliği normal boyutda. Toplam 7 petek.
    Evin toplam net metre karesi 110-115m2

Şuanda yurtdışında olduğum için bayiye gidip fiyat alamadım ama akrabamıza bu modeli 4000 tl demişler. Montaj dahilmi bilmiyorum.
    Bu bayiler internetten kendim alsam onlara taktırsam nasıl karşılanır? İsteksizmi davranırlar? Beyaz eşyada aldığın ürünü Siemens bayisinden servis gelip ücretsiz montajını yapıyor. Kombilerde bu şekilde çalışmıyorlarmı?
    Montaj ücreti ne kadar tutar bu model için?
    4000tlye herşey dahil derlerse bu ürün için güzel bir fiyatmıdır?

Bu başlıkta bahsedilen model bu olması gerek:

https://m.trendyol.com/baymak/duotec-compact-24-kw-20-000-kcal-tam-yogusmali-kombi-p-5618997?boutiqueId=476291&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.91.4

Fiyatı 3500 tl.

Tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benmisim -- 13 Mayıs 2020; 9:21:39 >

• benmisim kullanıcısına yanıt
    4000 Tl sadece kombi fiyatını demişlerdir. Eğer ki tüm fiyatsa çok iyi. Bana Hatay da herşey dahil 4750 Tl Baymak duotec compact, 5750 Tl de Buderus Gb062 e fiyat verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blue_boy31

4000 Tl sadece kombi fiyatını demişlerdir. Eğer ki tüm fiyatsa çok iyi. Bana Hatay da herşey dahil 4750 Tl Baymak duotec compact, 5750 Tl de Buderus Gb062 e fiyat verdiler.
    Bencede sadece kombidir.
    Pazarlik payi nekadardir? 3500 tl internetten alinabiliniyorsa neden 4000 veya 4500 vereyimki?
    Birde üstüne montaj parasida gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

genleşme tankı hariç aynı kombi. duo tec compact'ın kasası küçük olduğu için 7 litre genleşme tankı
    dolcevita ise büyük kasa old için 8 litre genleşme tankı var. diğer tüm parçalar aynı
    baymak duo tec ve baymak dolcevita %100 aynı kombidir genleşme tankı dahil
    ama bu ayın sonuna kadar duo tec ile duo tec compact 7 yıl garantilidir dolcevita ise 2 yıl garantili

Alıntıları Göster
    Merhaba, cihazı aldık eski kombinin yerine monte ettik ama baca eğimini yukarı vermedik düz ve çok hafif aşağı eğimli oldu. Açıkçası su damlası bi problem yaratmaz çünkü baca atıl bir alana bakıyor sokağa gitmiyor. Peki bu durumun kombiye ve tüketime bi zararı olur mu?

• dr.sagbirakmayan kullanıcısına yanıt
    yoğ açısından yukarı doğru eğimli olması lazım o suyun kombiye doğru sisteme gelmesi lazım
    gelmezse arıza ihtimali yoğuşma verimi düşmesi oluyor mu peki hocam?

• meeb kullanıcısına yanıt
    arıza olması için baca dirseğinin tam oturmamış olması lazım onun haricinde arıza olmaz
    yoğ verimi kısmen düşer. yüksek oranda değil

anladım hocam teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.