Şimdi Ara

Battlefield Oyununda Skandal Çanakkale Kurgusu!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
5.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adi hristiyanlar Turk kiskanclari bizi yildiramayacaksiniz! Tepkimi gosterdim oyunu kutulu satin alip yaktim!!! Bir daha boyle oyun yapmaya curet edemeyecekler allahimizin izniyle insallah!

Ayrica begenmeyen defolsun gits... Yok lan o baska konuydu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 24 Ekim 2016; 9:26:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonic.Storm

Single bölümleri yeni bitirdim. Çanakkale bölümü neyse de Arabistan bölümü iftira dolu çok pis İngiliz propagandası içeriyor. Neymiş güya Araplar yıllarca Osmanlı zulmü altında kalmışlar da özgürlük için isyana kalkmışlar. sözde Türk komutana söylettirdikleri propaganda sözlerini de oynayınca kendiniz görürsünüz. Azıcık vatan devlet sevginiz varsa mideniz kaldırmayacaktır. Midesi genişlere sözüm yok onlar sıvamayı sever.
    Oyun olarak dört dörtlük ama bu konunun basit bi mesele olmadığını şimdi oynayınca anladım. Olay asker vurma gibi basit bir olay değil.

Çanakkale bölümünde de köy üzerinden saldırıyoruz. Tabi köyde siviller yok.

Alman, italyan, ingiliz hatta arap gözünden oynuyoruz ama ne hikmetse kısa da olsa Osmanlı askeri olarak oynatma gereği duymamışlar!

Dediğim gibi asıl olay Arabistan bölümünde. Propagandanın asıl hedefi de biz değiliz Araplar. Sözde Batılı abilerimiz Araplara "Osmanlı zulmünü" hatırlatıyor ki Türklerle tekrar işbirliği yapmasınlar, "onların iyiliğini düşünen İngilizler" varken... Top oğlu top Lawrence ı da acayip şişirmişler ve fazla erkeksi yapmışlar. Oysa adam bildiğin topun önde gideni. Şahsen beni asker vurma kısmı oynarken rahatsız etse de pek ilgilendirmedi ama Araplara yönelik Osmanlıyı karalama propagandası rahatsız etti. Oyun olarak bakarsak Ps4 te oynadığım en iyi oyunlardan biriydi, savaş ortamını çok iyi aktarmışlar.

araplarin osmanliyi sevdigini mi saniyorsun gercekten? bir tane casus geldi ve bu sevgiye comak soktu yani bu mudur? size guzel ummetcilik masallari anlatiliyor senelerdir ve bu masal bir guzel de yeniyor. araplar dahil tum dunyada osmanliya antipati duyuluyor ozellikle ele gecirdigi celimsiz balkan devletlerinde ve kimsenin iplemedigi kuzey afrikada. bunun nedeni de fetih politikasidir, yanlistir kotudur demiyorum o zamanlarda icraat buydu. ne kadar cok toprak istersen o kadar cok nefret edilirsin. iyi de bu normal degil mi? bence son derece normal, dusunsene cezayir'de evinde oturuyorsun ailenle, disaridan ses geliyop bir bakiyorsun osmanli gelmis "allah allah" diye fetih yapacak, haydiii?sever misin sabaha mi birakirsin. bu bir ornekti bak tekrar soyluyorum o donem bunu herkes yapiyordu dogrulugunu yanlisligini tartismiyorum ama somurgecilik yapmadigi icin osmanlinin diger devletlerce sevildigi, sayildigi sanrisini birakin artik.

• 355GTS kullanıcısına yanıt
    Yalniz cezayir savasmadan kendi istekleriyle Osmanliya tabi oldu.Gucsuz dedigin balkan devletlerini sayiyorsun ama avusturya ve irani soylemiyorsun.Osmanli padisahlari en guclu donemlerinde sezar unvanini kullaniyordu.Almancasi kaiser.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AD674E5D1 -- 24 Ekim 2016; 12:05:09 >
    Kardeş k.bakma da senin fetih konusunda atıp tutmadan önce iyi bi tarih dersi alman lazım. Diğer arkadaş Cezayir örneğini vermiş, bak ben de şaşıracağını bildiğim Atina örneğini vereyim. Atina halkının isteğiyle Osmanlı oranın yönetimini İtalyan aileden devralmıştır, fetihlerin birçoğu kansızdır. Sen o dönem Cezayiri Cezayirliler mi yönetiyordu sanıyorsun da Osmanlı gitmiş ellerinden almış gibi yorumluyorsun? Bugünün mantığıyla kıyaslama yapıyorsun, ulus devlet kavramı yok ortada.

İkinci olarak Arap isyanı diye literatürümüze sokulan şey Hicaz isyanıdır, isyancılar Şerif Hüseyin ve adamlarıdır. Bu isyana karşı Osmanlı safında yer alan Arap kabileleri de vardır. Arapların yaşadığı coğrafya Kuzey Afrikadan İrana kadar olan geniş bir bölge. "Araplar sevmiyor" karşılığı olmayan bir tezdir. Evet şii Arapların, hristiyan Arapların büyük çoğunluğu sevmiyor olabilir. Onun dışında sevmeyenler ise azınlıkta belirli aileler, onlarda da siyasi çıkarlar devreye giriyor yani devlet sahibi olup yönetme tutkusu.

+Ayrıca ilk mesajımı daha dikkatli oku. Oyunda Türkler açıkça Araplara zulmetmiş "barbarlar" olarak gösterilmeye çalışılmış. Sözde Türk komutan Arap kıza vahşice köylerinin bombalanacağından, yakılacağından falan bahsedip tehdit ediyor. Oyunla bağlantılı sorun da burası. Ümmet polemiğine girmeye gerek yok, ki Osmanlı ümmetin ötesinde çok uluslu bir imparatorluktu. Çok geniş coğrafyada ortodoks hristiyan birliğini de sağlamıştı. Hilafetin merkezi olarak İslam birliğini sağlaması da doğal olarak ümmet kavramının tek çatı altında toplanmasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonic.Storm -- 24 Ekim 2016; 14:23:37 >

• iki arkadasa da tesekkur ederim, cezayir'in savasmadan teslim oldugunu israrla hatirlattilar. hayir osmanlinin boyle celimsiz devletleri alip adina fetih demesini surekli yazmayayim diyorum ama namumkun :) cezayir ornegine takilmayalim sayica ve teknik anlamda ustunuz tabii ki teslim olacaklar. kansiz olmasi adamlarin topragina cokme hakki vermiyor. boyle yapa yapa her gittigi yerden nefret toplarsin ki topladi da. demek istedigim bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 24 Ekim 2016; 14:42:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonic.Storm

Kardeş k.bakma da senin fetih konusunda atıp tutmadan önce iyi bi tarih dersi alman lazım. Diğer arkadaş Cezayir örneğini vermiş, bak ben de şaşıracağını bildiğim Atina örneğini vereyim. Atina halkının isteğiyle Osmanlı oranın yönetimini İtalyan aileden devralmıştır, fetihlerin birçoğu kansızdır. Sen o dönem Cezayiri Cezayirliler mi yönetiyordu sanıyorsun da Osmanlı gitmiş ellerinden almış gibi yorumluyorsun? Bugünün mantığıyla kıyaslama yapıyorsun, ulus devlet kavramı yok ortada.

İkinci olarak Arap isyanı diye literatürümüze sokulan şey Hicaz isyanıdır, isyancılar Şerif Hüseyin ve adamlarıdır. Bu isyana karşı Osmanlı safında yer alan Arap kabileleri de vardır. Arapların yaşadığı coğrafya Kuzey Afrikadan İrana kadar olan geniş bir bölge. "Araplar sevmiyor" karşılığı olmayan bir tezdir. Evet şii Arapların, hristiyan Arapların büyük çoğunluğu sevmiyor olabilir. Onun dışında sevmeyenler ise azınlıkta belirli aileler, onlarda da siyasi çıkarlar devreye giriyor yani devlet sahibi olup yönetme tutkusu.

+Ayrıca ilk mesajımı daha dikkatli oku. Oyunda Türkler açıkça Araplara zulmetmiş "barbarlar" olarak gösterilmeye çalışılmış. Sözde Türk komutan Arap kıza vahşice köylerinin bombalanacağından, yakılacağından falan bahsedip tehdit ediyor. Oyunla bağlantılı sorun da burası. Ümmet polemiğine girmeye gerek yok, ki Osmanlı ümmetin ötesinde çok uluslu bir imparatorluktu. Çok geniş coğrafyada ortodoks hristiyan birliğini de sağlamıştı. Hilafetin merkezi olarak İslam birliğini sağlaması da doğal olarak ümmet kavramının tek çatı altında toplanmasıdır.

Tarih bilgini biraz sorgula
    Filsitin bayraginin anlamini arastir
    Ve arap milliyetciligi ne dusmanligi uzerine kurulu ogren
    Araplar bizi zerre kadar sevmez ve bizi sirtimizdan vurmalari tarihi gercektir

Teslim olma değil tabi olma yani kendi rızasıyla katılma, birlik olma. Atina halkının da Osmanlıları kendi istekleriyle yönetmesi için çağırdığını da tarihi kaynaklardan okuyabilirsin. Balkan savaşları en başta Fransız devrimi ve milliyetçilik akımlarının etkisiyle gerçekleşmiştir. Ayrıca ekonomik ve idari olarak Osmanlının zayıflamasının da etkisi vardır. Güçlü olduğu dönemlerde halkların çoğunluğunda bir nefret olsaydı asırlarca 3 kıtada hüküm sürüp ayakta kalabilir miydi? Bunun yanında Rusların mezhep ve din ortaklığı üzerinden bölge halklarını kışkırtıp silahlandırmasının da etkisi çoktur. Osmanlı nefretinin geniş kitlelere yayılması ulus devletler döneminde verilen eğitimlerle gerçekleşen bir durum.

• skandal!!!!

• turkopol kullanıcısına yanıt
    Onu sen yapmalısın çünkü ben oturduğum yerden atıp tutmuyorum. Yüzlerce arapın Osmanlı sevgisini kendi ağızlarından duydum. İsrail ve İngiliz çıkarları için bölgesel ve belirli grupları bağlayan olayları bütün araplara mal edip o bölgede emperyallerin at koşturmasına fırsat verecek değiliz. Ülkemin çıkarlarına ters hareket edecek değilim anlayacağın. Beni ingiliz masalları ilgilendirmiyor. Bu sadece araplar için geçerli değil. Mesela arnavutlarda da durum aynı. Bağımsızlık için isyan edenlerin olması bütün arnavutların isyan ettiği anlamına gelmiyor. Aşırı Osmanlı kiniyle yaşayan milliyetçi arnavutlar da gördüm, Osmanlı sevdalısı da.

• Bizimkiler bunları yapmaya devam etsinnnggggg...

• Oyunda Osmanlı İmparatorluğu ve Türkler hakkında kara propaganda yapmadıkları sürece benim için bir sorun yok. Osmanlı askeri falan vuruyoruz diye bunlara çok takılmamak lazım, sonuçta bir oyun bu. Fakat bu ülkede yaşayan, bu ülkenin ekmeğini yiyen bazı kanı bozuk haysiyetsizlerin, oyunda Osmanlı askeri vururken ayrı bir haz duyduğunu tahmin etmek zor değil. Hatta bu kanı bozuk şeref yoksulları "keşke şu oyunda Osmanlı hakkında daha çok kara propaganda yapsalardı" diyorlardır Emin'im. Elin yabancı firması oyuna istediğini koyar, istediği yüceltir, istediğini yerin dinine sokar. Sonuçta bu adamların yapımı, bana göre istediklerini yapmakta özgürler. Bütün sorun içimizde ki haysiyetsizler.

• Dediğiniz gibi ince bir çizgi var. Oyun deyip geçmek veya al sana hain Osmanlı deyip "2 el" sıkmak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HajHaj

Dediğiniz gibi ince bir çizgi var. Oyun deyip geçmek veya al sana hain Osmanlı deyip "2 el" sıkmak.

Burda oyun diyin gecin diyen biz miyiz yoksa Turklleri vuruyorlar hainler savunsaniza bizi yeaaa diye konuda aglayip duran sen mi ?

Bi dahakine adam ol da alintilayarak cevap yaz sinsice degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 24 Ekim 2016; 16:25:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

quote:

Dediğiniz gibi ince bir çizgi var. Oyun deyip geçmek veya al sana hain Osmanlı deyip "2 el" sıkmak.

Burda oyun diyin gecin diyen biz miyiz yoksa Turklleri vuruyorlar hainler savunsaniza bizi yeaaa diye konuda aglayip duran sen mi ?

Kimin ne dediği belli merak etme sen.

Sen ne dediğini gayet iyi biliyorsun, "oyun diyin gecin" mi yoksa "2 el de ben sıkacam zaten osmanliya" mı? Bi karar ver döneklik etme sonra. Hadi bu mesajı da sildir.
  • quote:

quote:

quote:

Sen ne dediğini gayet iyi biliyorsun, "oyun diyin gecin" mi yoksa "2 el de ben sıkacam zaten osmanliya" mı? Bi karar ver döneklik etme sonra. Hadi bu mesajı da sildir.

Evet 2 el sikacam sana mi soracaktim hala oyunda 2 el sikmayi hainlik olarak gorup oyun diyip gecin diye zirvaliyorsun ya komiksin harbiden, mesaj sildirdigimi ispat et kendimi banlayacagim, iftira da cok iyi bir ozellik bu yobazlarda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet 2 el sikacam sana mi soracaktim hala oyunda 2 el sikmayi hainlik olarak gorup oyun diyip gecin diye zirvaliyorsun ya komiksin harbiden, mesaj sildirdigimi ispat et kendimi banlayacagim, iftira da cok iyi bir ozellik bu yobazlarda.

Her yazında hakaret içerikli kelimeler kullanmandan yetiştiğin çevrenin sosyo-kültürel ortamı belli oldu. Ama dur bu kötü bir şey değil, renk paleti gibi düşün.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Her yazında hakaret içerikli kelimeler kullanmandan yetiştiğin çevrenin sosyo-kültürel ortamı belli oldu. Ama dur bu kötü bir şey değil, renk paleti gibi düşün.

Yobazsin ve iftira ediyorsun + donek diyip vay ayilar diyip hakaretten bahsediyorsun he ? Yazik lan cidden senin kadar sahtekari az rastlanir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 24 Ekim 2016; 17:03:48 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yobazsin ve iftira ediyorsun + donek diyip hakaretten bahsediyorsun he ? Yazik lan...

Daha önce yazdıklarını tekrar yazdığına göre söyleyecek başka bir şeyin kalmadı.

Sana dönek demem duygularını incittiyse özür dilerim.

• Yav he he sahtekar seni...

• Skandal dolusu mesaj yazanlar var olacak iş değil. Bu konu bence açılmamalıydı çünkü bazıları söyledikleri cümlelerin altında kalacak gibi okuduğum kadarıyla. Bizim bizden başka dostumuz yok arkadaşlar alçak amerikan firmalarının bizi övmesini de beklemek hayalcilik olur. İsteyen alır oynar sıka sıka ilerler mutlu olur aklınca sonra buraya gelip tarih dersi vermeye kalkar isteyen hayır ben almıyorum der oynamaz. Sonuçta oyun olduğu unutulmamalı ama nasıl olsa bu oyundur diyerek bu Dice'ın yediği fışkıyı içine sindirmemelidir bizim millet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Punisher_1907 -- 24 Ekim 2016; 19:53:59 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.