Şimdi Ara

Battlefield 3 DirectX Function Hatası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar yaklaşık 6 ay önce hiçbir sıkıntı yokken oyunu oynuyordum ama şimdi yükledim ve resimdeki hatayı verdi. Ne yapmalıyım?
    Battlefield 3 DirectX Function Hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GeT_r3kt -- 6 Mart 2019; 17:6:51 >

• Amd Radeon notebook mu?
  • keremec kullanıcısına yanıt
    Yok Sony Vaio.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeT_r3kt

Yok Sony Vaio.
    Ekran kartı intel+ amd raedon mu demek istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 9 Mart 2019; 13:49:38 >
  • keremec kullanıcısına yanıt
    Yok hocam sadece İntel Hd Graphics 4000 :(
  • Aldığınız hatanın anlamı şu : DirectX'in çalışması için gerekli olan fonksiyon, cihaz veya driver'ınız tarafından desteklenmiyor.

Bu da iki sonuca çıkar. Ya ekran kartınızın driverı doğru yüklenmemiştir, ya da DirectX kurulumu sırasında bir problem olmuştur.

Dolayısıyla, öncelikle ekran kartınızın driverını tekrar yükleyin. Eskisini kaldırarak temiz kurulum yapın. Sonra da oyun için gerekli DirectX versiyonunu tekrar yükleyin.

Yüksek ihtimalle sorun çözülecektir.

Ayrıca 6 ay önce sorunsuz oynadığınızdan bahsetmişsiniz. Bu süre zarfında herhangi bir değişiklik olmadıysa bilgisayarınızda (örneğin asıl ekran kartı olan amd kart bozulmuştur ve siz intel hd 4000 ile devam ediyorsunuzdur vs gibi) sorun kesinlikle yazılımsaldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 11 Mart 2019; 2:56:15 >
  • Siannis kullanıcısına yanıt
    Hocam onu çözdüm bu seferde punkbuster #0111 hatası alıyorum. Battlefield 3 DirectX Function Hatası
  • Punkbuster hatası ancak, punkbuster doğru yüklenmediği zaman oluşur.

Oyununuz orijinal ise, sıfırdan temiz bir şekilde tekrar yükleyin. Eğer kutulu CD'li ise, ilgili CD içinde punkbuster klasörü vardır. Bu klasör setup dosyasını mutlaka içerir. Oradan kurun.
    Hocam yüklerken sıkıntı çıkıyor işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeT_r3kt

Hocam yüklerken sıkıntı çıkıyor işte.
    O zaman bende kalan tek çözüm birazdan altta vereceğim dosya. Aklıma başka bir şey gelmiyor çünkü.

Şimdi bir dosya paylaşıyorum. Bu sizin yüklenemeyen Punkbuster ile ilgili dosyanız. Manuel olarak atın ve kurulumu öyle yapmayı deneyin.

Bunu oyunun kurulu olduğu dizine atmanız lazım.

Örnek olarak,

C > Program Files(x86) > Origin Games > Battlefield 3 > pb > dll klasörüne atın.

Sonuç olarak C > Program Files(x86) > Origin Games > Battlefield 3 > pb > dll > ls001903 olmalı dosyanın yeri.

Bozuk olan dosyanızın ismi ls001903 . Bu bold yazdığım yer sizdeki sıkıntılı dosya.

Ben size denediğim ve çalışan halini atıyorum. Umarım çözülür sorununuz.

Dosya adresi : http://dosya.co/58g2vyagay6p/BF3_Punkbuster_Fix.zip.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siannis -- 14 Mart 2019; 6:2:31 >

Hocam windows update i yaptım düzeldi :))
  • Sevindim probleminizin çözülmesine. İyi oyunlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.