Şimdi Ara

battle.net e nedensiz bir şekilde girmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarımda Diablo 3 yüklü normal oynuyordum.
    stargraft 2 de yüklü onuda oynuyordum.

battle nette haliyle yüklüydü.Onun üzerinden girip oynuyordum.
    oyunun simge sine basıp battle net e bağlanıp oyun açılıyordu.

Fakat nedendir bilinmez 3-5 ay sonra oynayayım dedim fakat açılmadı bağlanmadı bir türlü ne Diablo ya nede SG2 yi oynayabildim. çünkü bağlanmadı battle net e.

bende HEROES of the storm ü yükleyeyimde onu oynıyım bare dedim. onu da yüklerken gene battle net i girmedi. bende siliyim dedim.

Denetim masasından silmeyi denedim.silmedi onada izin vermedi.bekliyor sonrada 0000000002 uyarıyı veriyor. blizzard ın siteye bağlanıyorum o uyarının anlamı" silmeniz için update etmeniz gerekiyor " diyor. updatete edilmiyor. çok kez denedim. şaştım kaldım.

sonrada gidip bulunduğu klasörden battle.net in klasörünü sildim. öyle deneyeyim dedim.gene başaramadım.

Neden oynayamıyorum neden bağlanamıyorum hiç bilmiyorum. ayrıca denetim masasında battle net hala duruyor. silmeye çalışırken bekliyor ama silinmiyor.

battle.net e nedensiz bir şekilde girmiyor

• Geçenlerde eski pc den gireyim dedim. Bir türlü battle net giriş yapmıyordu. Hata kodu verip duruyordu ve ayrıca battle net ekranında wow mop goruntuleri vardı. Bayagı bir araştırdıktan sonra system32 klasoru içinde battle nete ait server ip lerinin oldugu dosyanın güncel olmadıgın ogrendim.Onu güncel haliyle değiştim düzeldi. Dosya adı neydi unuttum.Nette araştır bi derim.
  • Bendede ayni sorun oldu. 2 hafta once resetten sonra oyuna giremedim. Serverlarin hepsi kapaliydi. Oyunu sildim pc i formatladim olmadi. Sonunda pes ettim. Ayni sorunu yasayan arkadasim ev baglantisi yerine cep tlf nun mobil baglantisini kullanip yeni gelen pacth i yukleyerek cozdu. Benim pc masa ustu oldugu icin sorun devam ediyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • araştırma yaptım ama pek anlaşılacak dilden degil .yabancı dilde ve çok karmaşık geldi. keşke direk dosya olarak indirme şansımız olsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRIVATE

araştırma yaptım ama pek anlaşılacak dilden degil .yabancı dilde ve çok karmaşık geldi. keşke direk dosya olarak indirme şansımız olsa

Buradaki linkte anlatılmıs hocam.

https://eu.battle.net/support/en/article/6457

Kısaca ozet geçecek olursak
    Klasore gidin c:\Windows\System32\drivers\etc
    Hosts dosyasını adını soyle yapın "Hosts.old".
    Yeni bir host dosyası yaratın:
    Bu dosyaynın içerğinide operator sisteminize gore ayarlayın. Operator secince cıkan ekranı notpad tarzında açılan dosyanın içine kopyalayın

• quote:

Orijinalden alıntı: ZicKleR

quote:

Orijinalden alıntı: PRIVATE

araştırma yaptım ama pek anlaşılacak dilden degil .yabancı dilde ve çok karmaşık geldi. keşke direk dosya olarak indirme şansımız olsa

Buradaki linkte anlatılmıs hocam.

https://eu.battle.net/support/en/article/6457

Kısaca ozet geçecek olursak
    Klasore gidin c:\Windows\System32\drivers\etc
    Hosts dosyasını adını soyle yapın "Hosts.old".
    Yeni bir host dosyası yaratın:
    Bu dosyaynın içerğinide operator sisteminize gore ayarlayın. Operator secince cıkan ekranı notpad tarzında açılan dosyanın içine kopyalayın

dediklerini harfiyen yaptım. blizzard in sitesindende araştırma yaptım fakat bu sefer 0000005 uyarıyı veriyor. battle.net i sildim.tekrar deniyorum olmuyor. oyunu manuel indirip oynama şansımızda sanırsam yok. illaki battle.net e bağlanmadan olmaz. böylede oynayamıyoruz. ne diablo ne stargraft ne heroes of the storm.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.