Şimdi Ara

Basketbol'a yeni başladım kuralları bilmiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler 2 gündür ugrasıyorum da yapamıyorum birsey. Mesela top rakibin elinde tutuluyorken bizim adam geliyor çekmeye falan calısıyor elinden, bende çekebilirmiyim? Tek potata hücum savunma oynarken bizim takım savunmaysa topu karsıdakilerden alıp yine atabilirmiyim potaya? Hücumken topu karşıdakilerin elinden çekebilirmiyim? Lütfen yardım edin valla bilmeyen benden baska kimse olmayınca çok kötü hissediyorum

• topu rakibin elinden çekebilirsin ama faul yapmayacaksın eline vurmayacaksın adamın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord15

topu rakibin elinden çekebilirsin ama faul yapmayacaksın eline vurmayacaksın adamın.

bizim takımdan topu çekmeye çalışan 2-3 kişi varsa bende aralarına girip çekebilirmiyim yani?
    birde savunmaykende çekebilirmiyim? diğer sorularada bakabilirsen çok sevinirim
  • bak adam hücüm yaparken topu elinden faul yapmadan çelme usulüyle alabilirsin. ama mesela diğelim ki takım arkadaşından biri rakip takımdan birinin topuna uzandı, tutup almaya çalışırken rakip oyuncu engellemek için topu tuttu. iki taraf da topu kazanmak için asılmaya başladılar topu. bu durumda sen giremezsin. çünkü paylaşılamayan top kararı çıkacaktır kısa bi süre bu güç yarışını kazanan olmazsa. topu iki oyuncu asılırken baska bi oyuncu giremez. özellikle tek pota sokak basketbolu oynuyorsanız bu kural çok çıkar karşınıza. Yuh abicim kaç kişi daldınız faul derler hepiniz dalarsanız. Savunmayken topu rakipten alabilir miyim sorusunu anlamadım. top zaten savunmadayken çalınır rakipten biraz açar mısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overlord15

bak adam hücüm yaparken topu elinden faul yapmadan çelme usulüyle alabilirsin. ama mesela diğelim ki takım arkadaşından biri rakip takımdan birinin topuna uzandı, tutup almaya çalışırken rakip oyuncu engellemek için topu tuttu. iki taraf da topu kazanmak için asılmaya başladılar topu. bu durumda sen giremezsin. çünkü paylaşılamayan top kararı çıkacaktır kısa bi süre bu güç yarışını kazanan olmazsa. topu iki oyuncu asılırken baska bi oyuncu giremez. özellikle tek pota sokak basketbolu oynuyorsanız bu kural çok çıkar karşınıza. Yuh abicim kaç kişi daldınız faul derler hepiniz dalarsanız. Savunmayken topu rakipten alabilir miyim sorusunu anlamadım. top zaten savunmadayken çalınır rakipten biraz açar mısınız

Anladım çok sagol, birde rakip takım kendi oyuncusuna pas atarken topu yukarıda tutuyorsa tam atıcakken ama daha atmamışken yukarıya elimi uzatıp topu çekebilirmiyim?

• tyler swoft T kullanıcısına yanıt
    Rakibin eline vurmadan istediğin an çalabilirsin topu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.