Şimdi Ara

Barracuda Ve SV35 Arasında Kaldım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Genel Olarak Depolama Olarak Kullanıcam..Cogunlukla Film Ve Müzik Var..IOPS Degerleri Yada Erişim Süresi Önemli Degil..Zaten En Ufak Dosyam Bile 10-20 MB Boyutunda Olucak..

Sizce Hangisini Tercih Etmeliyim.Sistem Harddiski Olarak Kullansam Gözüm Kapalı Barracuda Alıcam Ama Aklım Güvenlik Disklerini Kayıyor..Sonuçda Video Kayıt Diski Olarak Tasarlanmış,Saf Yazma Performansı Var:D

Duruma Göre Nas İçin Üretilmiş harddiskleride düşünebilirim..Ama Şimdilik Düşünmüyorum

• Ben de WD Caviar Black serisi olarak düşünüyorum. Seagate'ye pek sıcak değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Depolama için wd green serisi var diye biliyorum. İsterseniz orayada bakabilirsiniz

• Depolama için kullanılacaksa WD Green tercih edebilirsiniz. Green harddiskler fiyat avantajına sahip ve ilginizi çeker mi bilmem ama sessiz diye lanse ediliyorlar.
  • WD Ürünlerini Seviyorum Ama Deli Fiyat İstiyorlar,2 Tane SV 35 600 Lira Tutarken 1 Tane Black Serisi 600 Lira...
    EH İnsaf WD,2 Tane Yedek Disk Olarak Kullanırım,Bozulsa Bile Sıfır Yedek Diskim Olur..
    WD Marka Olarakta Nedense Şikayet Almıyor,Belkide Piyasadaki Wd Disklerin Az Olmasından Kaynalanıyordur:)
    Sanırım SV35 Alıcam,Sitesinde Video Yazma Ve Oynatma İçin Tasarlanmıştır Yazıyor,Bende Video Oynatıcam:D

Hız Olarakta %50 Fark Atmış,İops Degeri,Erişim Süresi Green İçin 2-3 Kat Fazla Ama O Yönden Beklentim Yok Zaten..

260 Liraya Buldum,Green 320 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRJinKazamaTR

WD Ürünlerini Seviyorum Ama Deli Fiyat İstiyorlar,2 Tane SV 35 600 Lira Tutarken 1 Tane Black Serisi 600 Lira...
    EH İnsaf WD,2 Tane Yedek Disk Olarak Kullanırım,Bozulsa Bile Sıfır Yedek Diskim Olur..
    WD Marka Olarakta Nedense Şikayet Almıyor,Belkide Piyasadaki Wd Disklerin Az Olmasından Kaynalanıyordur:)
    Sanırım SV35 Alıcam,Sitesinde Video Yazma Ve Oynatma İçin Tasarlanmıştır Yazıyor,Bende Video Oynatıcam:D

Hız Olarakta %50 Fark Atmış,İops Degeri,Erişim Süresi Green İçin 2-3 Kat Fazla Ama O Yönden Beklentim Yok Zaten..

260 Liraya Buldum,Green 320 tl

Üretim amacı da göz önüne alınırsa SV35 disklerin Green den hiçbir şekilde aşağı kalacağını sanmıyorum.
    Şimdiye kadar Seagate ile bir problem yaşamadım daha ucuza da bulmuşsanız alın o zaman

• TRJinKazamaTR T kullanıcısına yanıt
    260 tl'ye bulduğunuz hdd'nin linkini paylaşır mısınız? Ben de depolama için hdd bakıyorum da.

• Depolama için green kullanıyorum ben, daha önce barracuda kullanıyordum ona kıyasla daha sessiz olduğunu çok rahat söyleyebilirim. Şu an bilgisayarımda sv35 de var depolama olarak onda da sorun yaşamazsınız ama içine oyun program atıp çalıştıracağım diyorsanız işinize yaramaz. Saf depolama ise amacınız wd green en güzeli.

• Oyun Ve Program Kurmayı Düşünmüyorum,Zaten 3TB Yakın Şarkım Var, Boş Yerim Kalırmı Ondan Bile Şüpheliyim...

Seagate Mail Atmıştım,Şöyle Bir Cevap Verdiler..

''Merhaba,Arşiv Amaçlı Seagate Harddisklerden Hangisini Önerirsiniz..
    Saniyedeki İşlem Sayısı-Yada Erişim Süresi Cok Önemli Degil.. Tüm Modeller Fazlasıyla Yeterli Gibi Duruyor..
    Genel Olarak Müzik ve Film Depolucam..Hız Beklentim Olamdıgından,Sıcaklık,Basınç Degişikligi,Titreşimlerden En Az Etkilenen, Güvenli Bir Disk Olsun Diye Düşündüm..
    İşyerimdeki Bilgisayara Takılı Olcak Ve Genel Olarak Günde 5-6 Saat Müzik Oynatıp Durucak,Yüksek Boyutda Dosyalarım Olmasada Harddisk Aktif Olucak...
    Barracuda Ve SV35 Arasında Kaldım.Bu Kullanım Tarzına Yönelik Hangi Modeli Önerirsiniz..''

''Merhabalar,

24x7 çalışmaya uygun (Desktop disklerine göre daha yüksek güvenirliğe sahip), daha az titreşim yayan (çift yüzey dengeleme) ve media stream kullanım durumuna optimize yazılıma sahip olan NAS harddisklerimizi kullanabilirsiniz.

Saygılarımızla.''

Gönül Nas İstiyor,Para Ugraşma Diyor:)

Green alamıyorsanız Sv35 de aynı işi görür. Kolay kolay bozulmaz güvenlik diski zaten.

• Fiyatıda Uygun Oldugundan SV35 Aldım,Pazar Gününe Kadar Elime Geçer.Tembellik Etmessem Test Sonuçlarınıda Forumda Yayınlarım:D

Yorum Yazan Herşeze Teşekkürler...Diskle İlgili Bilgi Almak İstiyen Olursa Pm Atsın,Yardımcı Olmaya Calışırım...
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 9 Şubat 2023; 18:3:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.