Şimdi Ara

Bankamatik kartıyla internette alışveriş yapılır mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
9
Favori
283.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Ek olarak. Bildiğim kadarıyla bazı yabancı sitelerde de bankamatik kartı ile alışveriş yapılabiliyor. Tek bir şart aranıyor bankamatik kartınızın yurt dışına açılmış olması gerekiyor ve bankadan ret cevabı gelmemesi gerekiyor(sanal postan para çekilirken) Bankanızla bir görüşmek işe yarayabilir. Bunun yanında bankanızın internet sitesinden sanal kart cıkartabilirsiniz.(internette alışveriş için)

Sanal kartın limitini anlık olarak değiştirebiliyorsunuz.Kısaca önce bir limit belirleyip alış verişten sonra limiti 0'a çekebiliyorsunuz.

Başka bir konu da sanal kartlar iki türde çıkıyor.Bazıları ön ödemeli kart gibi davranıyor bazıları ise kredi kartı gibi ay sonunda ödenecek şekilde davranıyor. Bu durum bankadan bankaya değişiyor.(örneğin hsbcde sanal kart kredi kartına ek olarak cıkıyor, garantide sanal kart ödemeli kart olarak çıkıyor)

söylenen tipteki kartlar için Internette alışveriş yapılabilecek bazı siteleri araştırmıştım zamanında:

Spor malzemleri için:
    http://www.decathlon.com.tr/
    http://www.spx.com.tr/(bunun gibi bazı siteler havale de alıyor)

Elektronik için:
    istanbulbilisim

her türlü ayakkabı için:
    http://www.takatuka.com/ayakkabi
    flo.com.tr

parfüm, makyaj ve kozmetik ürünleri için:

http://www.morhipo.com/kozmetik
    http://bebuti.com/main/

takı urunleri için:

stilgiyin.com
    http://www.mizu.com/

• Selam. Önceden var olan Ziraat Vadesiz Bankkartımla internetten sıkıntısız alışveriş yapıyordum. Birgün aradılar ziraattan kartın kopyalanma tehlikesi felen dediler. Yenisini göndericez dediler. Tamam dedim kabul ettim. Çiplisini gönderdiler. Diğeri iptal oldu. Çiplisi ile de yemeksepetindne felen alışveriş yapabiliyorum gittigidiyordan felen.

Bugün sahibindenden birşey almayı denedim.

"Ödeme talebiniz banka tarafından onaylanmadı. Lütfen kart bilgilerini kontrol ederek tekrar deneyin."

diyor. Çok can sıkıcı bir olay. Ne yapmalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBearGrylls

yuh bu konu nasıl hortlamış

5 yıl olmuş tepkinin üstünden yine hortlatmışlar

zaman ne çabuk geçmiş :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine hort olacak ama emin olmak istiyorum.

İş Bankası'nın Bankamatik kartı var. Üstünde Hesap No, Müşteri No, SKT, Kart No yazıyor. Arka tarafta da 4 haneli bir sayı var. Sonrasında boşluk var 3 haneli bir sayı var (3D Secure kısmı burası sanırım.)

GittiGidiyor, HepsiBurada, N11 vb. sitelerde kullanabilir miyim ben bu kartımı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NOX97

Yine hort olacak ama emin olmak istiyorum.

İş Bankası'nın Bankamatik kartı var. Üstünde Hesap No, Müşteri No, SKT, Kart No yazıyor. Arka tarafta da 4 haneli bir sayı var. Sonrasında boşluk var 3 haneli bir sayı var (3D Secure kısmı burası sanırım.)

İş bankası bankamatik kartımı paypal ile yurtdışı ödemeler de bile kullanabiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xandrodis

quote:

İş bankası bankamatik kartımı paypal ile yurtdışı ödemeler de bile kullanabiliyorum.

Sanırım bu demektir ki, evet kullanabilirsin.

Teşekkür ederim hocam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Xandrodis

quote:

Sanırım bu demektir ki, evet kullanabilirsin.

Teşekkür ederim hocam.

Hocam direk kullanamazsaniz sanmiyorum ama bence kullanabilirsiniz.Eğer diyelim ki kullanamadiniz paypal hesabınıza bankamatik kartınızı ekleyin.Eskiden Maestro eklenmiyordu ama artık ekleniyor.Paypal aracılığıyla garanti olarak kullanabilirsiniz.

• Bende Ziraat Bankkart ı var. Sadece steam'de kullanabiliyorum. BoaCompra denen sisteme yönlendiriyor oradan da telefona onay kodu geliyor. Benim anlamadığım steam'de kullanabiliyorsam niye diğer sitelerde kullanamıyorum?

Edit: 3d secure destekli sitelerden alışveriş yapılıyor. Şu ana kadar alışveriş yaptığım siteler: n11.com webdenal.com hepsiburada.com istanbulbilisim.com.tr max. alışveriş tutarı 3.000 tl'ymiş burdan araştıranlara bilgi olsun. 3.000 tl'yi geçen internet alışverişlerinde kullanılmıyor.[

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut9334 -- 28 Mart 2018; 16:59:59 >
  • Banka karti ile alakali bir duzenleme yapilmali ya, konu hortlayacak yine ama kusura bakmayin

Nedeni su, misal biz pc depo dan havale ile notebook aldik. Firma cakalliga gidince havale ile odemenin hic bir karsiligi olmadigini gorduk. Sanal poslarla alakali (yani internetten alisveris) kredi kartlarinin harcama itirazi prosedurleri var ve kredi karti ile harcama yapanlar paralarini aldi. Havale ile yapanlar patates.

Biz savcilik vs hala ugrasiyoruz. Bence anayasa mahkemesine dava acmak lazim internet alisverislerinde havale ile odemenin iptal edilmesi icin. Guvenlik karsiligi yok cunku. Paypalin bkm expressin vs vardir ama eminim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vakıf bankın kartıyla internet alışverişi yapmak için ne gerekiyor bilen var mı ya??

• Merhaba arkadaşlar, Paypal nakit kartın Türkiye'den çekilme kararı aldığını öğrendikten sonra ben de internetten bankamatik kartı ile alışveriş yapabilir miyim diye araştırmaya başladım. Bulduğum bazı yazıları burada paylaşmak istedim:

. Tüm Banka kartları ile Yapı Kredi Sanal POS üzerinden işlem yapma dönemi başladı. Sadece 3d Secure entegrasyonu olan üye işyerlerimiz banka kartları ile ödeme alabilirler. Banka kartları ile yapılan işlemlerde müşteri karşısına çıkan 3d Secure şifre ekranından üretilen 3d Secure şifresi girilerek işlem yapılabilmektedir. 3d Secure olmayan standart Sanal POS işyerlerimiz, şifre girişi yapamayacağı için banka kartları ile işlem yapamayacaktır.

Kaynak:http://www.yapikredipos.com.tr/odeme-cozumlerimiz/duyurular/banka-karti-ile-alisveris.aspx

...

. Kartını 3D Secure sistemine kaydettiren herkes banka kartıyla internetten alışveriş yapabilir. Bazı bankalar ise kayıt işlemini ilk alışveriş sırasında gerçekleştirir.

. Müşteri için bir e-ticaret sitesinden banka kartı ile satın alma işlemi yapılıp yapılamayacağını anlamanın yolu Verified by Visa veya Mastercad SecureCode logolarını görmek olacak.

. 3D Secure şifresi ile işlem yapıldığı için bu entegrasyona sahip olmayan standart sanal POS e-ticaret siteleri, banka kartı ile işlem yapamazlar.

Kaynak:https://blog.iyzico.com/banka-karti-ile-internetten-alisveris-yapmak/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musicapuerte -- 30 Nisan 2016; 8:10:57 >

• Arkadaşlar geçen hafta aldım akbank dan bankamatik kartı ben bunu sadece param olunca yatırma amaclı aldım görevli söylediki internet bankacılıgını telefonuza indirin üyelik kısmını ordan tamamlayın internetten alış veriş icinde kullana bilirsiniz ve 1 saat önce gitti gidiyordan bir ürün aldım ilk önce sepete ekledim sonra kart bilgilerini girdim sonra bir defalığına mahsus 3d securutiden önce 3d securutiyi activ etmek istiyormusunuz sayfası geldi bende onayla butonuna basdım sonra 3d securuti şifre girme yerine aktardı sonra şifrem geldi telefonuma girdim ve işlem tamamlandı ve sonraki alışverişlerimde direk 3d securuti sayfasına atıyor şifrem geliyor giriyorum oluyor alış veriş yapabiliyorum tek sıkıntısı nakit alıyor aldığınız ürünün parasını taksit yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkes73 -- 9 Mayıs 2016; 0:57:33 >
  • vakıfbank kartıyla sorun oluyo nasıl açabiliriz bunu ?
  • çok yararlı konuymuş, benim sorum açtığımız hesap kartı ile 3d secureyemi kayıt olmak gerekiyor. yoksa alışveriş olmuyormu ???
  • Ziraat genc ile banakamatik karti ile alisveris yapabiliyorum.

Simdiden soyleyim banka karti oldugundan eminim.
    hem kredi karti icin farklo cv kodu banka karti icin farkli cv kodu bulunuyor

• Paypal kartı yerine ininal kart

Ben iş bankası bankamatik kartıyla hemen her sitede işlem yaptım, diğer banka kartlarını bende olmadığı için bilmiyorum. amazon ebay gibi yurtdışı sitelerde iş bankası kartı geçersiz ama bu durumu da ininal kart alarak hallettim. ininal kart ing banka bağlı bir kart (ininal kart almak için ing bankta hesabınız olması gerekmiyor) ve yurtdışı sitelerde geçerli. migrostan ve daha bazı yerlerden alınabiliyor, sonra ininal sitesine girip üyelik açıp kart numaranızı tanıtıyorsunuz. sitesinden okuyabilirsiniz. içine alışveriş yapacağınız kadar para yükleyip yurtiçi ve yurtdışı alışverişinizi yapabilirsiniz (marketlerden de tabi). Para yüklemelerini ptt bankamatiklerinden ve cep telefonu uygulamasından yapabilirsiniz. Cep telefonu uygulamasının adı: "para mara" uygulamayı cep telefonunuza kurup üyelik açıyorsunuz, sonra ininal kart numaranızı ve bankamatik ya da kredi kartı numaranızı da (sizde hangisi varsa) uygulamaya tanıtıyorsunuz. Sonra bankamatik kartınızdaki hesabınızdan dilediğiniz kadarını ininal karta aktarabiliyorsunuz. Aktarırken banka hesabınıza bağlı olan cep telefonu numaranıza mesaj olarak gelen şifreyi para mara uygulamasına girerek para aktarımını tamamlıyorsunuz. Başta da belirttiğim gibi bizim bankamatiklerle yurtdışı alışveriş yapılamadığı için yapılıyor bu. Ya da bankamatik kartınız, banka hesabınız yoksa da ininal kartı yurtiçi ve yurtdışı alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. O zaman ininal karta para yüklemesini ptt bankamatiklerinden yapmalısınız. Son birşey daha, ininal kartınızın şifresi kartınızın üzerindeki kart numaranıın son 4 rakamı oluyor. Bu şifreyi dilediğiniz başka bir şifreyle ptt bankamatiklerinden değiştirebilirsiniz..

• 13 Aralıkta konu 10. Yılını tamamlayacak hortlaya hortlaya

• Ben Vakifbank banka kartimla internetten havale ile alisveris yapiyorum. Dun internet uzerinden hesabima erismek icin 4 basarisiz deneme yapilmis, bende arayarak internet bankaciligini iptal ettim. Hesap bilgilerime nereden ulasmis olabilirler? Internet uzerinden hesabima ulasabilirler mi?

• Yapilabilir ama taksitlendirme olmaz.yine eft havale yapilabilir internet subesinden veya mobil subeden

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.